2021 de Web Sitenizi Başarıya Ulaştıracak 17 SEO Aracı

Bağlı Kuruluş Açıklaması: VerimHost, önerilen ortaklarımızdan bazıları ile ilişkilerini sürdürür, bu nedenle bir bağlantıya tıklayıp satın alırsanız bir komisyon alabiliriz. Sadece inandığımız çözümleri öneriyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) , bir web sitesi çalıştırmanın en zor kısımlarından biridir. Google ve diğer arama motorlarının web sitenizi sıralama şekli sürekli değişir. Bu, rekabeti geride bırakmak istiyorsanız en son SEO gelişmelerine ayak uydurmanız gerektiği anlamına gelir.

İyi haber şu ki, site içi SEO ile mücadele etmek ve sıralamanızı iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz verileri elde etmek için kullanabileceğiniz birçok mükemmel araç var. Ne olduklarını ve sizin için neler yapabileceklerini biliyorsanız, başarı için iyi donanımlı olacaksınız.

Bu yazıda, size en sevdiğimiz SEO araçlarından 17’sini tanıtacağız. Her biri, Google ve Bing dahil tüm popüler arama motorlarında sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olabilir . Hemen atlayalım!

Verimhost Press ile Sitenizi Optimize Edin

Verimhost Press’in otomatik güncellemeleri ve güçlü güvenlik savunmaları, SEO’ya odaklanabilmeniz için sunucu yönetimini elinizden alır.

Planları Kontrol Et

1. Google Arama Konsolu

Google Arama Konsolu.

Google Arama Konsolu , arama motorunun web sitenizi nasıl görüntülediğini anlamak için kullanabileceğiniz bir hizmetler topluluğudur. Bu hizmet, optimizasyonun birçok farklı yönünü kapsayan çok çeşitli ücretsiz SEO araçları sağlar.

Örneğin, Google Arama Konsolu, web sitenizde meydana gelen tarama hatalarını hemen kontrol edebilmeniz için kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca sitenizin kötü amaçlı yazılımdan ne zaman etkilendiğini , insanların sitenizi bulmak için hangi anahtar kelime öbeklerini kullandığını, aldığınız geri bağlantıları ve daha fazlasını gösterebilir .

Bu hizmetin sunduğu birçok özellik, Arama Motoru Sonuç Sayfası (SERP) sıralamanız hakkında endişeleriniz varsa, onu neredeyse bir zorunluluk haline getirir . Burada Google sonuçlarına net bir şekilde odaklanılıyor, ancak endişelenmeyin. Google’da iyi bir sıralamaya sahipseniz, diğer arama motorlarında da başarılı olma şansınız yüksektir.

Hizmeti gerçekten kullanmaya gelince, Google Search Console’u anlamak çok basittir. Web sitenizi eklemek ve başlamak da kolaydır , bu nedenle bundan kaçınmak için hiçbir neden yoktur.

Ana Özellikler:

 • Google’ın web sitenizi nasıl algıladığını izleyin.
 • Ziyaretçilerin size ulaşmak için hangi anahtar kelimeleri kullandığını takip edin.
 • Herhangi bir tarama, meta etiket veya site haritası hatalarından haberdar olun.
 • robots.txt dosyanızı güncelleyin .
 • Sitenizin geri bağlantılarını izleyin.
 • Sitenize kötü amaçlı yazılım bulaştığında uyarı alın.
 • Fiyat: Ücretsiz!

2. Semrush

SEMrush

Semrush , kaç kişinin belirli terimleri aradığı hakkında veri almanızı sağlayan bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Bunun da ötesinde, size benzer anahtar kelimeler, ilgili reklamlar, ürün listelemeleri ve çok daha fazlası hakkında bilgi sağlar.

Mükemmel bir anahtar kelime aracı olmasının yanı sıra Semrush, rakiplerinizin stratejileri hakkında da bilgi verebilir. Örneğin, ne kadar trafik aldıklarını, bunun ne kadarının ücretli reklamlardan geldiğini ve geri bağlantılarının ne olduğunu size söyleyebilir.

