WordPress sitesi için En İyi 10 SSS Eklentisi

Yüksek kaliteli destek, başarılı bir işin en etkili anahtarlarından biridir. Siz ve müşteriniz arasındaki ilişkileri sürdürmenin birçok yolunu bulacaksınız. İşte bu yazıda, en güvenilir ve temel SSS bileşenlerinden biri hakkında konuşacağız. SSS’ler zorunlu bir web sitesi bileşenidir, çünkü web sitesi kullanıcılarınız ve ziyaretçileriniz bir satın alma kararı vermeden önce her zaman emin olmak isterler.

Bu yüzden SSS bölümü ile ziyaretçiler ürün veya hizmet hakkında sık sık sorular soruyorlar. Bunları çevrimiçi olarak yanıtlayabilir ve ürünle ilgili bazı gerekli bilgileri sağlayabilirsiniz. Bu, web sitesi kullanıcılarınızla etkileşimi artırmanıza yardımcı olacaktır. Diğer yeni ziyaretçiler ve müşteriler de soru cevaplarını okuyabilir. 

Sık sorulan soruları yanıtlamak zaman alıcı ve tekrarlayıcı olabilir. Bu durumda, WordPress, SSS eklentileri adı verilen en iyi çözüme sahiptir. Sık Sorulan Sorular, ziyaretçilerinizin dönüşüm yolundaki herhangi bir sürtüşmeyi ortadan kaldırmasına yardımcı olacaktır. SSS’lerde tekrarı iptal etmenin en iyi yolu, temel ve sık sorulan soruları doğrudan web sitenize ekleyebilirsiniz. SSS bölümünü tek satır kod kullanmadan web sitenize ekleyebilirsiniz. Kodlama doğası bile çok zaman alıcıdır.

Böylece WordPress web sitesi ile kolayca bir SSS eklentisi indirebilir ve sitenizdeki SSS’leri yönetmek için kullanmaya başlayabilirsiniz. WordPress kitaplığında çok sayıda SSS eklentisi bulunmaktadır. Bir Eklentinin kullanımıyla süreci düzene sokabilir ve gelişmiş stili dahil edebiliriz.

Bu yazıda, en iyi SSS eklentilerinden bazılarından bahsedeceğiz. Bu SSS eklentileri, SSS bölümlerini özel bir sayfada görüntülemenize yardımcı olacaktır. Veya web sitesinin farklı sayfalarına birden fazla bölüm ekleyebilirsiniz. SSS eklentilerinin çoğu, SSS bölümlerini özelleştirmenize olanak tanır. Web sitenizle eşleşebilecek güzel bir Bölüm oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir SSS bölümünün faydaları ve SSS eklentisinin avantajları hakkında konuşacağız.

Bu yüzden öncelikle SSS bölümünün kullanımı ve bize nasıl yardımcı olacakları gibi bazı önemli konulardan bahsedeceğiz. Bundan sonra, bu makale için özel olarak seçilmiş en iyi SSS eklentilerinden bahsedeceğiz. Öyleyse, SSS bölümünü tamamen anlayalım ve anlayalım.

Web sitemizde neden bir SSS bölümüne ihtiyacımız var?

 • SSS bölümü, ziyaretçilerinizin ürününüz veya hizmetiniz hakkında sık sık soru sormalarına yardımcı olacaktır. Sohbetleri ve satışları artırmamıza yardımcı olacak. 
 • Sık sorulan soruların cevapları, ziyaretçilerinizin ürün hakkında daha fazla bilgi toplamasına yardımcı olacaktır. Web sitenizin ve markanızın güvenini ve itibarını artıracaktır.
 • SSS bölümü, web siteniz için müşteri tabanını büyütmek için faydalıdır. Web siteniz ve ziyaretçi sayınız arttıkça, sitenizin de onunla birlikte büyümesi gerekir. 
 • Ziyaretçileriniz veya müşterileriniz işinizle ilgili iyi bir deneyime sahip olacak. SSS bölümleri, web sitenizde bir alıcı yolculuğunu tamamlamak için gerekli tüm bilgileri sağlayabilir.
 • SSS bölümü yardımıyla ihtiyacı olan her müşteriye bire bir hizmet verebiliyoruz. Müşteri ayrıca self-servis ve self-speaking web sitelerini tercih eder ve müşteri temsilcisi ile görüşür.
 • Sıkça Sorulan Sorular, mevcut müşterilerinizi ve ziyaretçilerinizi elinizde tutmanıza yardımcı olacaktır. Daha kolay çünkü yeni ziyaretçiler ve müşteriler çekmek altı ila yedi kat daha pahalı olacak.
 • SSS bölümleri, kullanıcılarınızı daha memnun etmenize yardımcı olacaktır. Ürününüzle ilgili bilgileri arkadaşları ve aileleriyle paylaşacaklar. Ve bu, markanızı hiçbir ücret ödemeden dünyaya yaymak için harika bir fırsat olabilir.
 • SSS bölümleri ücretsiz pazarlama teknikleridir. Müşterileriniz ve ziyaretçileriniz, markanızla olumlu bir deneyime sahip oldukları sürece en iyi savunucularınız olacaktır.
 • İşletmeniz için en etkili kritik avantajlardan biri, SSS bölümlerinin trafiği artırabilmesidir. Web sitenizdeki trafik arttıkça, işletmeniz için daha fazla potansiyel müşteriye sahip olma şansınız artar.
 • Ayrıca, işletmenizin gündemde kalmasına yardımcı olur ve daha fazla katılım ve güveni teşvik eder. Herhangi bir işletme için 7/24 müşteri desteği sunmak zordur; SSS, bazı genel sorular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Bu nedenle, SSS bölümünün temel faydalarını tartıştık. Şimdi, WordPress web siteleri için mevcut olan en iyi SSS eklentilerinden bazılarını tartışalım. Her eklentiyi temel özellikleri ve fiyatlandırması ile ayrıntılı olarak tartışacağız.

