Plesk’ten cPanel’e nasıl geçilir

Bu kılavuz, bir Plesk sunucusundan cPanel’e geçmek için WHM’deki taşıma araçlarının nasıl kullanılacağını açıklayacaktır.

Ön koşullar

Öncelikle, kaynak sunucudaki herhangi bir etki alanı için IP adreslerini paylaşılan IP adresleri olarak yapılandırmanız gerekecektir. Ayrıca, kaynak sunucudaki Plesk’te iletilen herhangi bir etki alanını fiziksel barındırma hesaplarına değiştirmeniz gerekecektir.

Bunu yapmak için, aşağıdaki komutu root kullanıcısı olarak çalıştırabilirsiniz:

/ usr / local / psa / bin / domain –update example.com -hst_type phys -login “örnek” -hosting true -ip 127.0.0.1 -passwd “password”


Değiştir example.com alan adı güncellenmektedir ile değiştirin örnek size, thew yeni hesap başvurusunda değiştirmek istediğiniz kullanıcı adıyla 127.0.0.1 adresinden hesabın atamak ve değiştirmek istediğiniz IP adresi ile şifreyi başvurmak için bir şifre ile yeni hesap.

WHM Transfer Aracı

CPanel aktarım aracının belgelerini aşağıdaki sayfada görüntüleyebilirsiniz: Aktarım aracı belgeleri

Bir geçişi başlatmak üzere transfer aracına erişmek için, cPanel sunucunuz için WHM panelinde aşağıdaki menüye gidin: WHM >> Ana Sayfa >> Transferler >> Transfer Aracı.

Aşağıdaki Uzak Sunucu Bilgilerini girmeniz istenecektir .

Uzak Sunucu Adresi: Kaynak sunucunun IP adresini girin
Uzak SSH Bağlantı Noktası: 22
Oturum Açma: Kök
Kimlik Doğrulama Yöntemini Seçin : Kaynak sunucuda SSH anahtarlarını yapılandırmadıysanız SSH’yi seçin
Kök Parola: Kaynak sunucu için kök parolasını girin

Taşıma işlemini başlatmak ve kaynak sunucudaki hesapların bir listesini görüntülemek için Hesap Listesini Al’ı seçin .

CPanel sunucunuza taşımak istediğiniz her Plesk hesabının yanındaki onay kutusunu seçin ve verilerin geçişini başlatmak için Kopyala’yı seçin .

Bir kez transferi ve geri yükleme ilerleme çubukları% 100 ulaşır, göç tamamlanmış olmalıdır. Seçilen hesapların taşınmış olup olmadığını kontrol etmek için WHM’deki Hesapları listele menüsünü kontrol edebilirsiniz .