Anahtar kelime araştırmasını seven biriyseniz, cephaneliğinizde Semrush gibi bir araca ihtiyacınız var. Bununla, tam olarak hangi anahtar kelimelerin çabalarınız için size en iyi sonuçları vereceğini anlayabilecek ve rakiplerinizin hangi terimler için sıralandığını kontrol edebileceksiniz.

Bu hizmet, rakiplerinizin metin ve medya reklamlarına göz atmanızı bile sağlar; bu, test söz konusu olduğunda size büyük para kazandırabilir. Ancak, tüm bu verilerin, bu hizmetle öğrenme eğrisinin biraz dik olabileceği anlamına geldiğini unutmayın.

Ana Özellikler:

 • Belirli sorguların değerini araştırın.
 • Rakiplerinizin hangi anahtar kelimeler için sıralandığını ve ne kadar trafik aldıklarını kontrol edin.
 • Diğer web sitelerinin geri bağlantıları hakkında bilgi bulun.
 • Rakiplerinizin metin ve medya reklamlarına bakın.

Fiyat : Günde ücretsiz olarak 10 adede kadar sonuç alabilir veya bir premium hesaba kaydolabilirsiniz. Güzel haberler? Siteniz için uygun olup olmadıklarını görebilmeniz için Semrush ile 14 günlük özel bir deneme yaptık !

3. Buzz Akışı

BuzzStream web sitesi.

BuzzStream size alan araştırması, e-posta pazarlaması ve proje yönetimi konusunda yardımcı olacak bir araç koleksiyonu sunar. Hepsi bir arada bir platform türüdür ve sunduğu çok sayıda seçenek göz korkutucu olabilir. Bunu akılda tutarak, SEO ihtiyaçlarınızı karşılamanıza nasıl yardımcı olabileceğine odaklanalım.

Araştırma söz konusu olduğunda, BuzzStream, baktığınız anahtar kelimeler için sonuç listelerini derlemenize yardımcı olabilir. Ardından, genel sıralamalar, ilgili sosyal medya hesapları, alan yaşı ve yetkisi ve daha fazlası dahil olmak üzere bu web sitelerinin her biri hakkında size bilgi sağlar.

Pratikte, kapsamlı bir SEO denetimi yapmanıza, rakiplerinizin kim olduğunu ve yayınladıkları içeriği araştırmanıza yardımcı olması için bu özellikleri kullanabilirsiniz. Dahası, yazarlarının listelerini ve her birinin ne yaptığının listesini oluşturmanıza bile yardımcı olabilir, böylece stratejilerini daha da yakından takip edebilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • Hedeflemek istediğiniz herhangi bir anahtar kelimeye göre rakiplerinizi araştırın.
 • Belirli web siteleri için alan yaşı ve yetkisi hakkında veri toplayın.
 • SERP’lerde rakiplerinizin sıralamasının ne olduğunu öğrenin.
 • Rakiplerinizin siteleri için sosyal medya hesaplarını bulun.
 • Rakip web siteleri için yazan ve yaptıklarını takip eden yazarların listelerini oluşturun.
 • Fiyat : BuzzStream planları aylık 24 dolardan başlar .

4. VerimHost SEO Araç Seti

Bütçenizi kurumsal düzeyde araçlara veya özel bir yükleniciye harcamadan trafiği artırmak mı istiyorsunuz? Bir VerimHost müşterisiyseniz, SEO Araç Setinden yararlanabilir ve kendi SEO uzmanınız olabilirsiniz.

100’den fazla otomatik kontrol ve doğrulama ile SEO Araç Seti, potansiyel sorunları bulmak için sitenizi denetleyerek başlar. Ardından, sıralama iyileştirmelerini görmeye başlamak için üstesinden gelebileceğiniz basit görevlerin bir kontrol listesiyle kişiselleştirilmiş bir SEO planı oluşturur. Örneğin, SEO Araç Seti sitenizin sayfalarını analiz eder ve içeriğinizi optimize etmek için anahtar kelimelerin nereye yerleştirileceği konusunda hedefli öneriler sunar.