İşte seçilen eklentilerin listesi.

 1. YITH WooCommerce Questions and Answers
 2. Easy Accordion
 3. Ultimate FAQ
 4. Quick and Easy FAQs
 5. Accordion FAQ
 6. HTML5 Responsive FAQ
 7. Heroic FAQs
 8. Fancy FAQ
 9. Knowledge Base for Documents and FAQs
 10. Arconix FAQ

1. YITH WooCommerce Questions and Answers

WooCommerce mağaza sahipleri için SSS bölümlerine özel bir ihtiyaç vardır. SSS bölümü, WooCommerce mağazaları için en önemli bölümlerden biridir. Ve ziyaretçilerin ürün hakkında ekstra bilgi edinmelerine yardımcı olacaktır. Örneğin, çevrimiçi bir moda mağazasında gömlek ve pantolon gibi ürünler bulunur. Artık insanlar boyut, renk, gölge ve malzeme hakkında bazı ek ayrıntılar istiyor. Bu durumda, eklenti her ürün sayfasında SSS bölümleri sağlayacaktır. Her mağaza öğesiyle ilgili sık sorulan sorular ve yanıtlar eklemek zorunludur. Yani, bu eklentinin yardımıyla bu SSS’leri ekleyebilirsiniz. 

SSS ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olabilecek birçok eklenti mevcuttur. Ancak YITH WooCommerce eklentisi onu bir sonraki seviyeye taşıyor. Bu eklenti ile WooCommerce mağazanız için faydalı olan birçok şey yapabilirsiniz. 

 • Tartıştığımız gibi, bu eklenti ziyaretçilerinizin ürünlerle ilgili sık soru sormasını sağlayacaktır.
 • Bu eklenti, tüm soruları ve cevapları ön uçta görüntülemenizi sağlar. Alıcılara fayda sağlayacak; ürün açıklamasında bulunmayan ürün hakkında bilgi sahibi olurlar.
 • Bu eklenti ayrıca web sitesi arka uç kullanıcılarına kimlik doğrulaması sunar. Böylece cevaplanması gereken soruları seçebilirler. Yönetici ayrıca bazı kullanıcıları yetkilendirebilir, böylece sorular için bir sınır belirleyebilirler.

YITH WooCommerce eklentisi, SSS bölümleri üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Ayrıca, kullanıcılarla ve yeni ziyaretçilerle etkileşim kurmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca araştırmaya göre, kullanıcıların %70’inden fazlası ürün satın almadan önce ürünle ilgili SSS’leri okumayı tercih ediyor.

Sık sorulan soruların listelenmesi, kullanıcınızın ürün hakkında gerekli bilgilere sahip olmasına yardımcı olacaktır. Örneğin, çevrimiçi bir dizüstü bilgisayar satın almak istediğinizi ve M.2 SSD yuvası için özel bir gereksiniminiz olduğunu varsayalım. Ürünle ilgili bilgilere iki şekilde ulaşabilirsiniz.

Öncelikle, diğer kişilerin ilgili soruları sorduğu ürün SSS bölümünü okuyabilirsiniz. Veya mağaza sahibine ihtiyaçlarınız hakkında sık sık soru sorabilirsiniz. Bu durumda, SSS bölümünde gerekli bilgileri bulacaksınız. Aynen böyle, diğer kullanıcıların ürünle ilgili gerekli bilgilere sahip olmalarına yardımcı olacaktır.

Şimdi, YITH WooCommerce eklentisinin premium sürümü size yılda 7 dolara mal olacak. Bu fiyat aynı zamanda kullanıcıların yanıtlara beğeniyle oy verebileceği bir oylama özelliği de sunuyor. Kullanıcılar, soru sormak için e-posta adreslerini gönderebilir ve ayrıca daha birçok özellik ile bildirim alabilirler. 

