Hizmet düzeyi anlaşması

Ağımızda nelerin kısıtlandığı hakkında daha fazla bilgi edinin

Önemli Kullanım Sözleşmeleri

Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri dünya çapındaki müşterilere web barındırma,sunucu ve veri merkezi çözümleri ile network kurulumu ve web tasarımı hizmeti sağlar ve her bir müşteriyi korumak ve mevcut en iyi hizmetleri sağlamak bizim sorumluluğumuzdadır. Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri sitesinin tüm müşterileri aşağıdaki hizmet şartlarına tabidir:

Tazminat Politikası

Tüm Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri hizmetlerini ve tesislerini riski size ait olmak üzere kullanmayı kabul edersiniz. Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetlerisi özellikle tüm satılabilirlik ve belirli bir amaca uygunluk garantilerini reddeder. Hiçbir durumda Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetlerisi, özel, tesadüfi, dolaylı veya diğer zararlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir kayıp veya veri kaybı veya diğer ticari zararlardan sorumlu olmayacaktır..

Müşteri, Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri, aracıları, müşterileri, memurları ve çalışanlarına karşı ileri sürülen makul avukatlık ücretleri dahil olmak üzere tüm talep, yükümlülük, kayıp, maliyet ve iddialardan Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetlerini savunacağını, tazmin edeceğini, kaydeteceğini ve tutacağını kabul eder. müşteri, temsilcileri, çalışanları veya atamaları tarafından sağlanan veya yerine getirilen veya gerçekleştirilmesi kabul edilen herhangi bir hizmetten veya herhangi bir üründen kaynaklanamaz. Müşteri, Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetlerinin sunucusuyla bağlantılı olarak satılan veya başka bir şekilde dağıtılan herhangi bir ürünün kişi veya mülke zarar vermesinden kaynaklanan yükümlülüklere karşı savunmayı, tazmin etmeyi ve zararsız Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetlerini tutmayı kabul eder.

Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri, müşterilerinin yararına sunucularında barındırılan sitelerin herhangi birine müdahale etme hakkını saklı tutar. Müşteriye Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetlerinin sunucusundan satılan herhangi bir kusurlu ürünün üçüncü bir tarafın mülkiyet haklarını ihlal ettiği veya ihlal ettiği iddia edilen herhangi bir malzeme. Verim Hosting Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri, bu Politikayı neyin ihlal ettiğinin tek yargısı olacaktır.

Faturalandırma

Şu anda plana bağlı olarak aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık faturalandırma yapıyoruz. İlk 30 gün içinde memnun kalmazsanız size tam bir geri ödeme yapmaktan memnuniyet duyarız (Bazı özel teklifler için para iade garantili gün değişebilir ve Alan Adı kayıt ücreti iade edilmez).

Gizlilik ve Güvenlik

Gizlilik ve Güvenlik

Bu gizlilik ilkeleri verimhost Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri tarafından, verimhost.com web sitesi ve alt siteleri üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir. IP adresinizi, sunucularımızdaki hesaplarınıza / sitelerinize erişim sorunlarının giderilmesi için kullanılacak olup IP adresiniz, sizi tanımlamak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır. Sitemizde güvenlik takibi ve aynı reklamların görülmesinin engellenmesi için Cookie'lerden yararlanılmaktadır. Cookie'lerden size ilgi alanlarınız doğrultusunda içerik sunulması ve oturum güvenliği gibi konularda bilgi paylaşımında bulunulabilmektedir.

Sitemizin kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgilerini (isim, adres, telefon, email adresi vs.), istatiksel bilgilerini (yaş, yıllık gelir gibi), finansal bilgilerini (kredi kartı bilgileri, hesap numarası) ve kişiye özel bilgilerini (vergi numarası, kimlik numarası.... vb.) girmelidir. Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımıza, firmamız ve tarafımızca belirlenen firmalar hakkında bilgi ve kampanya haberleri ve materyallerini göndermek için kullanmaktayız. İletişim bilgileri ayrıca kullanıcılarımızla iletişime geçmemiz gerektiğinde kullanılacak ve kullanıcımızla iletişime geçmek isteyen diğer resmi kurumlarca paylaşılacaktır. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildiremezler tüm kayıtlar güvenlik nedeni ile saklanmaktadır.

Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan hukuksal durumlarda kullanılacaktır. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgileri istenilen tüm durumlarda kullanılabilir.

Sitemiz içerisinde başka sitelere de bağlantılar bulunmaktadır.

verimhost.com adlı web sitemiz diğer sitelerin gizlilik politikaları ve içeriklerinden sorumlu değildir.

Halka Açık Alanlar

Sitemiz içerisinde kullanıcıların serbestçe kullanabilecekleri forumlar, mesaj panoları ve haber grupları bulunmaktadır. Burada verilen bilgilerin halka açık bilgiler haline geldiği unutulmamalıdır. Bu alanlarda kişisel bilgilerinizi verirken bu hususu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Güvenlik

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır;

● Geçmiş profil bilgilerinizin saklanması

● Destek sistemine gönderilen bildirimlerin saklanması

● Tarafımızla yapılan tüm telefon görüşmelerinin kayıt altında tutulması

● Bankalarla yapılan Kredi Kartı bağlantıları dışında diğer login ekranlarının SSL ile korunması ve 3D Secure

● Tarafımıza gönderilen tüm elektronik postaların saklanması

Düzenleme / Yenileme

Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir.Güvenlik nedeni ile eski bilgilerde kayıt altında tutulacaktır.

Hosting Kullanım ŞArtları

İŞBU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN VERİLEN HİZMETLER İÇİN GEÇERLİDİR VE GERÇEK BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE VERİMHOST Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri ARASINDA WEB HOSTİNG, VERİ MERKEZİ VE YAZILIM KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE HİZMET SÖZLEŞMESİNİ VE BU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ BİR PARÇASI OLAN KULLANIM ŞARTLARINI TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKMEKTEDİR. HİZMET KULLANIM SÖZLEŞMESİ UYMANIZ GEREKEN KURALLARI İÇERMEKTEDİR. BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ.

1. HİZMET SAĞLAYICI ve TARAFLAR

İşbu sözleşme, verimhost Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri (Sözleşmenin bundan sonraki bölümlerinde kısaca “VERİMHOST” olarak anılacaktır.) ile verimhost tarafından sağlanan hizmetleri satın alan müşteriler (bundan sonra kısaca “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

Adres : Mustafa KEmal Paşa Mah. Göl Sk. no 16 İznik/Bursa

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu verimhost tarafından sağlanan hosting hizmetlerinin kullanım şartlarını belirler.

3. BİLGİ

verimhost, hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla, bilgi güvenliği yönetim sistemi standartları olarak kabul edilen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, TS ISO IEC 20000_1 Bilgi Teknolojileri ve Hizmet Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 22301:2013 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri, yaklaşımlarını uygulama kararı almıştır. Bu belge bu anlamda müşterilerimize bilgi verme amacı ile hazırlanmıştır. verimhost, dünya çapında kabul görmüş olan bu standartları uygulayarak müşterilerine daha güvenli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bu standartların başında gelen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini kurmak, gerçekleştirmek, işletmek, izlemek, gözden geçirmek, sürdürmek ve sürekli iyileştirmek için, verimhost bünyesinde bir model hazırlanmıştır.

4. İÇERİK İZİNLERİ

verimhost tarafından sağlanan tüm hizmetlerin kullanımı, Uluslararası hukuk kurallarına ve teamüllere, Türkiye Cumhuriyeti'nin taraf olduğu Uluslararası sözleşmelere uygun olarak kullanılmak zorundadır. verimhost, yasal değişiklikler konusunda müşterilerine bilgi vermekle yükümlü değildir. Hizmetler sadece yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Hizmetlerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz yayımlayacakları ve/veya çalıştırdığı tüm içerik yada uygulamaların yasalara uygun olduğunu ve başkaca gerçek ya da tüzel kişilerin hak ve hürriyetlerini engelleyici veya bunlara zarar verici olmadığını bu anlaşma ile kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

verimhost tarafından sağlanan hizmetlerde telif hakkı veya marka ihlali yapmak yasaktır. Telif hakları video, müzik, kitap veya fotoğraf gibi gibi eser niteliğinde veya değil sahibinin hususiyetini taşıyan her türlü içeriklerin kopyalanması vb. oluşabilecek tüm hak ihlallerini kapsar. Ticari marka sahibinin veya hak ihlaline uğrayanın ürünlerini izinsiz olarak yayınlanması durumunda, Müşteri veya tüzel kişilerin hesapları, verimhost’ e resmi olarak tebliğ edildiğinde sonlandırılacaktır.

5. KISITLAMALAR

Tüm hizmetlerimizde izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler aşağıda belirtilmiştir;

● IRC Scriptler ve Botlar

● Proxy Scriptler ve Anonymizerlar

● Korsan Yazılım ve Warez

● AutoSurf, PTC, PTS ve PPC siteleri

● IP Scannerlar

● Bruteforce Programları, Scriptleri ve Uygulamaları

● Mail Bombers, Spam Scriptler ve Mailer Pro

● Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı

● Adult, Erotik, Adult Hikaye ve Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler

● Escort, jigolo siteleri gibi arkadaşlık ve bu içeriğe sahip olan tüm siteler

● Piyango ve Kumar Siteleri

● MUD'lar, RPG'ler ve PBBG'ler

● Hacker siteleri odaklı arşiv programları

● Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri

verimhost herhangi bir hesap sahibine hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir. Yayımladığınız bir materyal müstehcen, tehdit, yasa dışı ya da bir şekilde hizmet kullanım sözleşmesini ihlal eden bir durumda olduğu zaman size haber verilerek ya da haber verilmeden hizmetiniz devre dışı bırakılacaktır.