SEO Araç Seti ayrıca rakiplerinizi izlemeyi çok daha kolay hale getirir – daha önce çevrimiçi rekabetinizi izlemenin faydalarından bahsetmiştik – böylece anahtar kelime stratejinizi değiştirebilir ve SERP’lerin en üstüne çıkabilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • Potansiyel SEO sorunlarını belirlemek için kapsamlı bir web sitesi denetimi alın.
 • Sitenizin arama motoru performansını iyileştirmek için görevlerle kişiselleştirilmiş bir SEO planı oluşturun.
 • Haftalık ilerleme raporlarıyla güncel kalın.
 • Anahtar kelime yerleşimini iyileştirmek için SEO araç takımlarından sayfa optimizasyon araçlarından yararlanın.
 • 20’ye kadar anahtar kelimeyi ve dört rakibi takip edin.
 • Fiyat : SEO Araç Seti aylık sadece 4,99 ABD dolarıdır. Yeni VerimHost müşterileri, bir barındırma planına kaydolurken SEO Araç Seti ekleyebilir. Mevcut müşteriler, SEO Araç Setini doğrudan kendi panellerinde etkinleştirebilir.

5. Moz Pro

Moz Pro ana sayfası.

Moz Pro , veri odaklı bir yaklaşım kullanarak optimizasyonun üstesinden gelmenize yardımcı olmak için oluşturulmuş bir SEO araçları paketidir. Size hızlı bir genel bakış sağlamak için Moz Pro, hem belirli uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hem de diğer alanları araştırmanıza olanak sağlaması bakımından SEMrush’a biraz benzer . Bu bilgileri, potansiyeli düşük anahtar kelimelerden kaçınmak ve rakiplerinizin yaptıklarını iyileştirmek için kullanabilirsiniz.

Moz Pro kullanarak bir anahtar kelimeye baktığınızda, size o terim için sıralamanın ne kadar zor olacağını gösteren bir zorluk puanı gösterecektir. Ayrıca, bu ifadeyi kaç kişinin aradığına dair bir genel bakış elde edersiniz ve hatta kolay karşılaştırma için anahtar kelime listeleri bile oluşturabilirsiniz. Bunların hepsi güvenilir bir anahtar kelime araştırma aracından bekleyeceğiniz özelliklerdir, ancak Moz Pro çok sezgisel bir arayüz sayesinde öne çıkıyor.

Moz Pro ile ilgili benzersiz olana gelince, platform, ziyaret ettiğiniz herhangi bir alan adı hakkında bilgi almak için kullanabileceğiniz bir Chrome uzantısı sunar. Ayrıca, Google Arama Konsolu gibi, sayfa içi optimizasyon hakkında öneriler sunabilir ve tarama hataları konusunda sizi uyarabilir.

Ana Özellikler:

 • Bir anahtar kelimenin ne kadar rekabetçi olduğunu ve arama hacmini araştırın.
 • İlgili anahtar kelimelerle ilgili öneriler alın.
 • Hangi anahtar kelimeleri hedefledikleri dahil olmak üzere rakiplerinizi araştırın.
 • Moz web sitesine gitmeden diğer alan adlarına bakmak için bir Chrome uzantısı kullanın.
 • Özel listeler kullanarak birden çok anahtar kelimeyi karşılaştırın.
 • Sayfa içi optimizasyon önerileri ve hata uyarıları alın.
 • Fiyat : Pro planı için 30 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur, normal fiyatlandırma ise aylık 99 ABD Dolarından başlar .

6. Bağlantı

Linkody web sitesi.

Linkody tamamen geri bağlantılarla ilgilidir. Bu araç, web sitenize kimin bağlantı verdiğini öğrenmenize, hangi anahtar kelimeleri kullandıklarını öğrenmenize ve hatta sevmediğiniz bağlantıları “reddetmenize” olanak tanır. Arama motorlarının sistemi kandırmaya çalıştığınızı düşünmesini istemediğiniz için, birisinin web sitenize spam olarak bağlandığını düşünüyorsanız, bu son özellik kullanışlı olabilir.