2. Easy Accordion

Easy Accordion eklentisi, SSS bölümlerini ücretsiz olarak görüntülememizi sağlayan başka bir eklentidir. Ancak, bu eklenti hafif ve hızlıdır. Ve çok fazla mükemmel özellik ve özelleştirme ile birlikte geliyor. Ancak bir WordPress web sitesi hakkında bazı şeyleri anlamamız gerekiyor. Çok fazla eklenti, bir WordPress web sitesinin yükleme süresini artırabilir.

Bu durumda Easy Accordion eklentisi, birçok özellikle birlikte gelen en hafif eklentidir. Yüzlerce Tipografi seçeneği arasından seçim yapmanızı sağlar. Bu eklenti ayrıca yüzlerce simge ve renge sahiptir. Ayrıca birçok SSS teması sunar. Bunları doğrudan web sitenizde kullanabilirsiniz. Veya bunları web sitenizin tasarımına göre özelleştirebilirsiniz.

Easy Accordion eklentisi, çeşitli temalar ve özelleştirmeler sağlar. Bazı benzersiz SSS bölümleri vardır; Web sitenizde bir widget alanınız varsa, onu o alanda görüntüleyebiliriz. Sürükle ve Bırak arayüzüne de izin veren esnek bir eklentidir. Bu eklentilerin bazı harika özelliklerini tartışalım.

 • Bu eklentinin Sezgisel bir Yönetici Paneli vardır. Kullanımı kolay, iyi yönetilen ve temiz bir arayüz.
 • Tartıştığımız gibi, web sitemizi yavaşlatmayan hafif bir eklentidir. Bu eklenti bir dizi özellik ile birlikte gelir; yine de, hızlı yüklenen bir eklentidir.
 • Bu eklenti tamamen duyarlı ve mobil uyumludur. SSS’ler, herhangi bir ekran boyutundaki cihazda güzel görünecektir.
 • Yüzlerce Simge ve renk ile eksiksiz özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Bu eklentide bazı ön tasarım temaları da mevcuttur. Bunları doğrudan web sitemizde kullanabiliriz; özelleştirme de mümkündür.
 • Bu eklentinin en önemli özelliklerinden biri, Sürükle ve Bırak akordeon sıralama ile birlikte gelir. 

Easy Accordion eklentisinin ücretsiz bir çekirdek eklentisi vardır. Daha fazla tema seçeneği gibi bazı ekstra özelliklere sahip olan bir premium sürüm mevcuttur. Ayrıca bazı ek harika özelliklere de sahiptir, ancak premium eklenti için 29 $ ödemeniz gerekir. Premium sürüm, çok çeşitli stil seçenekleriyle birlikte gelir.

3. Ultimate FAQ

Ultimate FAQ, WordPress web siteleri için mevcut olan bir başka en iyi eklentidir. Adına göre Ultimate FAQ eklentisi, WooCommerce entegrasyonu ve Block Editor optimizasyonu sunar. Bu eklenti gerçekten esnektir; her türlü web sitesinde kullanabiliriz. Ayrıca hemen hemen her düzeyde kullanıcı becerisine uyum sağlayabilir. Bu eklenti ayrıca sınırsız etiket ve kategori desteği sağlar. Ayrıca akordeon ve toggle gibi onu daha çekici kılan mükemmel görsel özelliklere sahiptir.

Web sitenizin ziyaretçileri ve düzenli kullanıcıları, bireysel SSS’ler hakkında yorum yapabilir. WordPress web sitenizde ortak bir deneyim sağlar. Bu eklentinin en iyi yanı, kısa kodlarla uygulanabilmesidir. Ayrıca bu eklenti, WordPress için mevcut en iyi editörlerden biri olan Gutenberg editörü ile entegre edilebilir.

Ultimate FAQ eklentisi ayrıca tüm SSS’lerin performansını değerlendirir. Pano ayrıca, SSS’nin kaç kez görüldüğü ve birçok sorusu gibi tüm sayıları gösterir. Kısacası, SSS ilerlemesini görebilmeniz ve insanlarla etkileşimi artırabilmeniz için tüm istatistikleri yerinde alacaksınız. İşte bu eklenti tarafından sağlanan tüm özelliklerin listesi.

 • Ultimate FAQ eklentisi, sınırsız SSS ve Kategori oluşturmanıza olanak tanır.
 • Bu eklenti, SSS ile ilgili üç farklı blok sunar. Farklı tasarımlara sahip çeşitli web siteleri için yararlıdır.
 • WooCommerce e-mağazası ile kolayca entegre olabilir. Bu eklenti, WooCommerce ürün sayfaları için bir SSS sekmesi sağlar.
 • Bu eklenti, duyarlı akordeon düzenleri sunar. SSS bölümleri herhangi bir web sitesine ve herhangi bir ekran boyutundaki cihaza sığacaktır.
 • Ultimate FAQ eklentisi ayrıca Google E-Tablolar’dan SSS’lerin toplu olarak içe aktarılmasını sağlar.
 • Bu eklenti ayrıca Özel CSS stil seçenekleri sunar. Böylece SSS bölümlerini ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Sınırsız SSS eklentisi ücretsiz bir sürüm olarak mevcuttur, ancak sınırlı özelliklere sahiptir. Bu nedenle, bu eklentinin premium bir sürümünü satın almayı düşünüyorsanız. Ardından önce ücretsiz sürümü kurun ve kullanın. Bu eklentinin premium sürümü, yıllık 30 ABD doları abonelikle kullanılabilir. Premium sürüm size daha fazla stil özelliği ve işlevsellik sağlayacaktır.