Abuse (Kötüye kullanım) birimimizden e-posta geldiğinde, 24 saat içerisinde gelen bildirime karşı destek bileti -üzerinden cevap verme zorunluluğunuz bulunmaktadır. 24 Saat içinde cevap alınamıyorsa hizmetin askıya alınması veya sonlandırılması gerekebilir. Ayrıca, 5651 sayılı yasa gereğince İl Emniyet Müdürlüklerinden gönderilen mahkeme kararları, ESB (Erişim Sağlayıcıları Birliği), veya BTK (Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu) tarafından erişimin kısıtlaması ile ilgili kararları gece veya gündüz fark etmeksizin 4 saat içerisinde herhangi bir ihtara gerek kalmadan yasa gereği uygulanmaktadır.

Kısıtlamalar ile birlikte toplu halde atılan spam veya istenmeyen e-posta gönderimine kesinlikle izin verilmemektedir. Üye ve Veri tabanlarından gönderilen mailler, satın alınan mail listeleri ve bunlara gönderilen mailler Spam olarak değerlendirilir ve kabul edilir. Bu aktiviteleri yapan müşterilerin hesapları uyarılmadan durdurulacak veya e-posta gönderimine karşı sınırlandırılacak, Spam mail gönderimi müşteri tarafından durdurulmadan hizmet tekrar aktif edilmeyecektir.

İşbu sözleşmeye uymayan herhangi bir hizmeti verimhost kapatma ve kendi durumuna göre acil durumlarda değişiklik yapma haklarını saklı tutmaktadır.

Küçük yaştakilere potansiyel zarar verecek içerikleri yayımlamak kesinlikle yasaktır, çocuk pornosu veya buna benzer algılanan içerikler bu kategoride değerlendirilmektedir. Herhangi bir sitede çocuk pornosu barındırılması veya bildirilmesi durumunda müşterimize içeriğin kaldırılması hususunda abuse bildirimi yapılarak, bunun tekrar etmesi durumunda hizmet sonlandırılır. Hizmet sahibinin bilgisi dışında olan bir durum ise, içeriğin kaldırılması ile ilgili 24 saat süre verilmektedir.

Bir hizmete gelebilecek DDoS ataklar, mail bomer, flood, ip spoffing ve benzeri türde saldırılar karşısında diğer hizmet alan kullanıcıların bu durumdan etkilenmesi nedeni ile hesap geçici suretle derhal saldırı altında olan IP adresi kapatılır.

6. YEDEKLEME VE VERİ KAYBI

verimhost 27001:2013 ISO Standartları gereği kendi yedekleme politikasına uygulamaktadır. Bu Politikaya göre;

verimhost, Müşteri kaynaklı olmayan Sunucu tarafında oluşabilecek fiziksel ve yazılım arızalarını anlık olarak giderebilmek için ve firma itibarını yüksek tutmak, müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla yedekleme sistemi planlamıştır. Planlanmış bu yedekleme sistemi ile alınan yedeklerden müşterilere hiçbir şekilde garanti ve yedekleme hizmeti verilmemektedir. Hesapların yedekleme işlemi tamamen müşterilere ait olup herhangi bir veri kaybından firmamız sorumlu tutulamaz. Ancak Müşterilerin hesaplarında yaşadığı problemleri göz önünde bulundurarak, verimhost tarafından alınmış yedeklere ihtiyaç duyması durumunda, yedekleme sistemine göre alınmış yedekler arasından talep edilen yedek verimhost inisiyatifinde müşteriye verilmektedir. Hizmetinizi iptal ettiğiniz durumlarda yedekleriniz ile birlikte hesabınız tamamen silinmektedir.

7. TEKNİK DESTEK İLE İLGİLİ ŞARTLAR

Teknik destek talepleri sadece otomasyon sisteminden kabul edilmektedir ve buradan kayıt altına alınmaktadır. Teknik destek taleplerine cevaplar da yine aynı şekilde otomasyon sistemine gönderilmiş destek taleplerine cevap olarak iletilir. Telefon üzerinden teknik destek kesinlikle verilmemektedir. Destek talebi gönderen müşterilerimiz, telefon ile iletişime geçip destek talepleri hakkında ekibimize konunun acil olduğunu iletebilir veya destek talebinin durumu hakkında bilgi alabilir. Problemin çözümü, detayı ve bilgilendirmesi yine gönderilen destek talebi üzerinden yapılmaktadır.

verimhost, müşterilerine sadece kendi işi ile alakalı konularda destek verebilir. verimhost' in müşteriye vereceği teknik destek içeriği aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir. Belirtilen maddelerin içerdiği teknik destek kapsamı dışındaki talepler, servis seviyesi anlaşması yapılarak yerine getirilir.

● verimhost almış olduğunuz hizmetin kurulumu nu yapıp bilgileri sisteme kayıtlı e-posta hesabınıza gönderecektir.

● Destek biriminde çalışan görevli personel kullanacağınız site yazılımının kurulumu ve düzenlenmesi hakkında bir destek vermemektedir.

● Hosting, Reseller ve e-posta hizmetlerinin yönetimi (mail hesap açma – kapatma, kota artırımı) müşterilere aittir.

● Destek konusu gözetmeksizin kişisel problemler veya Hosting problemleri ile alakalı sorunlarınız için destek personeli kişisel bilgisayarınıza uzaktan bağlantı yapamaz.

● verimhost, sitelerinizin farklı firmalardan taşınması konusunda aşağıdaki şartlara göre destek vermektedir.

Eski firmanızda kullandığınız hizmetin ve panelin durumuna göre, reseller - bireysel hesap şeklinde ekli olan sitelerde kullandığınız panel cPanel ise gerekli bilgileri destek ekibine ileterek taşıma işlemleri yapılabilmektedir. Sitelerinizin tek bir cPanel hesabı altında “Eklenti Etki Alanı” (Addon Domain) şeklinde eklenmiş sitelerin taşıma işlemleri otomatik hesap taşıma tekniği ile yapılamadığında teknik ekibimiz bu işlemlerde destek sağlamamaktadır. Teknik destek personelimiz sadece cPanel kullanan müşterimize taşıma konusunda destek vermektedir, cPanel dışında Plesk, Directadmin yada buna benzer ücretsiz panellerde taşıma işlemi yapılmamaktadır. Teknik destek personelimiz tarafından yapılan taşımalarda eksik taşınan dosyalardan firmamız sorumlu tutulamaz, taşınan sitelerin kontrolü müşterilere aittir.

8. LİMİTLENDİRMELER

verimhost paylaşımlı hosting paketlerinde alan kullanımı web içeriği ile sınırlıdır. Müşteri, bunun dışında sağlanan web alanını arşivleme, depolama benzeri bir amaç için kullanamaz. verimhost, arşivleme, depolama benzeri bir amaç için kullanıldığı tespit edilen alanlarda limitle me yapma hakkına sahiptir. Paketler ile alakalı limitlendirmeler aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir;

● Sitemizde bulunan Hosting paketleri için geçerli özellikler dışında değişiklik yapılmamaktadır. Paket özelliklerinin yeterli gelmediği durumlarda paket yükseltme işlemi yapılmalıdır.

● Tüm hosting paketlerinde Inode limiti bulunmaktadır. Bu limit 100.000 adet dosya anlamına gelir, almış olduğunuz hizmetin tamamı için geçerli olup tüm sitelerinizin dosyalarını bu limite göre ayarlanması gerekmektedir.

● Tüm Hosting paketlerinde %25 CPU (İşlemci) ve 512 MB Ram limiti bulunmaktadır. Bu limitlerin yazılımsal nedenlerden dolayı, kontrol altına alınamayan durumlarda sunucudaki diğer müşterilere etki edeceğinden hesabınız askıya alınabilmektedir.

● verimhost, hosting sunucularına gelen saldırıları tespit edebilmek amacı ile hesaplarınızın ip adresini değiştirebilir veya askıya alabilmektedir.

● Tüm hosting paketlerimiz için saatlik e-posta gönderim limiti 100 adettir. Limitin aşılması durumunda verimhost destek talebi ile bilgilendirme yapar ve hesabınızı askıya alır.

Sunucu Kullanım Şartları

İŞBU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN VERİLEN HİZMETLER İÇİN GEÇERLİDİR VE GERÇEK BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE VERİMHOST Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri ARASINDA WEB HOSTİNG, VERİ MERKEZİ VE YAZILIM KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE HİZMET SÖZLEŞMESİNİ VE BU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ BİR PARÇASI OLAN KULLANIM ŞARTLARINI TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKMEKTEDİR. HİZMET KULLANIM SÖZLEŞMESİ UYMANIZ GEREKEN KURALLARI İÇERMEKTEDİR. BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ.

1. HİZMET SAĞLAYICI ve TARAFLAR

İşbu sözleşme, verimhost Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi (Sözleşmenin bundan sonraki bölümlerinde kısaca “VERİMHOST” olarak anılacaktır.) ile verimhost tarafından sağlanan hizmetleri satın alan müşteriler (bundan sonra kısaca “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

Adres : Mustafa KEmal Paşa Mah. Göl Sk. no 16 İznik/Bursa

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu verimhost tarafından sağlanan VPS - VDS ve Bulut Sunucu Kiralama, Yönetilen Sunucu Kiralama ile Fiziksel Sunucu Kiralama kullanım şartlarını belirler.

