WordPress’te Özel Twitter Akışları Nasıl Görüntülenir

Custom Twitter Feeds Plugin, WordPress için popüler Twitter eklentilerinden biridir. Eklenti, son tweet’lerinizi WordPress’e kolayca yerleştirmenizi sağlar. Ayrıca, çeşitli düzen seçenekleri ve özelleştirme seçenekleri sunar. Sonuç olarak, sitenizde tweet’leri görüntülemek için size birden fazla yol sunar. Ayrıca, yalnızca hesabınızdan değil, diğer herkese açık hesaplardan, hashtag’lerden ve anahtar kelimelerden Tweetler ekleyebilirsiniz. Akıllı Twitter beslemeleri oluşturmak için birden fazla hesabı ve anahtar kelimeyi de birleştirebilirsiniz.

Varsayılan WordPress düzenleyicisini destekleyecektir. Böylece feed’inizi basit bir blok kullanarak ekleyebilirsiniz. Ayrıca kullanımı kolay bir kenar çubuğu widget’ı da vardır. Bu, Twitter beslemelerini web sitenizin kenar çubuklarında ve widget’larında görüntülemenize olanak tanır. Ücretsiz sürüm aynı zamanda birçok güçlü özellik sağladığı için ücretsiz bir sürümle başlayabilirsiniz. Eklenti, Twitter takipçileri ve sosyal kanıtlar gibi diğer içerikleri görüntülemenize ve ziyaretçi katılımını artırmanıza olanak tanır. Liste, Izgara Stili, Döngü ve daha fazlası dahil olmak üzere ücretsiz sürümde bazı tasarımlar ve stiller sunar. Profesyonel sürüm, kaydırma sırasında Otomatik Daha Fazla Tweet Yükleme özelliği sağlar.

Eklenti ayrıca sonsuz bir kaydırma ile birlikte gelir. Böylece, kullanıcı akışı aşağı kaydırdıkça daha fazla tweet yükleyecektir. Ayrıca, kullanıcıların ilgisini çekmek için çok yardımcı olan yerel destek düğmelerini gösterir. Tüm medya dosyaları bir açılır kutuda veya Işık Kutusunda görünecek, böylece kullanıcıların web sitesini terk etmesine veya yeniden yüklemesine gerek kalmayacak. Bu eklenti, yerleşik bir önbellekleme sisteminin yardımıyla yıldırım hızındadır ve gerçekten duyarlıdır. Profesyonel sürümde, öncelikli desteğe ve tüm profesyonel eklenti erişimine sahip olacaksınız. Ücretli plan, Özel Facebook Feed Pro, Instagram Feed Pro gibi profesyonel eklentileri içerir. Ayrıca beslemeleri çok sütunlu bir ızgara düzeninde görüntüleyebilirsiniz. Bu eklentinin temel özelliklerini kısaca tartışalım,

Özellikleri

 • Eklenti, Pop-up Media Lightbox özelliği sunar. Bu, sosyal medya dosyalarını göstermek için bir ışık kutusu sağladığı anlamına gelir. Böylece ziyaretçilerimize ve kullanıcılarımıza bir web sitesinden ayrılmadan en iyi deneyimi sunar.
 • Twitter Kartlarını görüntülemenizi sağlar. Bu eklenti, beslemelerinizde yeni bağlantılar paylaşmak istediğinizde bağlantıları otomatik olarak çeker ve kartlar oluşturur. Web sitenizdeki Twitter beslemeleri kutusunda görüntülenecektir.
 • Ayrıca Sonsuz Yükleme özelliği sağlar. Ziyaretçilerinizin daha fazla tweet yüklemek için beslemeyi kaydırması gerekir. Kullanıcılar her zaman Twitter beslemeleri ile hiç bitmeyen bir kaydırmaya sahip olacaklar. Sonuçta bu, ziyaretçilerin ilgisini çekmenize yardımcı olur.
 • Gelişmiş bir Arama Akışı özelliğine de sahip olacaksınız. Ancak, bu özelliğe Pro sürümünde erişilir. Bu özellik, tweet moderasyonu ile Twitter’dan gelen yorumları seçici olarak görüntüler.
 • Hesaplarınızdan Bahseden Tweetleri görüntüler. Twitter tanıtıcınızdan bahseden diğer hesaplardan tüm tweet’lerin bir beslemesini oluşturabilirsiniz.
 • Twitter beslemelerini çok sütunlu bir ızgara düzeninde görüntüleyebilirsiniz. Ancak bu özellik pro sürümde mevcuttur.
 • Ayrıca, profesyonel sürüm ayrıca açılır Işık Kutusu, ılımlı tweet’ler ve atlıkarınca/slayt gösterisi özellikleri sunar.
 • Eklenti, Twitter zaman çizelgelerinin filtrelenmesine izin verir.
 • Profesyonel sürüm, kaydırma sırasında Otomatik Daha Fazla Tweet Yükleme özelliği sağlar.
 • Eklenti, yeni özellikler, hata düzeltmeleri ve Twitter API değişiklikleri ile düzenli olarak güncellenir.
 • Ayrıca, tüm bu kaliteli anahtar kelime açısından zengin Twitter içeriği doğrudan web sitenize yerleştirildiğinden SEO’nuzu geliştirir.
 • Hatta Tweetlerinizi ayrıntılı bir şekilde özelleştirmek için kendi özel CSS’nizi veya JavaScript’inizi bile girebilirsiniz. Ve bu özellik ücretsiz sürümde mevcuttur.