4. Quick and Easy FAQs

Hızlı ve Kolay SSS eklentisi, bazı süper harika özelliklerle benzer işlevselliğe sahip başka bir eklentidir. Bu eklenti, özel gönderi türlerinizi oluşturmanıza olanak tanır. Web sitenizin herhangi bir yerinde kısa kod olarak kullanılabilir. Kısa kodlar, Soruları ve Cevapları görüntülemek için kullanılabilir, Widget Alanı veya Kenar Çubuğu gibi herhangi bir yerde kullanılabilir.

Bu eklenti, tüm SSS’lerin aynı anda yayınlandığı özel gönderi türleri sağlar. Bu SSS’ler Datewise veya Titlebase gibi filtrelenebilir gruplar tarafından görüntülenebilir. Kısacası bu, varsayılan stil ayarlarıyla gelen basit eklentilerden biridir. Web sitenizin tasarımına göre kolayca özelleştirebilirsiniz.

En önemli temel özelliklerden biri, bunun ücretsiz bir eklenti olmasıdır. Bu eklentinin premium sürümü yoktur ve bu fiyatla birçok özelleştirme özelliğine izin verir. Ayrıca SSS bölümünü özelleştirmek için CSS kodlarını kullanmanızı sağlar; iyi görünen SSS bölümünü kolayca değiştirebilir ve web sitenizle Eşleştirebilirsiniz. Başka bir deyişle, bu eklenti tasarım, renk, yazı tipi ve çok daha fazlası gibi SSS bölümü öğelerini özelleştirmenize olanak tanır. Şimdi bu eklentinin bazı harika özelliklerini tartışalım. İşte liste.

 • Hızlı ve Kolay SSS eklentisi, oldukça havalı özelleştirme araçlarıyla birlikte gelir. SSS bölümünü ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Renkleri, yazı tiplerini ve diğer düzenleri değiştirmenize olanak tanır. Bunu ayarlardan yapabileceğiniz gibi CSS kodları ile de yapabilirsiniz.
 • Bu, Çeviri için hazır bir eklentidir; çok dilli web sitelerinde ve E-mağazalarda kullanabilirsiniz. Yani farklı dillerde ve farklı ülkelerde çeviri yapmak için çok fazla eklentiye ihtiyacınız yok.
 • Ve daha önce tartıştığımız gibi, bu eklenti özel gönderi türlerini destekler. SSS bölümlerinde özel bir gönderi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Hatta onları farklı kategorilere ayırabilirsiniz.

Hızlı ve Kolay SSS eklentisi Ücretsiz bir Eklentidir. WordPress eklenti kitaplığından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu eklenti, diğer popüler eklentilerle birlikte yüksek bir fiyata bulunabilecek birçok güçlü özelliğe sahiptir. Özelleştirme desteği de iyidir, kullanabilirsiniz ve her türlü web sitesiyle iyi çalışır.

5. Accordion FAQ

SSS bölümünün en iyi kullanımlarından bazılarını zaten tartıştık. Bazı özellikler süper harika ve web sitenizdeki veya blogunuzdaki trafiği artırabilir. Ancak SSS bölümlerinin bazı dezavantajları vardır; SSS bölümünün uzaması ve darmadağın olması ürkütücü geliyor. Ama bunun bir çözümü var; SSS bölümünde bir arama çubuğu verebilirsiniz.

Böylece kişiler ilgili içeriği veya diğer kullanıcıları bulabilir. Veya SSS bölümleri arasında zaten popüler olan, Katlanabilir, akordeon tarzı bir düzene ihtiyacımız var. Bu tür bir düzen ile, çoğunlukla aşırı kaydırma hissettiklerinde ayrılan ziyaretçileri kurtarabilirsiniz. Akordeon tarzı düzen bile onların ilgilerini çeken içeriğe ve konuya sahip olmalarına yardımcı olacaktır.

Akordeon SSS eklentisi ücretsiz bir sürüm olarak mevcut değildir, bu nedenle eklentiyi satın almadan deneyemezsiniz. Temel bir miktar için CodeCanyon’dan satın alabilirsiniz. Bu fiyata özellik güncelleme desteği ile birlikte gelir. Bu eklenti, tüm cevapların gizlendiği akordeon stilini gösteren en popüler SSS’ye sahiptir. İnsanlar soruları okuyabilir ve ilgilendikleri konuyu seçebilirler.

