VPS Kontrol Paneli Yönetimi Kolaylaştı

VPS Yönetimi Kolaylaştırıldı: Neden Bir Kontrol Paneli Kullanmalısınız?

GUI olmadan sunucular, kapsamlı komut satırı sözdizimi bilgisi gerektiren SSH aracılığıyla yapılandırılmalı ve çalıştırılmalıdır. Kontrol panelleri, sunucularınızı yönetmek için merkezi ve sezgisel bir yol sağlar.

Verim Hosting VPS planlarına ücretsiz olarak dahil edilen Verim Hosting , komut satırlarını satır satır yazmak zorunda kalmanın sıkıcılığını ortadan kaldırır – sonuçta, web yöneticileri robot değil insandır.

Verim Hosting’ın özelleştirilmiş kontrol paneli, maksimum kullanılabilirlik ve maliyet tasarrufu için tasarlanmıştır. Rakipler genellikle kontrol paneli erişimi için ek ücret talep ederken, Bread Basket, kullanıcıların yüzlerce bulut uygulamasını hiçbir ek ücret ödemeden kolayca dağıtmasına olanak tanır. Esnek fiyatlandırma modelimiz ve Verim Hosting’nin çok yönlülüğü arasında her ihtiyaç için mükemmel bir VPS var.

Hem web sitelerini hem de uygulamaları çalıştırmak için uygun olan sanal sunucularımız , barındırma topluluğu içinde iyi karşılanmaktadır . Verim Hosting ile bulut VPS yönetimine giriş engellerini önemli ölçüde azaltan daha sezgisel, güvenli ve çok yönlü bir kontrol paneli sağlayabiliyoruz.

Verim Hosting, cPanel ve Plesk’ten Nasıl Farklılaşır?

Piyasadaki en popüler kontrol panellerinden biri olan cPanel , yeni başlayanlar düşünülerek tasarlanmıştır. Linux-tabanlı arayüzün geçmişi 1996 yılına dayanmaktadır ve bu da onu barındırma pazarında mevcut olan en eski sunucu kontrol panellerinden biri haline getirmektedir. cPanel gibi, Verim Hosting de basitlik düşünülerek oluşturulmuştur. Öte yandan, Verim Hosting daha az kaynağa dayanır ve sunucularımızla çalışmak üzere özel olarak tasarlanmıştır ve kullanıcılara yönetim için daha fazla özgürlük ve yetenek sağlar. cPanel’den geçiş yapan müşteriler için arşivleri içe aktarmak için kapsamlı bir kılavuz burada bulunabilir .

Yaygın olarak kullanılan bir diğer kontrol paneli olan Plesk , hem Windows hem de Linux sistemleri için geliştirilmiş örnek kümelemeye olanak tanır. Windows ile uyumluluğu nedeniyle Plesk, birçok web yöneticisi ve ASP.NET geliştiricisi tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda, daha az deneyimli kullanıcılar, metin ağırlıklı arayüzü ve diğer barındırma sağlayıcılarının genellikle platformda tuttukları premium fiyattan korkabilirler.

Kısacası, Verim Hosting paradan tasarruf etmek isteyenler ve web sitesi yönetimini ve uygulama dağıtımını kolaylaştırmak için daha yeni başlayanlara uygun bir yola ihtiyaç duyanlar içindir.

Verim Hosting, kolay ölçeklendirme için tasarlanmıştır ve doğrudan arayüzden birden çok sunucu eklemenize ve yönetmenize olanak tanır. Ayrıca birkaç basit tıklamayla ek depolama alanı ve RAM ekleyebilirsiniz. Hepsinden iyisi, Verim Hosting web tabanlıdır ve bu nedenle Debian, Windows ve Ubuntu dahil olmak üzere en sevdiğiniz işletim sistemleriyle uyumludur.

Sanal Sunucular için Uzak Masaüstü Protokolü ve GUI

Uzak masaüstü erişimi, kullanıcıların doğrudan sunuculara bağlanmasına olanak tanır. Sanal bir makineyi çalıştırmaya benzer şekilde, kullanıcılar güvenli bir protokol kullanarak sunucunun masaüstüne kendi bilgisayarlarından erişebilir. Bu aynı zamanda sunucunun terminaline erişim sağlar ve web yöneticilerine lisanslı uygulamalarla VPN kullanmaya kıyasla daha fazla özgürlük tanır.