3. BİLGİ

internet, hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla, bilgi güvenliği yönetim sistemi standartları olarak kabul edilen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, TS ISO IEC 20000_1 Bilgi Teknolojileri ve Hizmet Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 22301:2013 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri, yaklaşımlarını uygulama kararı almıştır. Bu belge bu anlamda müşterilerimize bilgi verme amacı ile hazırlanmıştır. verimhost, dünya çapında kabul görmüş olan bu standartları uygulayarak müşterilerine daha güvenli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bu standartların başında gelen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini kurmak, gerçekleştirmek, işletmek, izlemek, gözden geçirmek, sürdürmek ve sürekli iyileştirmek için, verimhost bünyesinde bir model hazırlanmıştır.

4. İÇERİK İZİNLERİ

verimhost tarafından sağlanan tüm hizmetlerin kullanımı, Uluslararası hukuk kurallarına ve teamüllere,Türkiye Cumhuriyeti'nin taraf olduğu Uluslararası sözleşmelere uygun olarak kullanılmak zorundadır. verimhost, yasal değişiklikler konusunda müşterilerine bilgi vermekle yükümlü değildir. Hizmetler sadece yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Hizmetlerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz yayınlayacakları ve/veya çalıştırdığı tüm içerik yada uygulamaların yasalara uygun olduğunu ve başkaca gerçek ya da tüzel kişilerin hak ve hürriyetlerini engelleyici veya bunlara zarar verici olmadığını bu anlaşma ile kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

verimhost tarafından sağlanan hizmetlerde telif hakkı veya marka ihlali yapmak yasaktır. Telif hakları video, müzik, kitap veya fotoğraf gibi gibi eser niteliğinde veya değil sahibinin hususiyetini taşıyan her türlü içeriklerin kopyalanması vb. oluşabilecek tüm hak ihlallerini kapsar. Ticari marka sahibinin veya hak ihlaline uğrayanın ürünlerini izinsiz olarak yayınlanması durumunda, Müşteri veya tüzel kişilerin hesapları, verimhost’ e resmi olarak tebliğ edildiğinde sonlandırılacaktır.

5. KISITLAMALAR

Tüm hizmetlerimizde izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler aşağıda belirtilmiştir;

● IRC Scriptler ve Botlar

● Proxy Scriptler ve Anonymizerlar

● Korsan Yazılım ve Warez

● AutoSurf, PTC, PTS ve PPC siteleri

● IP Scannerlar

● Bruteforce Programları, Scriptleri ve Uygulamaları

● Mail Bombers, Spam Scriptler ve Mailer Pro

● Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı

● Adult, Erotik, Adult Hikaye ve Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler

● Escort, jigolo siteleri gibi arkadaşlık ve bu içeriğe sahip olan tüm siteler

● Piyango ve Kumar Siteleri

● MUD'lar, RPG'ler ve PBBG'ler

● Hacker siteleri odaklı arşiv programları

● Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri

verimhost herhangi bir hesap sahibine hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir. Yayınladığınız bir materyal müstehcen, tehdit, yasa dışı ya da bir şekilde hizmet kullanım sözleşmesini ihlal eden bir durumda olduğu zaman size haber verilerek ya da haber verilmeden hizmetiniz devre dışı bırakılacaktır.

Abuse (Kötüye kullanım) birimimizden e-posta geldiğinde, 24 saat içerisinde gelen bildirime karşı destek bileti üzerinden cevap verme zorunluluğunuz bulunmaktadır. 24 Saat içinde cevap alınamıyorsa hizmetin askıya alınması veya sonlandırılması gerekebilir. Ayrıca, 5651 sayılı yasa gereğince İl Emniyet Müdürlüklerinden gönderilen mahkeme kararları, ESB (Erişim Sağlayıcıları Birliği), veya BTK (Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu) tarafından erişimin kısıtlaması ile ilgili kararları gece veya gündüz fark etmeksizin 4 saat içerisinde herhangi bir ihtara gerek kalmadan yasa gereği uygulanmaktadır.

Kısıtlamalar ile birlikte toplu halde atılan spam veya istenmeyen e-posta gönderimine kesinlikle izin verilmemektedir. Üye ve Veri tabanlarından gönderilen mailler, satın alınan mail listeleri ve bunlara gönderilen mailler Spam olarak değerlendirilir ve kabul edilir. Bu aktiviteleri yapan müşterilerin hesapları uyarılmadan durdurulacak veya e-posta göndermeye karşı sınırlandırılacak, Spam mail gönderimi müşteri tarafından durdurulmadan hizmet tekrar aktif edilmeyecektir.

İşbu sözleşmeye uymayan herhangi bir hizmeti verimhost kapatma ve kendi durumuna göre acil durumlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

Küçük yaştakilere potansiyel zarar verecek içerikleri yayımlamak kesinlikle yasaktır, çocuk pornosu veya buna benzer algılanan içerikler bu kategoride değerlendirilmektedir. Herhangi bir sitede çocuk pornosu barındırılması veya bildirilmesi durumunda müşterimize içeriğin kaldırılması hususunda abuse bildirimi yapılarak, bunun tekrar etmesi durumunda hizmet sonlandırılır. Hizmet sahibinin bilgisi dışında olan bir durum ise, içeriğin kaldırılması ile ilgili 24 saat süre verilmektedir. Bir hizmete gelebilecek DDoS ataklar, mail bomer, flood, ip spoffing ve benzeri türde saldırılar karşısında diğer hizmet alan kullanıcıların bu durumdan etkilenmesi nedeni ile hesap geçici suretle derhal saldırı altında olan IP adresi kapatılır.

6. YEDEKLEME VE VERİ KAYBI

verimhost 27001:2013 ISO Standartları gereği kendi yedekleme politikasına uygulamaktadır. Bu Politikaya göre;

● Kiralık Sunucular : Kiralık sunucuların yönetim sorumluluğu müşterimizdedir. Bu nedenle bu hizmete ilişkin herhangi bir yedek alma sorumluluğu verimhost 'e ait değildir. Kiralık sunucularda oluşabilecek donanımsal arızalardan, yaşanacak veri kayıplarında da verimhost sorumlu tutulamaz. Müşteriler kiralık sunucularında yedek yapılandırması ile ilgili göndereceği destek talebi üzerinden yardım alabilir. Bu yapılandırma sonrasında yedekleme sisteminin çalışır durumda olduğunu, alınan yedeklerin doğru bir biçimde alınıp alınmadığı yine müşteri sorumluluğundadır.

● VPS Sanal Sunucular : VPS (Virtual Private Server) Sanal Sunucuların yönetim sorumluluğu müşterilerimizdedir. VPS Sanal Sunucu hizmetinde Yedekleme sistemi maliyetleri göz önünde bulundurularak yedekleme işlemi yapılamamaktadır. Müşteri memnuniyeti ve teknik destek açısından müşteriler yedek yapılandırması ile alakalı teknik ekimizden talepte bulunabilir. Yedekleme sistemi ekibimiz tarafından yapılandırılmış olsa bile kontrolü ve yedeklerin çalışabilirliği yine müşterilere aittir.

● SSD VDS Sunucular : VDS (Virtual Dedicated Server) ve SSD VDS Sanal Sunucularda yönetim sorumluluğu müşterilerimizdedir. Bu hizmetimizde yedekleme işlemi yapılamamaktadır. Yedekleme, ek hizmet olarak 1, 2 ve 3 gün olmak üzere otomatik sistem kopyası alınarak verilmektedir. Sistem kopyası hizmeti sunucunun tamamının sanal olarak yedeğinin alınmasıdır. Alınan sanal sunucu sistem imajı şeklinde olduğundan yedek içerisinden bir dosya veya içerik alınmamaktadır. Sistem kopyası ile alakalı daha detaylı ve teknik bilgi için internet sitesi üzerinden hizmet detaylarını kontrol edebilirsiniz. Sistem kopyası ile alınan yedeklerin bütünlüğü ile ilgili %100 garanti verilmemektedir. Alınan yedekler ile ilgili herhangi bir yaşanacak sorundan kaynaklı veri kaybından verimhost sorumlu tutulamaz. verimhost, VDS ve SSD VDS sanallaştırma sistemlerinde oluşabilecek problemleri göz önünde bulundurarak, tüm sanallaştırma sistemi makinelerinde yedekleme sistemi kullanmaktadır. Bu yedekler fiziksel tüm sunucu içeriğini kapsar, olası bir donanım arızasında bu yedekler ile müşterilerimizin sunucuları farklı bir donanım üzerinden tekrar çalıştırılır. Eğer müşterilerimizin herhangi bir şekilde alınan bu yedeklere ihtiyaç duyarsa sistem kopyası hizmeti almamış olsa dahi 100 TL karşılığında bu yedekler temin edilir. Yedeklerin bütünlüğü ile ilgili %100 garanti verilmemekte olup herhangi bir veri kaybından firmamız sorumlu tutulamaz.

● Yönetilen Sunucular : Yönetilen sunucu paketleri içerisinde yedekleme alanı ayrı olarak yapılandırılmıştır. Sunucular yedek yapılandırmaları da dahil olmak üzere kullanıma hazır bir şekilde teslim edilmektedir. Alınan yedekler teknik personeller tarafından sürekli olarak kontrol edilmektedir. Yedek sistemlerinde fiziksel olarak oluşabilecek arızalarda yaşanan veri kayıplarından firmamız sorumlu tutulamaz.