Fiyatlandırma Ayrıntıları

Özel Twitter Akışları Eklentisi dört ücretli plan sunar – Kişisel, İş, Geliştirici ve Tam Erişim Paketi. Kişisel planın yıllık maliyeti 49 ABD dolarıdır ve tek bir site için lisansla birlikte gelir. Ayrıca, iş planının yıllık maliyeti yaklaşık 99 ABD dolarıdır ve 5 site için lisans sunar. Kişisel ve iş planı, gelişmiş arama beslemeleri, otomatik kaydırma, Pro desteği ve daha birçok özellikten oluşur. Geliştirici planı, öncelikli desteği ve tüm Pro özelliklerini ve yıllık 149 ABD Doları karşılığında perakende satışını içerir. Bu plan 25 site için lisans sağlar. Tam erişim paketi planı yıllık 299 ABD Doları tutarındadır ve sınırsız siteler için bir lisans sunar. Bu plan, öncelikli destek ve Feeds for Youtube Pro, Custom Facebook Feed Pro gibi tüm profesyonel eklenti erişiminden oluşur.

Özel Twitter Akışları Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Etkinleştirilir

Kurulum işlemi çok kolaydır. Eklentiyi kurmak ve etkinleştirmek için aşağıda belirtilen basit adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: İlk olarak, WordPress yönetici panosuna giriş yapmanız gerekir .

Adım 2: Şimdi, WordPress panosunun sol tarafındaki panelde “Eklentiler” seçeneğini göreceksiniz. “ Eklentiler ”e tıklayın, ardından “ Yeni Ekle ”yi seçin .

Adım 3: Kontrol panelinin sağ üst köşesinde bir arama çubuğu göreceksiniz. 

Search “Custom Twitter Feeds Plugin”.

Adım 4: Şimdi, “ Şimdi Kur ” a tıklamanız gerekiyor .

Adım 5: Kurulumdan sonra, sitenizde kullanmak için Özel Twitter Feeds Plugin’i etkinleştirmeniz gerekir. Şimdi, “ Etkinleştir ”e tıklayın .

Artık eklentiyi başarıyla yüklediniz ve etkinleştirdiniz. Bu eklentiyi kullanarak Twitter beslemelerinizi WordPress sitenizde görüntülemeye başlayabilirsiniz.

Özel Twitter Akışları Eklentisinin Ayarları Nasıl Yapılandırılır

Eklentiyi sitenizde etkinleştirdikten sonra bu eklentiyi sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Birkaç ayardan sonra Twitter beslemelerini görüntüleyebileceksiniz. Bu eklentinin nasıl kullanılacağını aşağıda adım adım açıkladık,

Adım 1: İlk olarak, kontrol panelinin sol tarafındaki panelde “ Özel Twitter Beslemeleri” seçeneğine gidin . Ardından “ Twitter Beslemeleri ” ni seçin .

Adım 2: Bir Twitter düğmesine giriş yaptığınızı göreceksiniz . Twitter Erişim Simgenizi ve Sırrınızı almak istiyorsanız üzerine tıklayın. Ayrıca, kendi Twitter Developer App kurulumunuz varsa, düğmenin altındaki onay kutusunu etkinleştirerek bilgilerinizi manuel olarak girebilirsiniz.