İlgili soruya tıkladıklarında, diğer kullanıcıların çözümleri ve ilgili ek bilgilerle birlikte genişler. Bu eklenti, Sınırsız SSS bölümleri ve kısa kod desteği gibi tüm temel özelliklerle birlikte gelir. Düzenli bir SSS düzeni istiyorsanız, SSS stilini bir listeyle değiştirebilirsiniz. Ayrıca sürükle ve bırak yeniden sıralama sağlar. Bu eklentinin sunduğu harika özelliklerden bazılarını tartışalım.

 • Akordeon SSS eklentisi, iyi belgelenmiş ve çeviriye hazır bir eklentidir. Blog, topluluk veya E-ticaret mağazası gibi her tür web sitesiyle kullanılabilir.
 • Bu eklentinin yardımıyla birden fazla SSS bölümü ve akordeon oluşturabiliriz. 
 • Kısa kodlar yardımıyla SSS bölümlerini görüntüleyebilirsiniz. Öğeleri görüntülemek için kısa kodları kullanabileceğiniz web sitesinde herhangi bir yerde gösterilebilir.
 • Özelleştirme desteği en önemli özelliklerden biridir. Bu eklenti, renkler üzerinde çeşitli özelleştirme türleri sağlar. Böylece web sitenize en uygun düzeni ve renkleri seçebilirsiniz.
 • Bu eklenti ayrıca bazı harika Font Awesome simgelerine erişim sağlar. Bazı harika efektler elde etmek için SSS bölümlerinde kullanılabilir.
 • Ve Akordeon SSS eklentisinin son ilginç özelliği. Sürükle ve bırak oluşturucu ile birlikte gelir; SSS sorularını düzenlemek için kullanabilirsiniz.

Düşük bütçeli ama güçlü bir eklenti istiyorsanız, bu sizin için doğru eklenti olabilir. Akordeon SSS, premium sürümün yanı sıra ücretsiz olarak da mevcuttur. WordPress kitaplığından kolayca indirebiliriz, ancak birkaç temel özellik ile birlikte gelir. Altı ay boyunca 9 $ gibi oldukça uygun bir fiyat olan Accordion Pro sürümünü satın alabilirsiniz. Ayrıca 29 $ karşılığında ömür boyu lisansla da mevcuttur; bu fiyata sınırsız sitede kullanabilirsiniz.

6. HTML5 Responsive FAQ

HTML5 Duyarlı SSS eklentisi, en ünlü ve ücretsiz WordPress eklentilerinden biridir. Bu eklentinin yardımıyla WordPress web sitemize sınırsız soru ve cevap ekleyebiliriz. Hatta farklı SSS’lerden oluşan toplam kategoriler oluşturmamıza izin veriyor. SSS’leri yaptıktan sonra, ziyaretçilerin bilgileri kullanabilmesi için kolayca sayfalarınıza ekleyebilirsiniz. Ve bu eklentinin adına göre, bu duyarlı bir eklentidir. Bu eklenti tarafından oluşturulan SSS tamamen duyarlıdır. Ardından, Dizüstü Bilgisayarlar, Masaüstü Bilgisayarlar, iPad’ler ve iPhone’lar, Akıllı Telefonlar gibi herhangi bir ekran boyutundaki cihazlarda kolayca görüntülenebilir. Bu eklentinin bazı benzersiz özellikleri vardır; tamamen özelleştirilebilir ve ayrıca web sitemizde iyi görünüyor.

HTML5 Duyarlı SSS eklentisi, profesyonel görünümlü bir SSS bölümü oluşturabilir. Mevcut WordPress temanıza uygun bir SSS bölümü oluşturmanıza yardımcı olacak bazı özelleştirme araçlarına sahiptir. Bu eklenti, siteniz kadar profesyonel görünecek bir SSS bölümü eklemenize yardımcı olacaktır. Bu SEO dostu bir eklentidir, bu nedenle herhangi bir görsel oluşturucu ve içerik oluşturucu eklentisi ile kullanılabilir. Kısa kodlar ve özelleştirmeler gibi bir idol SSS eklentisinde gereken tüm temel özelliklere sahiptir. Akordeon SSS düzenine benzeyen bir düzeni var, ancak bu eklenti ile bir soru listeniz olacak. Tüm ziyaretçilerin cevap için soruya tıklaması gerekiyor. İşte bu eklentinin tüm benzersiz özelliklerinin listesi.

 • HTML5 Duyarlı SSS eklentisi, müşteri kısaltma özelliklerine sahiptir. İnsanlar tüm SSS sorularının sıralamasını kontrol edebilir. Farklı sıralama seçenekleri bulabilirsiniz; kullanıcılar bunları gereksinimlerine göre kullanabilirler.
 • Bu eklenti ayrıca özelleştirme desteği ile birlikte gelir. Farklı öğeleri ve renkleri, Yazı tipi ailesini ve boyutları özelleştirebiliriz. Web sitemizle eşleşebilecek bir SSS bölümü oluşturabiliriz.
 • Ayrıca tüm SSS’leri kategorilerine göre ayırt edin. Sınırsız sınıf ekleyebilir ve kişiselleştirilmiş kategori başlıkları oluşturabilirsiniz.
 • Ayrıca, SSS’leri istediğimiz yerde görüntüleyebilmemiz için kısa kodları da destekler. Tamamen duyarlı bir tasarıma sahiptir, bu nedenle tüm ekran boyutundaki cihazlarla uğraşmak kolaydır.
 • Ve bu eklentinin son önemli özelliği, SSS bölümlerinin düzenidir. Dağınık olmayan sayfalar için Akordeon stiliyle birlikte gelir. 