7. TEKNİK DESTEK İLE İLGİLİ ŞARTLAR

Teknik destek talepleri sadece otomasyon sisteminden kabul edilmektedir ve buradan kayıt altına alınmaktadır. Teknik destek taleplerine cevaplar da yine aynı şekilde otomasyon sistemine gönderilmiş destek taleplerine cevap olarak iletilir. Telefon üzerinden teknik destek kesinlikle verilmemektedir. Destek talebi gönderen müşterilerimiz, telefon ile iletişime geçip destek talepleri hakkında ekibimize konunun acil olduğunu iletebilir veya destek talebinin durumu hakkında bilgi alabilir. Problemin çözümü, detayı ve bilgilendirmesi yine gönderilen destek talebi üzerinden yapılmaktadır.

verimhost, müşterilerine sadece kendi işi ile alakalı konularda destek verebilir. (Yönetilen Sunucu Hizmeti Hariç) verimhost' in müşteriye vereceği teknik destek içeriği aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir. Belirtilen maddelerin içerdiği teknik destek kapsamı dışındaki talepler, servis seviyesi anlaşması yapılarak yerine getirilir.

● Satın alınan sanal ya da fiziksel sunucu hizmetinin devreye alınması için gereken ilk işletim sistemi kurulumu ücretsizdir.

● Fiziksel sunucularda ilk kurulum dışında yılda bir defa ücretsiz olarak yeniden kurulum yapılmakta olup, bunun dışındaki kurulumlar için ücret talep edilmektedir.

● İşletim sistemi üzerine verimhost 'den satın alınmış kontrol paneli yazılımlarının kurulumları ücretsiz olarak yapılır.

● verimhost' ten satın alınmış kontrol paneli yazılımları kullanımı müşteri tarafından sağlanırken, bu panellerde oluşabilecek arızalarla ilgili destek verimhost tarafından verilecektir. Kontrol paneli yazılımlarının kullanımına ilişkin destek verimhost tarafından verilmemektedir.

● İşletim sistemlerinde oluşabilecek arızalar ile ilgili sorumluluk müşteriye ait olup, bu arızalardan dolayı müşterinin sunucuya uzaktan erişebilmesini sağlamak için gerekli işlemler verimhost görevli personeli tarafından sağlanmaktadır. (KVM Over IP, Konsol erişimi gibi) Oluşan sorunları gidermek yine müşteri tarafından yapılmalıdır. Talep edilmesi durumunda çeşitli işletim sistemlerinde rescue (kurtarma) modun da işletim sistemleri yeniden başlatılabilir.

● Fiziksel sunucularda meydana gelen arızalar verimhost teknik destek personeli tarafından kontrol edilir, arızalı olan fiziksel sunucu bileşenleri yenileri ile değiştirilir. Eğer arıza giderilemiyorsa verimhost stoklarında bulunan aynı sunucu veya muadil bir sunucu size tahsis edilir. Problemin çözümüne ilişkin, teknik destek personeli size tahmini bir süre vermemektedir. Yaşanan bu problemden dolayı sunucunun işletim sistemi veya verimhost 'den satın almış olduğu kontrol panelinin yeniden kurulması gerekiyorsa bu kurulum ücretsiz olarak yapılır.

● Sanal veya fiziksel sunucularda internet erişimi ile ilgili yaşanan problemlerde teknik destek verimhost tarafından sağlanır. Ancak internet erişim kesintisi; sunucu üzerindeki işletim sistemi, çalışan uygulamalar ve/veya kullanıcı hatalarından kaynaklı ise çözümün mümkün olabildiği durumlarda talep edilmesi halinde verimhost teknik personeli tarafından teknik destek sağlanacaktır.

● Sunucunuza gelen internet saldırıları ile ilgili saldırının tipine göre verimhost ücretli olarak Firewall hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetin teknik detayları İnternet sitemizde yer alır. Eğer bir Firewall hizmetiniz yok ise saldırının engellenmesine ilişkin verimhost teknik destek sağlamamaktadır. Ancak talep edilmesi durumunda gelen saldırılara ait log kayıtlarının verilmesi, IP adresinin kapatılması ve IP adresinin geçici olarak yurt dışı erişiminin engellenmesi sağlanmaktadır.

● Yönetilen sunucu paketlerinde sadece cPanel firmasının desteklediği modül ve eklentiler teknik destek ekibi tarafından kurulabilmektedir.

8. LİMİTLENDİRMELER

Kiralık Sunucular

Kiralık sunucular ile ilgili limitlendirmeler aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

Kiralık sunucuların donanım bileşenlerinde yapılacak değişiklikler internet sitemizde yer almaktadır. İnternet sitemizdeki kiralık sunucular paketleri için geçerli bileşenler dışında değişiklik yapılmamaktadır. Kiralık sunuculara dışarıdan herhangi bir cihaz ve/veya müşteriye ait olan fiziksel bileşenlerin veri merkezine gönderilerek takılması kesinlikle yasaktır. Kiralık sunucularda internet erişimi ile ilgili trafik kotası satın alınan hizmetin detaylarında açıkça belirtilmektedir. Hizmet detaylarında açıkça belirtilen trafik paket kotasının aşılması durumda aşılan miktar kadar ücretlendirme yapılacaktır. Bu ücretlendirme ile ilgili bilgiler internet sitemizde yer alır. Verilen hizmetin limitler dahilinde kullanılmasında sorumluluk müşteriye aittir.

VPS Sanal Sunucular

VPS Sanal Sunucu hizmeti ile ilgili limitlendirmeler aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

VPS sanal sunucu hizmetinin paket özelliklerinde yapılacak değişiklikler internet sitemizde yer almaktadır. Sitemizdeki VPS sanal sunucu paketleri için geçerli özellikler dışında değişiklik yapılmamaktadır. VPS sanal sunucularda sanallaştırma yazılımsal olarak yapılmaktadır. Sanal sunucuya verilen limitler maksimum kullanımdan dolayı teknik olarak aşılabilir. Maksimum kullanım ya da yapılan limitlendirmelerin üstünde bir kullanım söz konusu olduğunda, verimhost kullanıcının sunucusuna müdahale etme hakkına sahiptir.

VPS sanal sunucularda internet erişimi ile ilgili trafik kotası satın alınan hizmetin detaylarında açıkça belirtilmektedir. Hizmet detaylarında açıkça belirtilen trafik paket kotasının aşılması durumda aşılan miktar kadar ücretlendirme yapılacaktır.Bu ücretlendirme ile ilgili bilgiler internet sitemizde yer alır. VPS sanal sunucularda müşteri memnuniyeti için ileride oluşabilecek kaynak dağıtım problemlerini önlemek amacıyla sanal sunucunuz aynı alt yapı ile sanallaştırılmış farklı bir ana sunucu üzerine taşınabilir. Bu taşıma işlemi verimhost tarafından planlı bakım çalışması kapsamında gerek görüldüğü durumlarda yapılabilir. Bu taşımadan dolayı kaynaklanabilecek kesinti durumlarında verimhost önceden size haber verir ve bu kesintiler planlı bakım çalışması kapsamında yapıldığı için uptime garantisi dışındadır. Verilen hizmetin limitler dahilinde kullanılmasında sorumluluk müşteriye aittir.

VDS ve SSD VDS Sanal Sunucular

VDS – SSD VDS sanal sunucu hizmeti ile ilgili yapılacak limitlendirmeler aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

VDS ve SSD VDS sanal sunucu hizmetinin paket özelliklerinde yapılacak değişiklikler internet sitemizde yer almaktadır. Sitemizdeki VDS ve SSD VDS sanal sunucu paketleri için geçerli özellikler dışında değişiklik yapılmamaktadır. VDS ve SSD VDS sanal sunucularda internet erişimi ile ilgili trafik kotası satın alınan hizmetin detaylarında açıkça belirtilmektedir. Hizmet detaylarında açıkça belirtilen trafik paket kotasının aşılması durumda aşılan miktar kadar ücretlendirme yapılacaktır.

Bu ücretlendirme ile ilgili bilgiler internet sitemizde yer alır. VDS ve SSD VDS sanal sunucularda müşteri memnuniyeti için ileride oluşabilecek kaynak dağıtım problemlerini önlemek amacıyla sanal sunucunuz aynı alt yapı ile sanallaştırılmış farklı bir ana sunucu üzerine taşınabilir. Bu taşıma işlemi verimhost tarafından planlı bakım çalışması kapsamında gerek görüldüğü durumlarda yapılabilir. Bu taşımadan dolayı kaynaklanabilecek kesinti durumlarında verimhost önceden size haber verir ve bu kesintiler planlı bakım çalışması kapsamında yapıldığı için uptime garantisi dışındadır. Verilen hizmetin limitler dâhilin de kullanılmasında sorumluluk müşteriye aittir.

Co Lokasyon Kullanım Şartları

İŞBU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN VERİLEN HİZMETLER İÇİN GEÇERLİDİR VE GERÇEK BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE VERİMHOST Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri ARASINDA BARINDIRMA HİZMETİNİN KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE HİZMET SÖZLEŞMESİNİ VE BU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ BİR PARÇASI OLAN KULLANIM ŞARTLARINI TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKMEKTEDİR. HİZMET KULLANIM SÖZLEŞMESİ UYMANIZ GEREKEN KURALLARI İÇERMEKTEDİR. BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ.

1. HİZMET SAĞLAYICI ve TARAFLAR

İşbu sözleşme, verimhost Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri (Sözleşmenin bundan sonraki bölümlerinde kısaca “VERİMHOST” olarak anılacaktır.) ile verimhost tarafından sağlanan hizmetleri satın alan müşteriler (bundan sonra kısaca “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

Adres : Mustafa KEmal Paşa Mah. Göl Sk. no 16 İznik/Bursa

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu verimhost tarafından sağlanan, barındırma hizmetlerine (sunucu barındırma, kabin kiralama, ekipman barındırma ve buna benzer mülkiyeti Müşteri'ye ait olan her türlü cihazın verimhost'te barınması), ilişkin hizmetin kullanım şartlarını belirler.