Buradaki ana cazibe geri bağlantı raporları olsa da, Linkody ayrıca birkaç önemli ekstra sunuyor. Örneğin, müşterilere gönderebileceğiniz raporlar oluşturma, sitenizin sosyal paylaşımlarını izleme ve Google Analytics’e bağlanma seçeneği sunar .

Genel olarak, oldukça niş bir araçtır, ancak bağlantı oluşturma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa oldukça kullanışlıdır. Daha da önemlisi, şimdiye kadar bahsettiğimiz devasa her şeyi yap hizmetlerinden çok daha ucuz.

Ana Özellikler:

 • Web sitenizin geri bağlantılarını analiz edin.
 • SEO’nuzu etkileyebilecek kötü bağlantıları reddedin.
 • Müşterileriniz için geri bağlantı raporları oluşturun.
 • Daha fazla veriye erişmek için Google Analytics’e bağlanın.
 • Sitenizin sosyal paylaşımlarını izleyin.
 • Fiyat : Linkody planları iki alana kadar aylık 14.90 dolardan başlar , ancak kredi kartı olmadan 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

7. Ontolo

Ontolo ana sayfası.

Ontolo , pazarlama ve SEO fırsatları bulmak için kullanabileceğiniz bir araştırma aracıdır. Ayrıca, otomatik bir aracın bu kadar iyi yapmasını beklemeyeceğiniz bir şey olan geri bağlantı ve misafir gönderme fırsatlarını bulmanıza da yardımcı olabilir.

Ontolo’nun arkasındaki fikir, trafiğinizi anahtar kelime araştırmasının ötesinde artırmanın yollarını bulmanıza yardımcı olmasıdır. Web sitenizin daha yetkili olmasını istiyorsanız, geri bağlantılar önemlidir, ancak doğru fırsatları bulmak göz korkutucu olabilir.

Ontolo, bu fırsatları bulmanıza yardımcı olur, bu nedenle tek yapmanız gereken onları tanıtmaktır (ne yazık ki otomatikleştirilemez). 80’den fazla kaynaktan potansiyel müşteri çekebilir, bu nedenle hangi anahtar kelimeler için sıralamaya çalıştığınızdan bağımsız olarak mükemmel seçenekler bulacaksınız.

Ana Özellikler:

 • Konuk gönderme ve geri bağlantı fırsatlarına bakın.
 • En iyi potansiyel müşterileri bulmak için 80’den fazla kaynaktan veri toplayın.
 • Anlaşılması kolay raporları kullanarak araştırma yapın.
 • Başkalarıyla paylaşmak için potansiyel müşterilerinizi dışa aktarın.
 • Fiyat : Ontolo planları aylık 97 dolardan başlar ve 30 günlük para iade garantisi ile gelir.

8. HubSpot’un Web Sitesi Derecelendiricisi

HubSpot’un Web Sitesi Derecelendirme aracı.

HubSpot’un Web Sitesi Derecelendiricisi , şimdiye kadar sunduğumuz diğer SEO araçlarından çok daha basittir. Bunu kullanmak için tek yapmanız gereken bir etki alanı girmek ve HubSpot’un bir rapor oluşturmasını beklemek. Bu raporu geri aldığınızda sitenizin performansı, mobil uyumluluk , SEO ve güvenlik için ayrı puanlar bulacaksınız .

Performansın, mobil uyumluluğun ve sağlam güvenlik uygulamalarının SEO’nuzu doğrudan etkilediğini akılda tutmak çok önemlidir . Bir bakıma, raporunuz sitenizin SEO perspektifinden ne kadar uzak olduğuna dair dev bir analizdir. Daha da iyisi, bu araç raporun her bir bölümünü parçalara ayırır ve size her bir öğeyi nasıl iyileştireceğiniz konusunda ipuçları sağlar.

HubSpot’un Web Sitesi Derecelendiricisinin kullanımı inanılmaz derecede basittir ve web sitenizi hızla geliştirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, size hiçbir şeye mal olmayacak, bu yüzden bu kesinlikle dikkatinizi hak ediyor.

Ana Özellikler:

 • Web sitenizin performansını, mobil uyumluluğunu, güvenliğini ve SEO’sunu analiz edin.
 • Sitenizin her yönü için ayrı puanlar alın.
 • Her bir puanı nasıl iyileştireceğiniz konusunda öneriler alın.
 • Fiyat : Ücretsiz!

9. Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı.

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı , kullanabileceğiniz en kapsamlı anahtar kelime araştırma araçlarından biridir. Bununla, anahtar kelimeleri arayabilir ve onlar hakkında trafik tahminleri alabilirsiniz. Daha da önemlisi, anahtar kelimelerin AdWords fiyatlarına göre ne kadar rekabetçi olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir .

Sizi bilgiyle boğmaktan kaçınmak için bu araç, anahtar kelimeleri Tıklama Başına Maliyet (TBM) veya arama hacmine göre filtrelemenize olanak tanır . Bu sayede sadece hedeflemek istediğiniz tahminlere dayalı raporlar alabilirsiniz.

Genel olarak, Anahtar Kelime Planlayıcı, bu listedeki diğer SEO araçlarından gördüğümüz işlevlerin çoğunu sunar. Aradaki fark, bunun Google ekosisteminin bir parçası olması ve şaşırtıcı derecede ayrıntılı raporları ücretsiz olarak alabilmenizdir.

Ana Özellikler:

 • İstediğiniz herhangi bir anahtar kelime için arama hacmini öğrenin.
 • Bir anahtar kelimenin rekabet gücünü TBM’sinden belirleyin.
 • Belirli anahtar kelimeler için ayrıntılı raporlar alın.
 • Fiyat : Ücretsiz!

10. Woo Sıralaması

WooRank web sitesi puanlama aracı.

WooRank , bir bağlantı vermeniz açısından HubSpot’un Web Sitesi Derecelendiricisine benzer ve size eksiksiz bir rapor kartı sağlar. Bu durumda, tüm web siteniz için size tek bir puan verir. Bundan sonra, SEO’sunu ve mobil uyumluluğunu geliştirmek için yapabileceğiniz her şeyin bir listesine girer.

Bu durumda ana satış noktası, WooRank’in sitenizin kullanılabilirliğini ve performansını iyileştirmek için size ipuçları sağlamasıdır. Deneyimlerimize göre, önerileri sağlamdır. Her şeyden önce, geri bağlantı perspektifinden ne kadar iyi yaptığınızın bir analizini de alırsınız.

Genel olarak, SEO söz konusu olduğunda da dahil olmak üzere web sitenizde doğru ve yanlış yaptığınız şeylerin hızlı bir özetini istiyorsanız bu mükemmel bir araçtır.

Ana Özellikler:

 • SEO, kullanılabilirlik, performans ve geri bağlantılar dahil olmak üzere web sitenizin genel durumunu analiz edin.
 • Web sitenizi nasıl geliştireceğinize ve SEO görevlerinin üstesinden nasıl geleceğinize dair ipuçları alın.
 • Alan adınızın otoritesini analiz edin.
 • Fiyat : Ücretsiz, aylık 59,99$’dan başlayan premium seçeneklerle .

11. Varvy SEO Aracı

Varvy SEO aracı.

Bir sonraki seçimimiz, “Bir URL girin ve bir rapor alın” çeşidinin başka bir aracıdır. Ancak, bu şimdiye kadar tanıttığımızlardan farklı. Ne Varvy SEO aracı yapar web sitesi Aşağıdakilerin tümü olup olmadığını görmek için kontrol etmektir Google’ın SEO kılavuzların . Saniyeler içinde tam bir rapor üretebilir.

Dahası, bu rapor çok kapsamlıdır. Sayfa hızı sorunları, mobil uyumluluk, sayfa içi SEO ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok şeyi kontrol eder. Ancak, en iyi yanı, Varvy SEO Aracının gerçekten her ayarın neden hayati olduğunu açıklamak için zaman ayırmasıdır.

SEO (veya genel olarak web sitesi optimizasyonu ) konusunda yeniyseniz , muhtemelen bu aracın sunduğu tüm bilgileri memnuniyetle karşılarsınız. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istemeniz durumunda, kapsadığı her ayar için daha fazla okumaya bağlantılar bile sağlar.

