Bayi Web Hosting Nasıl Çalışır?

Kendi web barındırma işinizi kurmayı mı planlıyorsunuz? Bayi web barındırma en kolay yoldur. Büyük bir yatırım veya altyapı olmadan kendi işinizi kurabilirsiniz. Temel Bayimiz “Reseller 1” ayda yalnızca 30 ₺ tutarındadır! Bu nedenle, kendi işinizi kurmak ve kendi işinizin patronu olmak için tek ihtiyacınız olan bir alan adı ve bayi barındırma planıdır.

Bayi Web Hosting Nasıl Çalışır?

Basit bir deyişle Bayi Hosting.

Evdeki kişisel bilgisayarınızı düşünün. “Yönetim Ayrıcalıkları” olan bir hesap olmalıdır. Belki bu sizsiniz ve oğlunuz, karınız, babanız için yeni hesaplar oluşturabilirsiniz. vb. Bu hesapların her birinin kendi girişleri, kendi masaüstü ayarları, verileri .vb. Yönetici parolaları değiştirebilir, erişimi sınırlayabilir ve bu hesapları tamamen yönetebilir.

Bayi Hosting ile yapacağınız şey tam olarak bu dur . Müşterileriniz için yeni barındırma hesapları oluşturabilen bir Yönetici gibi olacaksınız. Bant genişliği, disk alanı vb. gibi ne kadar kaynak kullanacaklarına siz karar verebilirsiniz. Bu müşteri hesaplarının her biri, normal paylaşılan barındırma hesaplarımızla aynı özelliklere sahip olacaktır. Bu hesaplarda herhangi bir marka veya şirket logomuz bulunmaz. Böylece kendi ürününüz olarak satabilirsiniz.

 Müşteri barındırma hesapları nasıl oluşturulur?

Müşteri barındırma hesaplarını oluşturmak ve yönetmek için Bayi WHM paneline erişim elde edeceksiniz. WHM paneline aşina değilseniz, yeni müşteri barındırma hesaplarını yönetmek için lütfen aşağıdaki bağlantıları kontrol edin.

WHM’den cPanel Hesapları Nasıl Oluşturulur

WHM’de Paket Yönetimi

Bir Alan adı seçin ve barındırma satmak için bir site oluşturun.

Akılda kalıcı bir alan adı seçmeniz ve ayrıca işletmeniz için bir site oluşturmanız gerekir. Müşteriler sizinle iletişime geçecek ve bu siteden hosting hesapları sipariş edecekler. Gerekirse canlı sohbet seçeneği de ekleyebilirsiniz. Böylece müşteriler çevrimiçi sohbet edebilir ve anında destek alabilir. Kodlama konusunda iyi değilseniz, sizin için bir site oluşturması için bir geliştirici kiralayabilirsiniz. Veya burada belirtilen adımları izleyerek bir WordPress sitesi oluşturabilirsiniz . Müşteriler için daha çekici hale getirmek için WordPress sitenize uygun bir premium web barındırma teması da ekleyebilirsiniz.

Teknik Desteği kim sağlayacak?

Teknik kısım için endişelenmeyin. Ödüllü 7/24 destek ekiplerimiz yardımlarınız için burada. Müşteri herhangi bir teknik sorun bildirirse veya herhangi bir teknik yardıma ihtiyaç duyarsa, endişelerini bize iletin, size bir çözümle geri döneceğiz. Daha sonra yanıtımızı müşterinize iletebilirsiniz.

Faturalandırma nasıl çalışır?

Burada kendi patronunuzsunuz. Böylece hosting hesaplarınız için ne kadar ücret almak istediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca onları faturalandıracak olan sizsiniz. Ödeme döngülerine karar verebilirsiniz – aylık, üç aylık, yıllık vb. Ayrıca fatura ve ödeme hatırlatmaları göndermeyi unutmayın.

WHMCS, faturalandırma otomasyonunda size yardımcı olacak.

Çok sayıda müşteriniz varsa, fatura ve ödeme hatırlatmalarını manuel olarak göndermek zor bir iştir. Peki bu konuda ne yapabilirsiniz? Nasıl otomatikleştirebilirsiniz? Bunun cevabı WHMCS’ dir. Fatura oluşturma, ödeme hatırlatmaları ve diğer tüm faturalandırma alanlarını birkaç tıklamayla tamamen otomatik hale getirebilirsiniz. Ayrıca WHMCS yardımı ile alan adı satabilirsiniz. Ayrıca hayatınızı kolaylaştıracak entegre bir destek sistemine ve diğer araçlara sahiptir. ( Lütfen KB’mizi düzenli olarak kontrol edin çünkü daha fazla eğitim ve faydalı WHMCS ipucu ekleyeceğiz. )

PayPal kullanarak çevrimiçi ödemeleri kabul edin.

Artık bir Bayi Barındırma hesabınız, işletmeniz için bir web siteniz ve faturalandırmada size yardımcı olacak WHMCS’niz var. Peki eksik olan ne? Evet, nasıl ödeme alacaksınız ve müşterilerinizden nasıl ödeme kabul edeceksiniz? PayPal en kolay yoldur. Önce PayPal sitesine gidin ve ücretsiz bir PayPal hesabı oluşturmanız gerekir. Ardından banka hesabınızı buna bağlayın. Şimdi WHMCS’nize erişmeniz ve ödeme ağ geçidiniz olarak PayPal’ı eklemeniz gerekiyor. ( Birkaç gün içinde WHMCS-PayPal entegrasyonu ve diğer Ödeme ağ geçitleri hakkında daha fazla eğitim ekleyeceğiz. Bu yüzden bizi izlemeye devam edin. )

Bayi Web Barındırma Planını yükseltin.

Yeterli müşteriniz varsa ve ek disk alanına veya bant genişliğine ihtiyacınız varsa, Bayi Barındırma Hesabınızı yükseltebilirsiniz. Bu çok kolay bir işlemdir ve herhangi bir aksama veya gecikmeye neden olmaz. Lütfen mevcut Bayi Barındırma Planları listemize buradan göz atın

“Reseller 6” planımızla bir çok müşteriniz için yeterli olacak planlarımız arasındadır.

Bir çok sayıda müşteriyi ağırlamak için yeterli olacaktır.