3. BİLGİ

verimhost, hizmet kalitesini yükseltmek amacı ile, bilgi güvenliği yönetim sistemi standartları olarak kabul edilen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, TS ISO IEC 20000_1 Bilgi Teknolojileri ve Hizmet Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 22301:2013 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri, yaklaşımlarını uygulama kararı almıştır. Bu belge bu anlamda müşterilerimize bilgi verme amacı ile hazırlanmıştır. verimhost, dünya çapında kabul görmüş olan bu standartları uygulayarak müşterilerine daha güvenli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bu standartların başında gelen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini kurmak, gerçekleştirmek, işletmek, izlemek, gözden geçirmek, sürdürmek ve sürekli iyileştirmek için, verimhost bünyesinde bir model hazırlanmıştır.

4. İÇERİK İZİNLERİ

verimhost tarafından sağlanan tüm hizmetlerin kullanımı, Uluslararası hukuk kurallarına ve teamüllere, Türkiye Cumhuriyeti'nin taraf olduğu Uluslararası sözleşmelere uygun olarak kullanılmak zorundadır. verimhost, yasal değişiklikler konusunda müşterilerine bilgi vermekle yükümlü değildir. Hizmetler sadece yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Hizmetlerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz yayımlayacakları ve/veya çalıştırdığı tüm içerik yada uygulamaların yasalara uygun olduğunu ve başkaca gerçek ya da tüzel kişilerin hak ve hürriyetlerini engelleyici veya bunlara zarar verici olmadığını bu anlaşma ile Kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

verimhost tarafından sağlanan hizmetlerde telif hakkı veya marka ihlali yapmak yasaktır. Telif hakları video, müzik, kitap veya fotoğraf gibi gibi eser niteliğinde veya değil sahibinin hususiyetini taşıyan her türlü içeriklerin kopyalanması vb. oluşabilecek tüm hak ihlallerini kapsar. Ticari marka sahibinin veya hak ihlaline uğrayanın ürünlerini izinsiz olarak yayımlanması durumunda, Müşteri veya tüzel kişilerin hesapları, verimhost’ e resmi olarak tebliğ edildiğinde sonlandırılacaktır.

5. KISITLAMALAR

Tüm hizmetlerimizde izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler aşağıda belirtilmiştir;

● IRC Scriptler ve Botlar

● Proxy Scriptler ve Anonymizerlar

● Korsan Yazılım ve Warez

● AutoSurf, PTC, PTS ve PPC siteleri

● Hacking amaçlı kullanılan IP Scannerlar

● Bruteforce Programları, Scriptleri ve Uygulamaları

● Mail Bombers, Spam Scriptler ve Mailer Pro

● Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı

● Adult, Erotik, Adult Hikaye ve Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler

● Escort, jigolo siteleri gibi arkadaşlık ve bu içeriğe sahip olan tüm siteler

● Piyango ve Kumar Siteleri

● MUD'lar, RPG'ler ve PBBG'ler

● Hacker siteleri odaklı arşiv programları

● Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri

verimhost herhangi bir hesap sahibine hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir. Yayımladığınız bir materyal müstehcen, tehdit, yasa dışı ya da bir şekilde hizmet kullanım sözleşmesini ihlal eden bir durumda olduğu zaman size haber verilerek ya da haber verilmeden hizmetiniz devre dışı bırakılacaktır.

Abuse (Kötüye kullanım) birimimizden e-posta geldiğinde, 24 saat içerisinde gelen bildirime karşı destek bileti üzerinden cevap verme zorunluluğunuz bulunmaktadır. 24 Saat içinde cevap alınamıyorsa hizmetin askıya alınması veya sonlandırılması gerekebilir. Ayrıca, 5651 sayılı yasa gereğince İl Emniyet Müdürlüklerinden gönderilen mahkeme kararları, ESB (Erişim Sağlayıcıları Birliği), veya BTK (Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu) tarafından erişimin kısıtlaması ile ilgili kararları gece veya gündüz fark etmeksizin 4 saat içerisinde herhangi bir ihtara gerek kalmadan yasa gereği uygulanmaktadır.

Kısıtlamalar ile birlikte toplu halde atılan spam veya istenmeyen e-posta gönderimine kesinlikle izin verilmemektedir. Üye ve Veri tabanlarından gönderilen mailler, satın alınan mail listeleri ve bunlara gönderilen mailler Spam olarak değerlendirilir ve Kabul edilir. Bu aktiviteleri yapan müşterilerin hesapları uyarılmadan e-posta gönderimine karşı kısıtlandırılacaktır. Spam mail gönderimi müşteri tarafından durdurulmadan kısıtlama kaldırılmayacaktır.

Küçük yaştakilere potansiyel zarar verecek içerikleri yayımlamak kesinlikle yasaktır. Çocuk pornosu veya buna benzer algılanan içerikler bu kategoride değerlendirilmektedir. Herhangi bir sitede çocuk pornosu barındırılması veya bildirilmesi durumunda müşterimize içeriğin kaldırılması hususunda abuse bildirimi yapılarak, bunun tekrar etmesi durumunda hizmet sonlandırılır. Hizmet sahibinin bilgisi dışında olan bir durum ise, içeriğin kaldırılması ile ilgili 24 saat süre verilmektedir.

Size ait IP adreslerine gelebilecek DDoS ataklar, UDP saldırılar, ip spoffing ve benzeri türde saldırılar karşısında gelen saldırı Müşteri tarafından satın alınmış internet erişim kapasitesinin üzerinde ise bu durumdan genel internet erişiminin kalitesi göz önünde bulundurularak saldırı alan IP adresiniz kapatılır.

6. YEDEKLEME VE VERİ KAYBI

verimhost 27001:2013 ISO Standartları gereği kendi yedekleme politikasına uygulamaktadır. Bu Politikaya göre; Barındırma hizmetinde kullanılan sunucuların yönetim sorumluluğu müşterimizdedir. Bu nedenle bu hizmete ilişkin herhangi bir yedek alma sorumluluğu verimhost'e ait değildir. Barındırma hizmeti alan Müşterilerimizde sunucularda oluşabilecek donanımsal arızalardan, yaşanacak veri kayıplarında da verimhost sorumlu tutulamaz. Müşteriler sunucularında yedek yapılandırması ile ilgili göndereceği destek talebi üzerinden yardım alabilir. Bu yapılandırma sonrasında yedekleme sisteminin çalışır durumda olduğunu, alınan yedeklerin doğru bir biçimde alınıp alınmadığı yine müşteri kontrol etmek zorundadır.

7. TEKNİK DESTEK İLE İLGİLİ ŞARTLAR

Teknik destek talepleri sadece otomasyon sisteminden kabul edilmektedir ve buradan kayıt altına alınmaktadır. Teknik destek taleplerine cevaplar da yine aynı şekilde otomasyon sistemine gönderilmiş destek taleplerine cevap olarak iletilir.

Telefon üzerinden teknik destek kesinlikle verilmemektedir. Destek talebi gönderen müşterilerimiz, telefon ile iletişime geçip destek talepleri hakkında ekibimize konunun acil olduğunu iletebilir veya destek talebinin durumu hakkında bilgi alabilir. Problemin çözümü, detayı ve bilgilendirmesi yine gönderilen destek talebi üzerinden yapılmaktadır.

verimhost, müşterilerine sadece kendi işi ile alakalı konularda destek verebilir. Yönetici şifresi müşteriye ait olduğundan dolayı sunucuların yönetimi verimhost tarafından yapılmamaktadır. verimhost' in müşteriye vereceği teknik destek içeriği aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir. Belirtilen maddelerin içerdiği teknik destek kapsamı dışındaki talepler, servis seviyesi anlaşması yapılarak yerine getirilir.

● Sunucu barındırma hizmetlinde barındırılan sunucuların kurulumu KVM Over IP cihazları ile müşteri tarafından yapılmaktadır. Müşteri talep ederse yılda 1 defa ücretsiz olarak işletim sistemi kurulumu verimhost tarafından yapılır.

● İşletim sistemi üzerine verimhost'ten satın alınmış kontrol paneli yazılımlarının kurulumları ücretsiz olarak yapılır.

● verimhost' ten satın alınmış kontrol paneli yazılımları kullanımı müşteri tarafından sağlanırken, bu panellerde oluşabilecek arızalarla ilgili destek verimhost tarafından verilecektir. Kontrol paneli yazılımlarının kullanımına ilişkin destek verimhost tarafından verilmemektedir.

● İşletim sistemlerinde oluşabilecek arızalar ile ilgili sorumluluk müşteriye ait olup, bu arızalardan dolayı müşterinin sunucuya uzaktan erişebilmesini sağlamak için gerekli işlemler verimhost görevli personeli tarafından sağlanmaktadır. (KVM Over IP, Konsol erişimi gibi) Oluşan sorunları gidermek yine müşteri tarafından yapılmalıdır. Talep edilmesi durumunda çeşitli işletim sistemlerinde rescue (kurtarma) modun da işletim sistemleri yeniden başlatılabilir.

● Sunucularda veya diğer internete bağlı ekipmanlarda internet erişimi ile ilgili yaşanan problemlerde teknik destek verimhost tarafından sağlanır. Ancak internet erişim kesintisi; sunucu üzerindeki işletim sistemi, çalışan uygulamalar ve/veya kullanıcı hatalarından kaynaklı ise çözümün mümkün olabildiği durumlarda talep edilmesi halinde verimhost teknik personeli tarafından teknik destek sağlanacaktır.