Ana Özellikler:

 • Web sitenizin Google’ın SEO kurallarına uyup uymadığını kontrol edin.
 • Her bir sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin kesin bilgiler de dahil olmak üzere hızlı bir rapor alın.
 • Fiyat : Ücretsiz!

12. Çığlık atan Kurbağa

Screaming Frog SEO Spider Aracı.

Screaming Frog , bir dizi optimizasyon görevini yerine getirebilen sofistike bir tarayıcı olan bir SEO Örümcek Aracı sunar. Bu, bozuk bağlantıları ve yönlendirmeleri bulmayı ve düzeltmeyi içerir.

Bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, Screaming Frog bazı özellikle yararlı seçeneklere sahiptir. Örneğin, CSS Yolu kullanarak sitenizdeki HTML sayfalarından veri çıkarmak için tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Bu , fiyatlar, SKU’lar ve daha fazlası hakkında veri toplamak için XPath veya normal ifadeyi kullanabileceğiniz anlamına gelir .

Bu aracı, XML site haritaları oluşturmak ve bunları Google Analytics’e bağlamak için bile kullanabilirsiniz. Dahası, Screaming Frog’un oldukça sağlam bir ücretsiz sürümü vardır, bu nedenle oyuna girmeye karar vermeden önce ana işlevleri deneyebilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • Başlıkları ve meta verileri analiz edin.
 • Bozuk bağlantıları bulmak ve düzeltmek için sitenizi tarayın.
 • Yinelenen içeriği ve sayfaları keşfedin ve çözün.
 • Fiyat : Sınırlı özelliklere ve URL’lere sahip ücretsiz sürüme erişebilir veya tam sürümü yılda 149 £ (yaklaşık 191 $) karşılığında alabilirsiniz.

13. Yoast SEO

Yoast SEO aracı.

Yoast SEO genellikle bir numaralı WordPress SEO eklentisi olarak lanse edilir. SEO söz konusu olduğunda özellikleri tüm spektrumu kapsar. Örneğin, okunabilirlik kontrolleri yapabilir ve Google’ı yinelenen içerikle karıştırmamak için standart URL’ler ayarlayabilirsiniz.

Sunulan diğer işlevler arasında anahtar kelime optimizasyonu ve Google, Facebook ve Twitter’daki sayfaları önizleme özelliği bulunur. Eklentinin yükseltilmiş versiyonuyla, ayrıca içerik yardımı da alacaksınız, çünkü Yoast, siz sayfalar ve gönderiler yazarken size dahili bağlantı önerileri sunacaktır.

Yoast SEO, başlamanıza yardımcı olacak sağlam bir bilgi veritabanına sahiptir. Ayrıca, premium sürümle, uzman bir destek ekibinden bir yıllık 7/24 yardıma erişebileceksiniz.

Ana Özellikler:

 • İçeriğinizi belirli anahtar kelimeler için optimize edin.
 • Arama motorlarına içeriğinizi anlamaları için ihtiyaç duydukları meta verileri sağlayın.
 • Yinelenen içerikten kaçının.
 • Site haritası oluşturma ve kalıcı bağlantıları optimize etme gibi kritik SEO görevlerini otomatik olarak gerçekleştirin.
 • Fiyat : Sınırlı ücretsiz sürümü indirebilir veya premium sürümü yıllık 89 $ karşılığında alabilirsiniz .

14. Bağlantılı

 Bağlantı kurulabilen SEO bağlantı aracı.

Link-able , web sitenizi optimize etmek, SEO’yu artırmak ve trafiğinizi genişletmek için oldukça benzersiz bir yaklaşım sunar. Bu hizmeti son derece uzmanlaşmış bir iş panosu olarak düşünebilirsiniz. Pazarlamacılara içerikleri için geri bağlantılar oluşturmanın güvenilir bir yolunu sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Süreç, bir pazarlamacının Link-able web sitesinde belirli bir istek yayınlamasıyla başlar. Bu istek, pazarlamacının oluşturmak istediği geri bağlantı türleriyle ilgili ayrıntıları içerecektir. Ayrıca, bir iş ilanı gibi, yardımcı olabilecek diğer bilgileri de sağlarlar.

