Co Lokasyon ( Sunucu Barındırma) Hizmeti Hakkında

Sunucularınızı güçlü bir altyapıya sahip veri merkezimizde barındırmak ister misiniz? 🤩
O zaman siz en iyisi yüksek performansla kesintisiz hizmet veren teknik donanıma sahip sunucu barındırma hizmetimizle tanışın. 🥳
Sunucu barındırma hizmeti, fiziksel sunucuların güçlü altyapıya sahip bir veri merkezinde barındırılmasıdır. Yani işletmeniz için güvenli, ekonomik, yüksek performanslı ve sürekli takibi yapılan bir hizmetten bahsediyoruz. Harika değil mi? 😎
Üstelik sunucu barındırma hizmetine sahip olanlar, fiziksel teknik destek servisimizden de ücretsiz olarak yararlanır. 😉
Sunucu barındırma hizmetimizden yararlanmak veya bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Co Lokasyon Nedir?

Yeni bir web sitesi hazırladığınız zaman sitenizin içerisinde yer alan verilerin depolanabilmesi için ek bir alana ihtiyaç duyarsınız. Bu tür durumlarda sunucu sistemlerinden yararlanmanız gerekir. Kısaca, Sunucu Barındırma ise, daha uygun maliyetlerle sunucu ihtiyacınızı karşılayan servise verilen isimdir.

Sunucu Barındırma Nedir?

Co-Location olarak da adlandırılan sunucu barındırma, ekonomik olduğu için kiralık sunucular yerine tercih edilir. Kullanıcılara ait olan sunucuların veri merkezinde konumlandırılması barındırma olarak adlandırılır.

Hosting firmaları bu tür avantajlardan yararlanmak isteyen firmalar veya kişiler için sunucu barındırma hizmetleri sunmaktadır. Sunucu barındırma hizmeti aynı zamanda kendi içerisinde hat ve çalışma hizmeti de sunar. Firmalar kendi sunucularını güvenilir şekilde internete eriştirebilmek için profesyonel firmalardan bu hizmeti alırlar.

Uygun maliyetli olan sunucu barındırma hizmetleri internet erişim hızı ve geniş bant aralığı için ekstra para ödemenizin önüne geçer. Sunucu barındırma hizmeti aldığınız zaman firmalar size geniş ağ bant seçenekleri ve IP hizmetleri ile birlikte barındırma hizmetlerini de sunarlar.

Sunucu size ait olacağı için kendinize uygun olan işletim sistemini de seçebilme imkânınız olur. Yüksek güç kaynağı ile sunulan bu hizmetler sayesinde elektrik kesintilerinden dolayı işlerinizin aksayabilmesi gibi durumlar söz konusu olmaz.

Yüksek Düzeyde sunucu Güvenliği İçin

Sunucu barındırma hizmetlerinden yararlandığınız zaman sunucularınızın güvenilir şekilde barındırıldığından endişe duymanıza gerek kalmamaktadır. Sunucunuzu barındırmak için fiziksel ortama sahip olmanızı sağlayan bu hizmet enerji maliyetinizin de düşmesini sağlar.

Altyapı yönetiminizi en iyi şekilde sağlayabilmeniz için operasyonel maliyetinizi optimum seviyelere getirebilmenizi sağlayan sunucu barındırma hizmeti firmanızın ihtiyaç duyduğu performansın en üst seviyelere çıkabilmesini sağlar.

Altyapı verimliliği konusunda da size destek sağlayabilecek olan sunucu barındırma hizmetleri internet siteniz ya da yazılımlarınızın en iyi şekilde kullanıcılara ulaşması için yararlanabileceğiniz bir hizmettir.

Bu yazımızda sunucu barındırma ne demek ve ne gibi avantajları vardır gibi konulara değindik. Sizler de bu bilgiler ışığında kendinize uygun bir sunucu barındırma hizmeti seçerek işletmenizin verimliliğini artırabilirsiniz.

Sunucu Barındırma Alanında Verdiğimiz Hizmetler

Sunucu bakımının maliyeti fazladır. Verimhost olarak sunduğumuz hizmetlerle iş yükünüzü hafifletiyoruz. Size de işinize odaklanmak ve gönül rahatlığı ile işlerinizi yürütmek kalıyor.

Yaptığımız işin ve müşterilerimizin hassasiyetinin farkındayız. Hiçbir şirketin veri kaybına ve bağlantı kesintilerine toleransı yoktur. Bu sebeple önce güvenlik sonra %100 çevrimiçi olmak çalışmalarımızın temelini oluşturuyor.

Doğru Sunucu Barındırma Hizmeti Seçimi

Uygun personel seçimi, donanım maliyeti ve yedekleme gibi önemli kriterler size binlerce liraya mal olabilirken Verimhost ile çalışmak size çok avantajlı bir teklif sunar.

Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın diyerek çıktığımız bu yolda yurt dışı 2 yurt içi 2 olmak üzere 4 veri merkezimiz ile her geçen gün yenilenmeye ve büyümeye devam ediyor. Kesintisiz hizmetimizin garantisi TIER III sertifikası almış olmamız. 72 saatlik elektrik kesintisinde bile full çalışma kapasitemizle müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Verilerinizi Verimhost güvencesiyle, her zaman güvende ve güncel tutmak için danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Özellikler

  • enerji
  • bağlantı & internet erişimi
  • iklimlendirme
  • koruma
  • tier

yukarıda belirtilen özelliklere göre belirlenen ücretler her cebe uygun ve yüksek performans sağlar.

Neden Verim Host?

Hızlı Kurulum

Güçlü altyapı ve sistem yönetimi sayesinde tecrübeli ekibimiz en hızlı ve kusursuz şekilde hizmetler teslim etmektedir.

7/24 Güvenlik

Tesisimiz ve kabinlerimiz acil yangın olayları, soygun ve bilgisayar korsanları saldırılarına karşı yirmi dört saat korunmaktadır.

Kalite Standartları

Tüm kabinlerimiz, alt yapımız ve kovuşturmalarımız ISO, Tier III OHSAS vb. Uluslararası standartlara göre sürdürülmektedir.