HTML5 Duyarlı SSS eklentisi WordPress kitaplığında mevcuttur ve tamamen ücretsizdir. Hiçbir premium sürüm mevcut değildir. Tüm özelliklere ücretsiz bir eklenti ile erişilebilir. Farklı bir ücretli sürüm eklentisi seçmeniz durumunda çok pahalı özelliklere sahiptir.

7. Heroic FAQs

Heroic FAQ eklentisi, web sitenize SSS eklememize izin veren başka bir eklentidir. Bu eklenti, kolay bir arka uç arayüzü ve iyi tasarlanmış bir eklenti gibi bazı harika özelliklere sahiptir. Kullanıma hazır bazı temel önceden tanımlanmış stiller ile birlikte gelir. Sadece web sitenizin tasarımına göre tasarımı seçin; hatta bu önceden tanımlanmış tasarımları özelleştirebilirsiniz. Heroic FAQ eklentisi, kullanım kolaylığı ile oluşturulmuştur; ayrıca sürükle ve bırak sıralamasını da destekler. Sürükle ve bırak sıralaması, SSS siparişlerini düzenlemenize veya değiştirmenize yardımcı olacaktır. Tüm değişiklikler tek bir sayfadan yapılacaktır; Bu eklenti ile daha fazla uğraşmanıza gerek yok. Bu eklentiyle ilgili en harika şey, oluşturulan SSS’lerin mevcut temanızla uyum sağlamasıdır.

Heroic FAQ eklentisi, Görsel düzenleyici ve sürükle ve bırak arayüzü ile SSS bölümünü düzenlemenize veya özelleştirmenize de olanak tanır. Ayrıca çok çeşitli simge stilleri ve CSS3 animasyonları sağlar. Kısacası, diğer eklentilerin birçok mükemmel özelliğine sahiptir. Onları en yeni yollarla temsil eder ve eklentinin olumsuz etkilerinden kaçınır. Bu eklentinin yardımıyla WordPress web sitenize güzel SSS’ler ekleyebilirsiniz.

Bu eklenti ile çalışmak herhangi bir programlama bilgisi gerektirmez. SSS bölümü oluşturmak ve kullanmak için gerekli tüm araçlara sahiptir. Bu eklenti ayrıca resimler, videolar ve listeler gibi medya dosyaları ekleme seçenekleri sunar. Kullanıcıların kullanıcı deneyimini ifade etmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Ayrıca ön satış ve destek biletlerinin tükettiği zamandan da tasarruf sağlar. O halde Heroic FAQ eklentisinin sağladığı özellikleri tek tek kısaca tartışalım.

 • Bu eklenti, tamamen duyarlı, önceden tanımlanmış şablonlar sağlar. Her cihazda daha çekici görünecek bu şablonlardan herhangi birini seçebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz önceden tasarlanmış beş şablona sahiptir; hatta bir görsel düzenleyici ile düzenleyebilirsiniz. 
 • Bu eklenti ayrıca SSS bölümlerinize CSS3 Animasyonları eklemenize de olanak tanır. CSS3 kodları hakkında bir şeyiniz varsa, web sitenizde çekici görünen kendi animasyonlarınızı da oluşturabilirsiniz.
 • Sürükle ve bırak arayüzü, bu eklentinin göze çarpan bir özelliğidir. SSS’lerin sırasını düzenlemenize veya düzenlemenize yardımcı olacaktır.
 • Bu eklenti 1 yıllık destekle birlikte gelir.

Heroic FAQ eklentisinin farklı kullanımlar için 3 farklı planı vardır. İlk plan, size yılda 49 dolara mal olacak Kahramanca SSS Temel’dir. 2 yıllık destek ve güncellemeler ile birlikte gelir. Ancak sadece bir web sitesinde kullanılabilir. İkinci plan Kahramanca SSS Pro’dur ve maliyeti yıllık 69 ABD dolarıdır. Bu plan, bu tek lisansı 3 web sitesinde kullanmanıza izin verir. Temel planın tüm özelliklerine sahiptir. Son plan, size yılda 149 dolara mal olan Kahramanca SSS İş planıdır. Bu lisansı 5 web sitesinde kullanmanıza izin verir.