Link-able tarafından kapsamlı bir şekilde incelenen yazarlar, proje veritabanına erişebilecekler. Belirli projeler için teklifler sunabilir ve pazarlamacıların yanıt vermesini bekleyebilirler. Bir pazarlamacı bir teklifi beğenirse, Link-able iki tarafı birbirine bağlar ve iş garanti edilir.

Ana Özellikler:

 • Titiz bir test sürecinden geçen yüksek nitelikli yazarlar bulun.
 • Projeleriniz için son derece alakalı yazar eşleşmeleri ve teklifler alın.
 • Bağlantı kurmayı ele almak için başkalarını çalıştırırken içeriğinize odaklanın.
 • Fiyat : Bu, hem pazarlamacılar hem de yazarlar için ücretsiz bir hizmet olsa da, Link-able ücretli işlemlerin bir yüzdesini alır .

15. Serpstat

Alternatif metin: Serpstat hepsi bir arada SEO aracı.

Serpstat , SEO uygulama pazarında nispeten yenidir . Pazarlamacılar için bir dizi veriye dayalı analiz aracı sunar. Farklı seçenekler arasında bir SEO denetim aracı, geri bağlantı denetleyicisi ve rakip izleme özellikleri bulacaksınız.

Bu, proje odaklı bir sistemdir; bu, web sitelerinizi gruplar veya bireysel projeler halinde düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Tüm bunlara daha sonra iyi organize edilmiş bir gösterge panosu aracılığıyla erişilebilir. Proje listenizden Serpstat’ın tüm özelliklerine erişebileceksiniz .

Serpstat, işlevsellik söz konusu olduğunda biraz İsviçre Çakısı gibidir. Web sitenizdeki bozuk bağlantıları bulmak, yavaş sayfa yükleme sürelerinin nedenini bulmak ve çok daha fazlası için kullanabilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • Müşteriler için yüksek hacimli web sitesi izlemeyi yönetin.
 • Sorunları bulmak ve düzeltmek için yerinde denetim aracı kullanın.
 • Rekabetinizi bölgesel ve küresel olarak boyutlandırmak için bir Pazar İstihbarat aracına erişim.
 • Hem Mac hem de PC işletim sistemleriyle kolay uyumluluk elde edin.
 • Fiyat : Bu, teknik olarak ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir araçtır, ancak yapabileceğiniz arama sayısında sınırlamalar vardır. Sorgu kapasitenizi artırmak için ayda 69 ABD dolarından ‘Lite’ planıyla başlayabilirsiniz .

16. Ahrefler

Ahrefs SEO aracı.

Ahrefs , çeşitli veri analizi ve optimizasyon araçları sunar. Aslında, tüm araçları aynı fiyatlandırma planlarına dahildir. Bu, kritik özellikleri kaçırma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Ayrıca, çok çeşitli öğrenme fırsatları sunan çevrimiçi bir bilgi tabanı olan Ahrefs Academy’ye de erişebileceksiniz .

Erişeceğiniz özelliklerden biri, bir içerik araştırma aracıdır. Bununla, sosyal medyada veya organik aramalarda hangi ilgili içeriğin en iyi performansı gösterdiğini bulmak için anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Ahrefs platformu ayrıca kapsamlı bir gösterge panosu içerir, böylece tüm projelerinizi takip edebilirsiniz.

Ayrıca, belirli hedef anahtar kelimelerinizle ilgili içeriği bulabilir ve daha önce sizinle bağlantı kurmamış web sitelerini vurgulamak için sonuçları filtreleyebilirsiniz. Ahrefs günde 5 milyardan fazla web sayfasını taradığından, verilerinden değerli bilgiler edineceğinizden emin olabilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • Rakiplerinizin organik arama sıralamalarını analiz edin.
 • Geniş bir bilgi veritabanına erişin.
 • Rekabetçi bir analiz aracından değerli bilgiler toplayın.
 • 155 ülkeden gelen 489 milyon anahtar kelimeye sahip bir Arama Trafiği endeksinden yararlanın.
 • Fiyat : Ahrefs, ayda 99 dolardan başlayan dört fiyatlandırma katmanı ve 7 dolardan yedi günlük deneme süresi sunuyor.

