CloudLinux Tarafından Desteklenen Güçlü VPS Güvenliği

Web siteniz daha yüksek bir performans ve güvenlik düzeyine ihtiyaç duyduğunuz noktaya ulaştığında, sanal özel sunucular (VPS) genellikle ideal seçimdir. Bununla birlikte, paylaşılan barındırmadan bir VPS’ye adım atmak zor olabilir. Web sitelerinin yöneticileri, bir VPS’deki barındırma ortamı üzerinde çok daha fazla kontrole sahip olacaktır. Bu onlara özelleştirme için büyük fırsatlar sağlar, ancak aynı zamanda güvenlik ihlalleri, yanlış yapılandırmalar ve diğer sorunlarla ilgili bir miktar risk de açar.

VPS barındırma ortamınızın her türlü saldırıdan korunmasını sağlamak için adımlar atmak kesinlikle gereklidir. Aradığınız kaliteli barındırma deneyimini elde etmek için her zaman aşağıdaki önemli adımlar atılmalıdır.

CloudLinux Çözümlerinden Yararlanın

Linux işletim sistemi, başlangıçta verimli performans ve inanılmaz güvenlik için tasarlandı. On yıllar sonra, web barındırma sunucuları için hala en iyi seçenek olarak kabul ediliyor. Ancak tüm Linux yapıları aynı değildir. Web sitenizi barındırmak için sanal bir özel sunucu satın alırken, CloudLinux OS ile birlikte gelen gelişmiş güvenlik ve diğer avantajlardan yararlanan bir barındırma sağlayıcısı ile çalışmak isteyeceksiniz. Endüstri lideri güvenlik, yoğunluk ve basit yönetilebilirlik ile ciddi web sitesi yöneticileri için bariz bir seçimdir.

Imunify360 tarafından korunmaktadır

Sitenizin güvenliğini artırmanın en iyi yollarından biri, barındırma sağlayıcınızın Imunify360 sunduğundan emin olmaktır . Bu, tüm Linux web sunucularını ve bunlar üzerinde çalışan siteleri korumak için tasarlanmış güçlü bir güvenlik paketidir. Bu sistem, bilgisayar korsanlarının ve diğer kötü niyetli kişilerin sitenizi asla tehlikeye atmamasını sağlamak için web sitenizi ağ katmanında, uygulama katmanında ve hatta dosya sisteminde korur. Daha da iyi hale getirmek için, Imunify360 arka planda otomatik olarak çalışır, böylece müşterilerin hiçbir şey için endişelenmesine gerek kalmaz.

Kullanışlı Çekirdek Güncellemeleri?

Sistemi en son yamalarla tamamen güncel tutmak, sitenizi korumak için kesinlikle çok önemlidir. Geçmişte, çekirdek güncellemeleri sistemin yeniden başlatılmasını gerektiriyordu, bu da web siteniz için kesinti anlamına geliyordu. Bugün, KernelCare sayesinde, herhangi bir yeniden başlatma veya başka bir kesinti süresi gerektirmeden tüm ana bilgisayar düğümlerinin tamamen güncellenmesini ve güvenliğini sağlamak mümkündür. Bu özelliği sunan Verim Host gibi bir barındırma sağlayıcısı ile çalışmak yalnızca sitenizi güvende tutmakla kalmaz, aynı zamanda çalışma sürenizi de en üst düzeye çıkarır.

Kanıtlanmış İçerik Yönetim Sistemlerinin Kurulması

Bir VPS kullanırken, barındırma şirketi müşterilere tüm ortamları üzerinde önemli bir kontrol düzeyi verir. Bu, sitenizin tam olarak istediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için temelde istediğiniz her şeyi barındırma sunucunuza yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Bunun dezavantajı, orada binlerce içerik yönetim sistemi, eklenti ve diğer araçların olmasıdır. Bu araçların birçoğunun bakımı yetersizdir ve hatta bilinen açıkları vardır. Barındırma sunucunuzda yalnızca kanıtlanmış yazılımların kullanılması, güvenlik açıklarından kaçınmak için çok önemlidir. Çoğu web sitesi sahibi, optimum performans ve güvenlik için sürekli olarak analiz edildiğinden ve güncellendiğinden, yalnızca cPanel’den hızla yüklenebilen yazılımlara bağlı kalmayı tercih eder.

Sık Veri Yedeklemeleri

Elbette, VPS güvenliğini tartışırken, iyi bir veri yedekleme planınız olduğundan emin olmak önemlidir. Verilerinizi düzgün bir şekilde yedeklemek, son bir savunma hattı görevi görecektir. Bir şekilde sitenizin güvenliği ihlal edilirse, yakın zamanda alınan bir yedekten hızlı bir şekilde geri yüklenebilir. İyi barındırma şirketleri kapsamlı yedekleme ve geri yükleme hizmetleri sunar ve hatta sorun yaşamanız durumunda sistemlerinizi hızlı bir şekilde yeniden çalıştırmanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olmak için orada olacaktır.

CloudLinux & Verim Host | İdeal Barındırma Kombinasyonu

Bugün iş dünyasında binlerce farklı barındırma şirketi ile durumunuz için doğru olanı bulmak çok zor olabilir. Verim Host, yıllardır CloudLinux dahil olmak üzere mevcut en iyi işletim sistemleri ve yazılım seçenekleriyle birleştirilmiş birinci sınıf barındırma çözümleri sunmaktadır. Makul bir fiyata birinci sınıf VPS barındırma istiyorsanız, bugün Verim Host ile iletişime geçin.