● Sunucunuza gelen internet saldırıları ile ilgili saldırının tipine göre verimhost ücretli olarak Firewall hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetin teknik detayları İnternet sitemizde yer alır. Eğer bir Firewall hizmetiniz yok ise saldırının engellenmesine ilişkin verimhost, Müşteriye teknik destek sağlamamaktadır. Ancak talep edilmesi durumunda gelen saldırılara ait log kayıtlarının verilmesi, IP adresinin kapatılması ve IP adresinin geçici olarak yurt dışı erişiminin engellenmesi sağlanmaktadır.

8. İNTERNET ERİŞİMİ

Sunucu Barındırma İnternet Erişimi

Tek bir sunucu için alınan sunucu barindirma hizmetinde internet erişimi ile ilgili kısıtlamalar;

● Kotalı olarak alınan internet erişimi her bir sunucu için paylaşımsız şekilde tanımlanmaktadır. Bu hizmeti kullanan Müşteriler aynı ağ üzerinde farklı sunucular barındırmazlar.

● Kotalı olarak alınan internet erişiminde trafik kullanımı gelen ve giden (Upload/Download) internet bağlantısının toplamı üzerinden hesap edilmektedir. Kotanın aşımı durumunda her 1 Gigabyte aşım için verimhost'in belirleyeceği fiyat üzerinden trafik aşım ücreti ödenir. Bu aşım ücretleri hizmetin fatura döneminden farklı olarak her ayın ilk günü fatura edilecektir.

● Adil kullanım kotasına sahip internet erişiminde gelen ve giden internet bağlantısının toplamının adil kullanım kotasına ulaşması ile bundan sonra yapılacak trafik aşımlarında, trafik aşım ücreti ödenmez, ancak internet erişimi bir sonraki ayın ilk gününe kadar 10Mbps hızına limitlenir.

● Adil kullanım kotası olmaksızın verilen internet erişiminde internet erişim hızı, performans ve anlık ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak satın alınmış hıza limitlendirilmemektedir. Bu konuda limit son 48 saat içerisinde 144 dakika satın alınan erişim hızının üzerinde kullanım gerçekleştirilirse internet erişimi gerek görülürse satın alınan hız oranında limitlendirilir.

● Verilen hizmetin limitler dahilinde kullanılmasında sorumluluk müşteriye aittir.

Sanal Veri Merkezi, Kabin, Kafes Alanı ve Ekipman İnternet Erişimi

Sanal veri merkezi hizmeti, kabin kiralama, kafes alanı, ekipman barındırma gibi hizmetlerde internet erişimi ile ilgili kısıtlamalar;

● İnternet erişimi trafik limitsiz olarak aylık limitsiz veri transferi yapmanıza olanak sağlayacak şekilde paylaşımsız verilir. Tek bir internet erişimini konumlandırılacak tüm cihazlarda kullanılabilir.

● İnternet erişiminin kullanımına ilişkin ekipmanlar bu hizmetlerde müşteri tarafından sağlanmaktadır. Verilecek internet erişimi ile ilgili 1 Gigabit, 10 Gigabit fiber optik veya 1 Gigabit bakır CAT6/CAT6A/CAT7 S/FTP kablo ile Müşteri Uplink talebinde bulunabilir. Uplik yedekliliği, Uplink tipi ile ilgili ücretleri verimhost belirler. Özel olarak yapılacak kablolama verimhost tarafından, verimhost'in ISO 27001 ve ISO 9001 sertifika standartlarına uygun şekilde yapılarak müşteriye fatura edilir.

● Satın alınan internet erişim kapasitesi performans ve anlık ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak, port kapasitesinin izin verdiği durumlarda internet erişim hızının %25 üzerinde limitlendirilmektedir. Bu limit son 48 saat içerisinde toplamda 144 dakika boyunca aşılmış ise internet erişimi satın alınan hıza limitlendirilecektir. Bu uygulama 2 Gigabit ve üzeri hızlarda uygulanmamakta, satın alınan internet erişimine hız limiti konulmaktadır.

● Müşteri kendine ait ağ ekipmanlarının yönetim hizmetini verimhost'ten satın alabilir. Yönetimi Müşteri'ye ait her türlü ağ ekipmanlarından kaynaklı performans veya erişim kesintilerinden verimhost sorumlu tutulmayacaktır.

● Verilen hizmetin limitler dahilinde kullanılması Müşteri sorumluluğundadır.

9. BARINDIRMA HİZMETİNDE GÖNDERİLECEK SUNUCU VE DİĞER EKİPMANLAR

Veri merkezine gönderilecek sunucu ve diğer ekipmanlar ile ilgili kısıtlamalar ve kurallar;

● Veri merkezine gönderilen her türlü ekipman ve sunucunun taşınmasında kullanılan boş kolilerin sorumluluğu verimhost'e ait değildir. Koli veya buna benzer gönderilen ekipmanın taşınmasında kullanılacak tüm bileşenleri verimhost saklamaz, aksi söylenmediği sürece geri müşteriye göndermez.

● Standartların dışında, kabinet montaj ekipmanı olmayan cihazların kabine yerleştirilmesi, yan kapağı veya egzoz fanı olmayan Tower sunucuların veri merkezine konumlandırılması, yangın tehlikesine sebebiyet verecek şekilde birleştirilmiş buna benzer tüm ekipmanların veri merkezinde barındırılmasına izin verilmemektedir.

● Kabinet montaj ekipmanı olmayan cihazların kabine yerleştirilmesi bölme rafları kullanılarak yapılabilmektedir. Bu nedenle kabinet montaj ekipmanı olmadan veri merkezine gönderilmiş sunucuların devreye alınmasında harcanacak 1U ek yer için ve kullanılan kabinet bölme rafı için Müşteri'den ücret alınacaktır.

● Veri merkezi içerisinde enerji dağıtım prizleri (PDU'lar) DIN 49441 girişli fişler ile verilmektedir. Gönderilen sunucular DIN 49441 girişli fiş ile gönderilmelidir. Power kablosu DIN 49441 olmayan cihazlarda verimhost tarafından kablo ücret karşılığında tedarik edilebilir. Farklı fazlardan gelen enerji ile beslenen PDU'lar topraklama hattına direk bağlı olup, topraklama hattının ölçümü verimhost ve verimhost'e enerji konusunda servis veren firmalar tarafından periyodik aralıklarla ölçülmektedir.

● Veri merkezi içerisinde her bir kabinet için çift PDU, toplamda 4x16 Amper (64 Amper) enerji sağlanmaktadır. Parallel ve yedekli çalışan Online UPS cihazlarından sağlanan enerji 230V gücünde kabinetlere verilir. Yapılan bu planlamaya göre her 1U alan için 1.5 Amper enerji verilmektedir. Bunun üzerinde yapılan kullanımlar için verimhost Müşteri'ye PDU'da oluşturduğu yük için standart enerji ücretlerinden farklı olarak ek ücret talep edebilir.

● Veri merkezi içerisinde iklimlendirme her bir kabinet için N+1 yedekli olacak şekilde 6kW olarak planlanmıştır. Kabinet içerisindeki Müşteri sunucularının standartlardan farklı bir sıcaklık oluşturması ve/veya kullanılan cihazların doğru soğutulmamasından kaynaklı sıcaklıktan dolayı bu tür ekipmanlar ve sunuculardan verimhost, standart liste fiyatları dışında ek ücret talep edebilir.

10. IP ADRESLERİNİN KULLANIMI VE DAĞITIMI

Tüm barındırma hizmeti alan Müşteri'ler için IP adreslerinin kullanımı ve dağıtımı ile ilgili kurallar;

● Tek sunucu barındırma hizmetinde İP Adresi dağıtımı her bir fiziksel sunucu için /26 subnet olarak planlanır. Buda gateway, broadcast ve network İP adresleri dahil olmak üzere 64 adet İP adresine eşittir.

● Toplu halde sunucu barındıran Müşteri'ler İP taleplerini mevcut sunucu sayısı göz önünde bulundurularak toplu halde tek bir subnet ile alabilirler.Bu İP adreslerinin subnet değerlerinin büyütülmesinin mümkün olduğu hallerde /26, /25, /24 ve üzeri şeklinde IP tahsis edilebilir.

Taşıma Hizmeti Kullanım Şartları

İŞBU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN VERİLEN HİZMETLER İÇİN GEÇERLİDİR VE GERÇEK BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE VERİMHOST Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri ARASINDA BARINDIRMA HİZMETİNİN KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE HİZMET SÖZLEŞMESİNİ VE BU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ BİR PARÇASI OLAN KULLANIM ŞARTLARINI TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKMEKTEDİR. HİZMET KULLANIM SÖZLEŞMESİ UYMANIZ GEREKEN KURALLARI İÇERMEKTEDİR. BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ.

1. HİZMET SAĞLAYICI ve TARAFLAR

İşbu sözleşme, verimhost Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri (Sözleşmenin bundan sonraki bölümlerinde kısaca “VERİMHOST” olarak anılacaktır.) ile verimhost tarafından sağlanan hizmetleri satın alan müşteriler (bundan sonra kısaca “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

Adres : Mustafa KEmal Paşa Mah. Göl Sk. no 16 İznik/Bursa

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu verimhost müşterileri tarafından yeni sipariş verilen hizmetlerde sağanan taşıma hizmetinin kullanım şartlarını belirler.