8. Fancy FAQ

Başka bir mükemmel eklenti, sayfanıza, yayınınıza veya widget alanınıza SSS bölümleri eklememize yardımcı olur. Fantezi SSS eklentisinin kullanımı kolaydır ve Kısa Kodları kullanarak SSS bölümlerini istediğiniz yere hızlı bir şekilde eklemenizi sağlar. Bu eklenti, SSS’lerden özel gönderi türlerine izin verir. İhtiyaçlarınıza göre kategoriler ile SSS bölümlerini kolayca oluşturabilirsiniz.

Tüm bunları doğrudan WordPress panosundan yapabilirsiniz. Bu eklenti ayrıca SSS bölümlerinin duyarlı düzenlerini de sağlar. Bu nedenle, her ekran boyutundaki cihaz için güzel SSS’ler gibi görünecek. Kısa kodlar, SSS’leri görüntülemenize izin verecektir. Ayrıca kategorileri seçme, sıralama düzenleri ve görüntülenen SSS sayısını sınırlama gibi ek özelleştirmelere de izin verir.

Fantezi SSS eklentisi tamamen duyarlıdır; daha küçük cihazlarda bile daha iyi görünüyor. Tüm animasyon efektleri mükemmel çalışır ve farklı cihazlarda hızlı yanıt verir. İhtiyacınıza göre bir SSS bölümü oluşturmanız ve istediğiniz yere göre kısa kodu yapıştırmanız yeterlidir. Fantezi SSS bölümü ayrıca geçiş animasyonları için seçenekler sunar.

Tasarımlarınıza göre en iyi ruhları seçebilirsiniz. Ve diğer ünlü eklentiler gibi, bu eklenti de doğrudan WordPress düzenleyicisinden resim ve video eklemenize izin verir. Bu eklenti ayrıca özelleştirmelere de izin verir, renkleri ve stilleri değiştirebilirsiniz, ancak çok fazla özelleştirme seçeneği yoktur. İşte bu eklentinin özellik listesi; her bir özelliği kısaca görelim.

 • Tartıştığımız gibi, bu eklenti özel gönderi türlerini destekler. Doğrudan WordPress Panosundan özel gönderi türleri ve kategoriler oluşturabilirsiniz.
 • Bu eklenti tamamen duyarlı ve mobil uyumludur. Bu eklenti ile eklenen SSS bölümü, web sitenizde oldukça güzel görünecek. Web sitenizin tasarımına göre kendini harmanlar.
 • SSS bölümleri web sitenizin herhangi bir yerine eklenebilir. Kısa kodlar kullanarak ekleyebilirsiniz ve yazı ve widget alanlarına bile eklemenizi sağlar.
 • Ayrıca, ziyaretçilerin tıklamalarını tetikleyen bazı geçiş animasyonları da sağlar. Cevapları göstermek için tıkla üzerine animasyonlar ekleyebilirsiniz.

Fantezi SSS eklentisi CodeCanyon’da 19 $ karşılığında mevcuttur. Bu fiyatla ayrıca gelecekteki güncellemeleri ve geliştiriciden altı aylık destek alacaksınız.

9. Knowledge Base for Documents and FAQs

Bu kadar çok farklı seçeneğimiz varken en iyi eklentiyi seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Tüm eklentiler benzer türde özellikler sağlar, bazıları ücretlidir ve bazıları da ücretsizdir. Ücretli eklentilerin özelliklerini sağlamaya devam eden ücretsiz birçok eklenti var.

Dolayısıyla, Belgeler için Bilgi Bankası ve SSS eklentisiyle ilgili en etkileyici şey, masaya farklı bir şey getirmesidir. Bu eklenti, Akordeon Tarzı SSS listesi oluşturmaktan fazlasını yapabilir; ayrıca sitenizin web sitesini ve tüm bilgi tabanını oluşturabilir. Bu, 50’den fazla WordPress Yöneticisi tarafından zaten güvenilen profesyonel ve sezgisel bir eklentidir.

Belgeler ve SSS eklentisi için Bilgi Bankası, SEO dostu bir eklentidir. SO, aynı zamanda Ziyaretçi sayılarını artırmanın yanı sıra site sıralamasını artırmanıza da yardımcı olur. Şimdi bu eklentinin popülaritesinin arkasındaki ana neden, SSS’leri ekip, hizmet veya ürün bazında düzenlemesidir.

Farklı SSS türleri için farklı sekmeler sağlar; herhangi bir kod içermeyen düzgün ve temiz bir arayüze sahip olmakta fayda var. Bu eklenti özelleştirmelere izin verir; Kurulum Sihirbazı ile gerekli tüm değişiklikleri ayarlayabilirsiniz. Belgeler ve SSS eklentileri için Bilgi Bankası tarafından sağlanan özelliklerin listesi aşağıdadır.