Adım 3: Uygulamayı yetkilendirmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir. Ancak eklenti, Twitter hesabınızı düzenlemek veya yazmak için izin istemez, yalnızca içeriğinizi okur. Ardından “Uygulamayı yetkilendir ”i tıklayın . Twitter, daha sonra eklenti tarafından otomatik olarak kaydedilen Erişim Simgenizi ve Sırrınızı gönderir, çünkü bu bilgiler Twitter API’sine bağlanmak için gereklidir.

Şimdi, “Değişiklikleri Kaydet” e tıklayın.

Adım 4: Bundan sonra, Tweet’leri görüntülemek için bir Twitter kullanıcı adı girin . Alternatif olarak, ana sayfa zaman akışınızdan veya bir hashtag’den Tweet’leri görüntülemeyi seçin. Ayrıca, görüntülenecek tweet sayısı gibi besleme ayarlarını da özelleştirebilirsiniz. Ayrıca belirli bir süre sonra yeni tweet’leri kontrol etmek için zamanı da ayarlayabilirsiniz. Eklenti kaldırıldıktan sonra bile ayarları koruyabileceksiniz.

Yapılandırmadan sonra, “ Değişiklikleri Kaydet’e tıklayın. 

Adım 5: Şimdi, “ Özelleştir ” sekmesine gidin. Bu bölümde, düzen gibi birçok seçeneği özelleştirebilir ve ayarları gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Öncelikle, bundan sonra istediğiniz feed’in genişliğini ve yüksekliğini girmeniz gerekecek . Beslemeleri görüntülemek için herhangi bir düzen seçin; Düzen için üç seçeneğiniz olacak – Liste, Döngü ve duvarcılık.

Adım 6: Şimdi, gösteriye gidin veya bölümü gizleyin . Ayrıca retweetleri, Avatar resmini/ kullanıcı adını, tarihi ve Twitter bağlantılarını gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Ayrıca, ziyaretçilerinize daha fazla yükle düğmesini gösterebilirsiniz. Otomatik kaydırma, GDPR, denetleme bölümlerine sahip olacaksınız. Ancak, bu özelliklere Pro sürümünde erişilebilir. Ayarlarla işiniz bittiğinde, “ Değişiklikleri Kaydet ”e tıklayın.

Adım 7: Şimdi “ Stil ” sekmesine geçin . Stil, genel, başlık, Tweet metni, yazar ve tarih olmak üzere beş bölümü ayarlamanıza olanak tanır. Beslemelerin ve tweetlerin arka plan rengini değiştirebilirsiniz.

Adım 8: Stil sekmesinin altındaki Bağlantılar bölümüne gidin. Bağlantıların, retweet kutularının, tweet eyleminin ve yükleme düğmelerinin ayarlarını yönetebilirsiniz. Ayarlarla işiniz bittiğinde, “ Değişiklikleri Kaydet ” e tıkladığınızdan emin olun 

Adım 9: Bundan sonra, “ Feed Your Feed” sekmesine tıklayın. Kısa kodu gömerek yayınlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu yüzden kısa kodu kopyalayın ve doğrudan sayfaya, gönderiye veya widget’a yapıştırın.

Kısa kodu yerleştirdikten sonra, hesabınızın Twitter beslemelerini WordPress sitenizde görüntüleyebileceksiniz.

Çözüm

Özel Twitter Besleme Eklentisi, WordPress için etkili bir Twitter besleme eklentisidir. Son Twitter beslemelerini WordPress sitenizde kolayca görüntüleyebilirsiniz. Kaç tane besleme görüntüleyeceğiniz gibi çeşitli yapılandırma seçeneklerine sahip olacaksınız. Ayrıca, beslemeleri arka plan renklerine ve metinlere göre özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, bu eklentiyi kullanarak, daha fazla yükle düğmesini, bağlantıları ve Avatar resimlerini de gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Kurulum ve kurulum çok kolay ve basittir. Özel Twitter Feed Plugin’in nasıl kurulacağı ve etkinleştirileceği ile ilgili kılavuzumuzu takip edebilirsiniz. Ayrıca, bu eklentinin ayarlarının nasıl yapılandırılacağına ilişkin adım adım kılavuza da göz atabilirsiniz. Bu makalenin, sitenizde Twitter beslemelerini görüntülemenize yardımcı olacağını umuyoruz.