3. BİLGİ

verimhost, hizmet kalitesini yükseltmek amacı ile, bilgi güvenliği yönetim sistemi standartları olarak kabul edilen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, TS ISO IEC 20000_1 Bilgi Teknolojileri ve Hizmet Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 22301:2013 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri, yaklaşımlarını uygulama kararı almıştır. Bu belge bu anlamda müşterilerimize bilgi verme amacı ile hazırlanmıştır. verimhost, dünya çapında kabul görmüş olan bu standartları uygulayarak müşterilerine daha güvenli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bu standartların başında gelen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini kurmak, gerçekleştirmek, işletmek, izlemek, gözden geçirmek, sürdürmek ve sürekli iyileştirmek için, verimhost bünyesinde bir model hazırlanmıştır.

4. VERİMHOST SORUMLULUKLARI

verimhost, müşterinin farklı lokasyonda kullandığı internet site/sitelerini panel gözetmeksizin cPanel kontrol paneli ile sunduğu hizmetlerine taşınmasını taahhüt eder.

verimhost, windows altyapısı kullanan internet sitelerine destek sağlamadığından bu alt yapıyı kullanan (Asp - Aspx) internet sitelerinin taşıma işlemleri, taşıma hizmeti kapsamı dışındadır.

Taşıma hizmeti 10 adet web sitesine kadar ücretsiz olarak yapılmaktadır.

10 adet üzerindeki site/sitelerin taşıma işlemi verimhost 'in belirlemiş olduğu fiyat politikası ile ücretli yapılmaktadır.

Taşıma işlemleri, verimhost ’in belirleyeceği randevu sistemine göre ödeme sonrası ve müşteri onayı ile başlayacaktır.

Taşıma süresi için kesin bir zaman aralığı belirtilmemektedir. Bu durum taşınacak verinin adeti-boyutu ve karşı sunucunun hız durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

verimhost, taşıma işlemi esnasında karşı taraf ile ilgili oluşabilecek veri kayıplarından sorumlu tutulamaz.

verimhost, mevcut site/sitelerin bulunduğu veri merkezi / firma yada şahıslarla iletişimde bulunamaz. Ancak veri sahibinin teknik işlemlerden anlamadığı durumlarda müşterinin teknik işlerini takip eden personelden bilgi alabilir.

Taşıma işlemi FTP üzerindeki dosyaları ve bu dosyalara bağlı veri tabanlarını kapsar. Hizmet içerisinde çalışan e-postaları kapsamamaktadır. (E-postalar sunucu içerisinde farklı servis ve algoritmalarda tutulmaktadır bu nedenle taşıma kapsamı içerisinde değildir.)

Taşıma işlemi sonrasında oluşabilecek yazılımsal hataların giderilmesi müşteri sorumluluğundadır. verimhost destek ekibi, destek prosedürü kapsamında sunucu kaynaklı hataların giderilebilmesi için destek verir.

verimhost taşıma işlemi öncesinde ve sonrasında taşınacak site / sitelerin işlem aksiyonlarını müşteriye bildirmekle yükümlüdür.

Taşıma işlem akışı sadece netinternet teknik destek paneli üzerinden gerçekleştirilmekte olup müşterilere anlık bilgiler de yine bu panel üzerinden sağlanmaktadır.

Taşıma işlemleri verimhost dışındaki firma ya da veri merkezleri üzerindeki veriler için yapılacaktır. verimhost sunucularında çalışan web siteleri için taşıma işlemleri yapılmayacaktır.

5. MÜŞTERİNİN SORUMLULUKLARI

Müşteri, taşıması yapılacak hizmetin (FTP, Kontrol Panel ve Veri Tabanı v.b sunucu erişim) bilgilerini vermekle yükümlüdür.

Taşıma esnasında oluşabilecek karşı taraf ile ilgili her türlü problemlerde destek alma ve iletişim kurma işlemleri müşteri tarafına aittir.

Müşteri, taşıma işlemi sonrası taşınan bütün verileri / internet sitelerini kontrol etmekle yükümlü olup taşıma işlemi yapan netinternet teknik destek personeline bilgi vermelidir.

Müşteri, taşınan site / sitelerin taşıma sonrası çalışabilmesi için isim sunucularını yönlendirmelidir. Bu işlem netinternet dışında farklı bir lokasyonda ki firmada gerçekleştiğinden netinternet tarafında yapılmamaktadır.

Taşıma işlemi esnasında karşı sunucunun erişilemez olması, bilgilerinin yanlış olması ve isim sunucuların yönlendirilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için müşterilerin aktif olması önerilir.

Taşıma hizmeti satın alan müşteri, Taşıma Hizmet Talep Formunu doldurup netinternet teknik destek personeline bildirmekle yükümlüdür.

6. İADE

Satın alınan hosting ya da sunucu hizmetinin iptal ve iade işlemlerinde, hosting ya da sunucu hizmeti ile birlikte satın alınan taşıma hizmetinin ücret iadesi yapılmamaktadır.

10 adet alan adına kadar ücretsiz olarak verilen taşıma hizmeti, satın alınan hosting ya da sunucu hizmetinin 15 gün içerisinde iptal ve iade edilmesi durumunda, iade edilecek hizmet bedelinden ücretsiz verilen taşıma hizmeti bedeli kesilerek iade işlemi yapılmaktadır.

EVRENSEL HİZMET KOŞULLARI SÖZLEŞMESİ

Son Güncelleme: 22.10.2020

YASAL HAKLARINIZ VE ÇÖZÜM YOLLARINIZ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERDİĞİNDEN LÜTFEN BU EVRENSEL HİZMET KOŞULLARI SÖZLEŞMESİNİ DİKKATLİCE OKUYUN.

1. GENEL BAKIŞ

Bu Evrensel Hizmet Koşulları Sözleşmesi (bu “Sözleşme”) sizinle VERİMHOST.com, Bilgi Teknolojileri & İnternet Hizmetleri arasındadır ve bu web sitesini (“Site”) kullandığınız veya elektronik olarak kabul ettiğiniz tarihte yürürlüğe girer. Bu Sözleşme, bu Siteyi ve bu Site üzerinden satın alınan veya erişilen ürün ve hizmetleri (ayrı ayrı ve birlikte “Hizmetler”) kullanımınızla ilgili genel şart ve koşulları belirler. Hizmetler Sözleşmeleri ve ek politikalar, belirli Hizmetler için geçerlidir ve bu Sözleşmeye ek olarak mevcuttur, bu Sözleşmenin yerine geçmez. Bir Hizmetler Sözleşmesi hükümleri ile bu Sözleşmenin hükümleri arasında bir tutarsızlık olması durumunda geçerli Hizmetler Sözleşmesinin hükümleri geçerli olacaktır.

“Biz”, “bize” veya “bizim” gibi terimler VERİMHOST anlamına gelecektir. “Siz”, “sizin”, “Kullanıcı” veya “müşteri” terimleri ise bu Sözleşme'yi kabul eden, hesabınıza erişimi olan veya Hizmetleri kullanan herhangi bir kişi veya kuruluş anlamına gelecektir. Bu Sözleşmedeki hiçbir hükmün, herhangi bir üçüncü taraf hakkı veya avantajı sağladığı kabul edilmeyecektir.

2. SÖZLEŞME, SİTE VEYA HİZMETLERİN DEĞİŞTİRİLMESİ

VERİMHOST mutlak yetki kendisine ait olmak üzere bu Sözleşmeyi, tüm politikaları veya bu belgeye eklenen sözleşmeleri dilediği zaman değiştirilebilir ya da düzenleyebilir ve bu değişiklikler veya düzenlemeler, Sitede yayınlandıktan hemen sonra geçerli olur. Söz konusu değişikliklerden veya düzenlemelerden sonra bu Siteyi veya Hizmetleri kullanımınız, bu Sözleşmenin son sürümünü kabul ettiğiniz şeklinde yorumlanır. Bu Sözleşmenin son halini kabul etmiyorsanız bu Siteyi veya Hizmetleri kullanmayın (veya kullanmaya devam etmeyin). Ayrıca, VERİMHOST size bu Sözleşmede yaptığı değişiklikleri veya düzenlemeleri zaman zaman e-posta ile bildirebilir. Bu nedenle, hesap (“Hesap”) bilgilerinizi güncel tutmanız çok önemlidir. VERİMHOST,böyle bir hatanın yanlış veya güncel olmayan bir e-posta adresinden kaynaklanması durumunda bir e-posta bildirimi almamanızdan dolayı hiçbir sorumluluk veya sorumluluk üstlenmez. Buna ek olarak, VERİMHOST bu Anlaşmanın şartlarının Sizin tarafınızdan ihlal edilmesi durumunda Hizmetleri kullanımınızı feshedebilir. VERİM HOSTİNGHERHANGİ BİR ZAMANDA BU SİTE VEYA HİZMETLERİN FİYATLAR VE ÜCRETLER DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ BİR BÖLÜMÜNÜ DÜZENLEME, DEĞİŞTİRME VEYA KALDIRMA HAKKINI SAKLI TUTAR.

3. UYGUNLUK; YETKİ

Bu Site ve Hizmetler yalnızca ilgili yasalar çerçevesinde yasal açıdan bağlayıcı sözleşmeler yapabilecek bireyler veya kuruluşlar (“Kullanıcılar”) tarafından kullanılabilir. Bu Site veya Hizmetleri kullanarak (i) en az on sekiz (18) yaşında olduğunuzu, (ii) ilgili yasalar uyarınca yasal açıdan bağlayıcı sözleşmeler yapabilecek durumda olduğunuzu veya (iii) TÜRKİYE CUMHURİYETİ veya diğer ilgili yargı bölgeleri yasaları çerçevesinde sunulan Hizmetleri satın almaya veya almaya yasaklı bir kişi olmadığınızı kabul ve beyan edersiniz.