 • Belgeler için Bilgi Bankası ve SSS Eklentisi, başlangıçta size bir Kurulum Sihirbazı sağlar. Temel varsayılan ayarları gereksinimlerinize göre değiştirebilirsiniz. Kurulum sihirbazı, bu eklentiyi anlamayı ve kullanmayı kolaylaştırır.
 • Bu eklenti ayrıca kullanıcıların SSS’lere belgeler, resimler ve videolar gibi diğer medya dosyalarını yüklemelerine olanak tanır. 
 • Ekip, Hizmet ve Ürünler gibi farklı SSS bölümleri için farklı sekmeler sağlar. Bu organize belgelerin yardımıyla düzenli ve temiz bir kullanıcı arayüzü elde edeceksiniz.
 • SSS bölümleriyle bu eklenti ayrıca bir arama öğesi sağlar. Bu arama çubuğu, müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin gerekli belgeleri ve SSS’leri kolayca bulmasına yardımcı olacaktır.
 • Bu eklentinin müşteri desteği haftanın yedi günü mevcuttur. 
 • Belgeler için Bilgi Bankası ve SSS eklentisi ayrıca önceden tasarlanmış temalar sağlar. Bunları doğrudan kullanabilir veya hatta bazı özelleştirme araçlarıyla biçimlendirebilirsiniz. 

Belgeler ve SSS için Bilgi Bankası’nın merkezi çekirdek eklentisi, sınırlı özelliklerle ücretsiz olarak kullanılabilir. Böylece, bu eklentiyi web sitenizle deneme şansına sahip olabilirsiniz, ayrıca bazı gelişmiş özellikleri kullanmanıza izin verecek birkaç premium eklentiye de sahiptir. Ancak gelişmiş veya premium özellikler için bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor. Size yılda yaklaşık 15 ila 80 dolar maliyeti. 

10. Arconix FAQ

Arconix FAQ eklentisi, web sitemize SSS eklememize yardımcı olan başka bir eklentidir. Bu eklentinin kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar için uygundur. Bu eklentiler arasında kafa karışıklığı yaşıyorsanız hiç düşünmeden Arconix FAQ eklentisini tercih edebilirsiniz. Arconix SSS eklentisi, bu SSS’leri farklı web sitelerinde görüntülemeye yardımcı olabilecek Kısa Kodlar oluşturacaktır. SSS bölümlerini sayfalarda, gönderilerde ve widget alanlarında görüntüleyebilirsiniz. Bu eklenti tarafından oluşturulan SSS’ler, jQuery geçiş düğmeli bir akordeon kutusu kullanılarak görüntülenecektir. Çok daha fazla işlevi yoktur; belirli işlevlerle birlikte gelir.

 Bu eklenti ayrıca ekranın alt kısmında bir “En üste” düğmesi sağlar. Bu düğme, SSS bölümünün sayfasının en üstüne geri dönmenize yardımcı olacaktır. Arconix SSS eklentisi, bir geçiş düğmesi veya bir Animasyon ile soruları ve yanıtları görüntüler. Bu eklenti ayrıca SSS’leri ilgili konular veya tartışmalarla gruplandırmanıza da olanak tanır. SSS’lerin gruplandırılması, SSS’lerin oluşturulması sırasında WordPress editörü ile yapılabilir. Arconix SSS eklentisi tarafından sağlanan özelliklerin listesi.

 • Bu eklenti, tartıştığımız gibi bir Akordeon SSS görüntüleme düzenine sahiptir. Oluşturulan Kısa Kodları yapıştırarak bu SSS’leri görüntüleyebilirsiniz. Kenar Çubukları, Sayfalar, Gönderiler ve Widget alanları gibi web sitenizin herhangi bir yerinde kullanılabilir.
 • Sıkça Sorulan Sorular ayrıca, “En Üste” düğmesi adı verilen bir web sitesi için önemli bir öğe sağlar. Kullanıcınızın tek bir tıklama ile sayfanın başına dönmesine yardımcı olacaktır. 
 • Bu eklenti tarafından oluşturulan SSS’ler gruplar halinde olduğu gibi bireysel olarak da görüntülenebilir. Ziyaretçilerin ilgi alanlarını kolayca bulabilmeleri için kolayca ilgili konu grupları oluşturabiliriz.
 • Arconix SSS eklentisi ayrıca bazı temel özelleştirmeleri ve geçiş animasyonlarını da destekler. Web siteniz için daha çekici bir SSS bölümü oluşturmak için bu özellikleri kullanabilirsiniz.

Arconix FAQ eklentisi, WordPress eklenti kitaplığından indirilebilen ücretsiz bir eklentidir. Böylece hemen kullanmaya başlayabilirsiniz! Sadece WordPress kontrol panelinizden yükleyin ve WordPress sitenizde harika SSS bölümleri oluşturmaya başlayın.

Umarız bu eğitim sizin için faydalı olmuştur. Bu listede WordPress için en iyi SSS eklentilerini ayrıntılı olarak açıkladık. Tüm eklentiler, farklı müşteri türleri için uygun farklı türde özelliklere sahiptir. Umarız amacınız için en iyi eklentiyi bulmuşsunuzdur. Herhangi bir sorunla veya soruyla karşılaşırsanız, lütfen aşağıda verilen yorum bölümünde bize bildirin. Cevaplarla en kısa sürede cevap vereceğiz!