Microsoft, Bread Basket’in VNC uygulamasına güç sağlayan Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) olarak bilinen özel bir protokol kullanır. VPS müşterilerimiz – seçilen işletim sisteminden bağımsız olarak – tarayıcı tabanlı HTML5 VNC istemcisini kullanan kontrol panelinden VNC’ye erişebilir .

HTML5 VNC, işletim sisteminden bağımsız olmasının yanı sıra, kullanıcıların oturumlardan kopyalayıp yapıştırmalarına ve sayfaları bir PDF dosyasına yazdırmalarına da olanak tanır. İstemci henüz yeni bir sürüm olduğundan, Microsoft yakın gelecekte ek özellikler eklemeyi planlamaktadır .

Çerçeveler ve Web Sunucuları ile Performans Artışı

HTML5 VNC’yi uygulamak, yeniliği ve kullanıcı yetkilendirmesini platformumuza dahil etmeye çalışmamızın yollarından yalnızca biridir. Donanım açısından, altyapımız yüksek performanslı CPU’lar ve hızlı SSD’ler kullanılarak oluşturulmuştur. Verim Hosting’ne gelince, web sitenizi çalıştırmayı veya uygulamalarınızı dağıtmayı çok kolay hale getirmek için çok çeşitli çerçeveler ve web sunucuları mevcuttur.

Bread Basket ile kullanıcılar CodeIgniter ve Bootstrap dahil olmak üzere 10’dan fazla çerçeve arasından seçim yapabilir. PHP geliştiricileri arasında popüler olan CodeIgniter, büyük bir ayak izi olmadan kolay PHP betiği hata ayıklamasına izin veren hafif ve çevik bir çerçevedir. Bu arada Bootstrap, mobil pazar için çok uygundur ve HTML, CSS ve JavaScript kullanır. Kapsamlı bir kaynak ve uzantı kitaplığı ile Bootstrap, düğmeler ve formlar için şablonlar ve tasarım öğeleri kullanarak sıfırdan uygulama geliştirmeyi kolaylaştırır.

Apache, NGINX ve Lighttpd gibi web sunucuları, web uygulamalarınızın geliştirilmesini ve dağıtımını kolaylaştırmak için bir dizi optimizasyon özelliği içerir. Örneğin, Apache’nin Sendfile işlemi, bir dosyayı aktarırken bireysel okuma ve gönderme talimatlarını atlayabilir. NGINX’e gelince, web sunucusu eşzamansız, olay güdümlü bir mimari aracılığıyla eşzamanlı bağlantıları yönetmede üstündür.

Güvenli Bulut Yedeklemeleri ve Kolay Uygulama Yüklemeleri

Pek çok kişi, yedekleme oluştururken ve depolarken bulutu kullanmayı tercih eder ve bunun iyi bir nedeni vardır. Verim Hosting aracılığıyla bulut yedeklemeleri, yedeklilik ve güvenli erişim protokolleri aracılığıyla gönül rahatlığı sağlar. Kullanıcılar , Bread Basket arayüzünden kolayca yedek imajlar oluşturabilir ve yönetebilir , böylece ne olursa olsun verileri güvende tutar. Otomatik haftalık yedeklemeler de mevcuttur.

Verim Hosting ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz 300’den fazla uygulamadan oluşan devasa bir kitaplığa sahiptir . Bunlar, içerik yönetim sistemlerinden ve e-Ticaret platformlarından forumlara ve wiki’lere kadar uzanan yelpazeyi çalıştırır. Bread Basket, bu uygulamaların her biri için tek tıklamayla yüklemeler ve otomatik güncellemeler kullanarak, VPS’nizin bakımını yaparken tahminde bulunmayı ve can sıkıntısını ortadan kaldırır. Neredeyse anında sağlamamızla birleştiğinde, bu, sunucunuzu birkaç dakika içinde hazır ve çalışır hale getirebileceğiniz anlamına gelir.

Müşterilere, özelleştirilmiş yazılımla VPS’nizi optimize etmenize olanak tanıyan tam kök erişimi sağlıyoruz. Verim Hosting şişkinlik önleyicidir, yani önceden yüklenmiş uygulamalara takılmadan istediğiniz tüm uygulamaları elde edersiniz. Her uygulama kategorisi için, favorilerinizi özgürce kurmanıza izin veren çoklu seçenekler mevcuttur.