17. VerimHost’un SEO Pazarlama Hizmeti

VerimHost’ta SEO Pazarlama.  “Daha Fazla Ziyaretçi Alın, İşinizi Büyütün”

Yıllar boyunca VerimHost binlerce müşterinin web siteleri oluşturmasına yardımcı oldu – bu bizim işimiz! Ancak son zamanlarda, özellikle daha fazla trafik elde etme söz konusu olduğunda, çevrimiçi hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için daha fazlasını yapıp yapamayacağımızı sormak için çok sayıda kullanıcıya ulaştık.

Ve anladık: SEO karmaşık, çok disiplinli bir pazarlama faaliyetidir. Bir blog veya küçük işletme yürütmekle meşgulken DIY yapmak zor bir şeydir.

Bu nedenle SEO Pazarlama hizmetimizi oluşturduk . Bir SEO stratejisi belirlemek veya kendi başınıza anahtar kelime araştırması yapmak yerine, uzman ekibimiz, sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için tüm temel görevleri yerine getirir.

Her ay siteniz için yeni içerik oluşturup yayınlamanın yanı sıra, ekibimiz bir anahtar kelime stratejisi geliştirecek ve zaman içinde alakalı arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirmek için mevcut web sitenizi sürekli olarak optimize edecektir.

Ve çabalarınızın işe yarayıp yaramadığını asla merak etmenize gerek kalmayacak. Sıralama iyileştirmelerini ve trafik artışını izlemeniz için aylık bir rapor hazırlayacağız. Ek olarak, her ay gerçekleştirdiğimiz çalışmanın hedeflerinizle uyumlu olduğundan emin olmak için özel SEO yöneticinizden düzenli olarak çağrılar alacaksınız.

Ana Özellikler:

 • Tüm SEO stratejinizi ve uygulamanızı SEO uzmanlarından oluşan bir ekibe aktarın.
 • Profesyonel bir metin yazarı tarafından her ay oluşturulan yeni özel içerikle sayfadaki anahtar kelimeleri artırın.
 • Sitenizin arama motoru sıralamaları ve trafiği hakkında ayrıntılı bir aylık rapor alın.
 • Ekibin çabalarının hedeflerinizle uyumlu olmasını sağlamak için özel SEO yöneticinizle aylık olarak senkronize edin.
 • Fiyat : Üç plan sunuyoruz – Başlangıç, İşletme ve Kurumsal – ayda sadece 399 dolardan başlayan fiyatlarla.
 • Arama Motoru Optimizasyonu Kolaylaştı
 • SEO ile web sitenizin trafiğini artırmanın tahminini (ve fiili çalışmayı) ortadan kaldırıyoruz.

Web Sitesi Optimizasyon Araçlarını Arama

Konu bir web sitesi çalıştırmak olduğunda SEO bulmacanın sadece bir parçasıdır. Ancak, web sitenizin hak ettiği trafiği almasını istiyorsanız, özellikle dikkat etmeniz gereken bir parçadır. Sonuçta, optimize edilmemişlerse arama motorları, blog gönderilerinize ve içeriğinize ne kadar çaba harcadığınızı umursamaz.

Peki, web sitenizi optimize etmeye hazır mısınız?

Arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmek için düzinelerce hizmeti kullanabilirsiniz, ancak favorilerimizden bazıları Google Arama Konsolu , Moz Pro ve SEMrush’tır . İlki, arama motorlarının web sitenizi nasıl görüntülediğini keşfetmek için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz SEO aracı içerirken, ikincisi profesyonel düzeyde anahtar kelime araştırması yapmanızı sağlar. Yeni başlayanlar için SEO Araç Seti ile başlamanızı öneririz – bu, sitenizin sıralamasını iyileştirmenin en kolay ve en uygun maliyetli yollarından biridir. Ancak, SEO’yu kendi başınıza ele almak bunaltıcı görünüyorsa, VerimHost’un SEO Pazarlama hizmetine göz atın ; uzman ekibimiz sizin için tüm işleri yapabilir.