Bu Sözleşmeyi bir tüzel kişi adına kabul ediyorsanız, bu Sözleşmede yer alan şartlar ve koşullar için bu tüzel kişiyi bağlayıcı yasal yetkiye sahip olduğunuzu beyan ve kabul edersiniz; bu durumda "siz", "Kullanıcı" veya "müşteri" terimi bu tüzel kişi anlamına gelir. Bu Sözleşme'ye ilişkin elektronik kabulünüzden sonra VERİMHOST söz konusu tüzel kişiyi bağlayıcı yasal yetkiye sahip olmadığınızı tespit ederse ödeme yükümlülükleri de dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın bu Sözleşme'de yer alan yükümlülüklerden kişisel olarak siz sorumlu tutulacaksınız. VERİMHOST, VERİMHOST tarafının, VERİMHOST doğru ve şirketinizin yetkili bir temsilcisinden geldiğinde inandığı talimat, bildirim, belge veya yazışmaya güvenmesi nedeniyle meydana gelebilecek hiçbir kayıp veya hasardan yükümlü olmayacaktır. Bu talimatın, bildirimin, belgenin veya iletişimin gerçekliğine ilişkin makul düzeyde şüphe söz konusuysa VERİMHOST ek kimlik doğrulama işlemi yapmanızı gerektirme hakkını saklı tutar (ancak sorumluluk almaz). Ayrıca işlemler için taraf olduğunuz, temsilciniz olarak işlem yapan herhangi birinin ve hesabınızı veya Hizmetleri kullanan herhangi birinin taraf olduğu bu Anlaşma şartlarına tabi olduğunuzu kabul edersiniz.

4. HESABINIZ

Bu Site'nin veya Hizmetler'in bazı özelliklerine erişmek için bir Hesap oluşturmanız gerekir. VERİMHOST için, Hesabınızı oluşturduğunuzda gönderdiğiniz tüm bilgilerin doğru, geçerli ve eksiksiz olduğunu ve Hesap bilgilerinizi doğru, geçerli ve eksiksiz halde tutacağınızı beyan ve kabul edersiniz. VERİMHOST herhangi bir nedenle Hesap bilgilerinizin yanlış, eksik veya geçersiz olduğunu düşünüyorsa VERİMHOST, tamamen kendi takdirine bağlı olarak Hesabınızı askıya alma ve feshetme hakkını saklı tutar. Sizin tarafınızdan yetkilendirilmiş olsun veya olmasın hesabınızda gerçekleşen etkinliklerin sorumluluğu yalnızca size aittir ve müşteri numaranız/giriş bilgileriniz, şifreniz, Ödeme Yöntemleriniz (aşağıda açıklandığı şekilde) ve müşteri PIN kodunuz da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın Hesap bilgilerinizin güvenliğini sağlamanız gerekir. Güvenlikle ilgili amaçlarla VERİMHOST şifrenizi ve müşteri PIN kodunuzu her bir Hesap için en az altı (6) ayda bir değiştirmenizi önerir. Hesabınızın güvenlik ihlali veya yetkisiz kullanımı ile ilgili olarak VERİMHOST tarafını derhal bilgilendirmelisiniz. VERİMHOST hesabınızın yetkisiz kullanımı nedeniyle meydana gelebilecek kayıplardan sorumlu olmayacaktır. Ancak sizin tarafınızdan veya yetkili ya da yetkisiz bir kişi tarafından kaynaklanıp kaynaklanmadığından bağımsız olarak Hesabınızın neden olduğu, VERİMHOST veya diğerlerinin uğradığı kayıptan siz sorumlu tutulabilirsiniz.

5. GENEL DAVRANIŞ KURALLARI

Şunları beyan ve kabul etmektesiniz:

Gönderdiğiniz içerikler dahil olmak üzere bu Site ve Hizmetleri kullanımınız, bu Sözleşme, Hizmetleriniz için geçerli olabilecek tüm geçerli Hizmet Sözleşmeleri veya politikaları ve ilgili tüm yerel, eyalet, ulusal ve uluslararası yasalara, kurallara ve düzenlemelere uygun olacaktır.

Kullanıcı İçeriği (aşağıda tanımlandığı şekliyle) veya önceden açıkça yazılı onayını almadan herhangi bir Kullanıcı veya başka bir kişi hakkında genel olmayan veya kişisel olarak tanımlanmasını sağlayacak bilgileri toplayamaz veya derleyemezsiniz (veya başkalarının toplamasına veya derlemesine izin veremezsiniz).

Bu Siteyi veya Hizmetleri (VERİMHOST tarafından takdir yetkisi kendinde olarak belirlenme şartıyla) aşağıdaki şekillerde kullanamazsınız:

Yasa dışı veya yasa dışı faaliyetlerin yapılmasını teşvik eden;

Çocuk istismarını ya da çocuklara cinsel taciz uygulamaya yönelik materyallerin (CSAM) yayılımıyla ilgili her türlü aktiviteyi destekleyen, teşvik eden veya;

Terörü, insanlara, hayvanlara veya mülklere karşı şiddeti destekleyen, teşvik eden veya içeren;

İstenmeyen Posta ya da izinsiz toplu e-posta ya da bilgisayar veya ağ korsanlığı veya saldırısı konularını teşvik eden veya bu faaliyetlerde bulunan;

2008 Tarihli Ryan Haight Çevrimiçi Eczacılık Tüketici Koruma Yasası veya benzer bir mevzuatı ihlal etme ya da geçerli reçete olmadan reçeteli ilaçların satışının veya dağıtımının tanıtımını yapan, buna teşvik eden veya bu tür faaliyette bulunan;

2017 Tarihli Çevrimiçi Seks Ticareti İle Mücadele Yasası'nı (FOSTA) veya benzer yasal düzenlemeleri ihlal etme veya fuhuş ve/veya seks kaçakçılığını teşvik etme veya kolaylaştırma;

Başka bir Kullanıcının veya başka bir kişi veya kurumun fikri mülkiyet haklarını ihlal eden;

Başka bir Kullanıcının veya başka bir kişi veya kurumun gizlilik veya aleniyet hakkını ihlal eden veya başka bir Kullanıcıya veya başka bir kişi veya kuruma karşı olan gizlilik yükümlülüğünüzü ihlal eden;

Bu Sitenin veya bu Sitede yer alan Hizmetlerin çalışmasını etkileyen;

Herhangi bir yazılımın veya donanımın işlevini bozmak, zarar vermek veya sınırlamak üzere tasarlanmış veya bunları yapabilecek özelliklere sahip virüs, solucan, hata, Truva atı veya benzeri kod, dosya veya program içeren veya bunları yükleyen; veya

VERİMHOST veya VERİMHOST Hizmetleriyle ilgili olarak hatalı veya yanıltıcı ifadeler veya doğrulanmamış ya da karşılaştırmalı iddialar içeren.

VERİMHOST tarafından açıkça yetki verilmediği sürece bu Site veya Hizmetleri kopyalayamaz veya herhangi bir ortamda dağıtamazsınız.

Bu Siteyi veya bu Sitede yer alan Hizmetleri veya ilgili teknolojileri değiştiremezsiniz.

VERİMHOST İçeriğine (aşağıda tanımlandığı şekliyle) veya Kullanıcı İçeriğine Sitenin kendisi veya VERİMHOST tarafından belirlenebilecek olan yolların haricinde başka bir teknolojiyle veya yöntemle erişemezsiniz.

Gerektiğinde kullanabilmek için tüm Kullanıcı İçeriklerinizi yedeklemeyi kabul edersiniz. VERİMHOST herhangi bir Hesabı veya Kullanıcı İçeriğini yedekleme garantisi vermez, siz de Kullanıcı İçeriğinizi kısmen veya tamamen kaybetme riskinizin olduğunu kabul edersiniz.

VERİMHOST tarafından önceden açıkça izin verilmediği sürece ilgili herhangi bir VERİMHOST teknolojisi de dahil olmak üzere Hizmetlerin ticari bir amaçla yeniden satışını yapmayacak veya Hizmetleri bu amaçla sağlamayacaksınız.

Bu Sitenin veya bu Sitede yer alan Hizmetlerin güvenlikle ilgili özelliklerine müdahale etmemeyi, devre dışı bırakmamayı veya başka türlü kurcalamamayı (VERİMHOST İçeriğini veya Kullanıcı İçeriğini kullanmayı veya kopyalamayı engelleyen veya sınırlayan özellikler dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) veya bu Sitenin ya da bu Sitede yer alan Hizmetlerin, VERİMHOST İçeriğinin veya içindeki Kullanıcı İçeriğinin kullanımını sınırlandırmamayı kabul edersiniz.

İstendiğinde kimlik doğrulaması için resmi onaylı fotoğraflı kimlik ve/veya resmi onaylı ticari kimlik sağlamayı kabul edersiniz.

VERİMHOST tarafının sizi belirli zamanlarda hesabınızla ilgili olarak arayabileceğini ve bu aramaların amaçları doğrultusunda VERİMHOST tarafının sizden herhangi bir özel izin talebinde bulunup bulunmadığına bakılmaksızın, izin verilen durumlarda, geçerli tüm yasalara ve bunlarla ilgili kısıtlama ve yükümlülüklerimize tabi olup, izin verildiğinde, bu tür çağrıların tamamını kaydedebileceğini kabul edersiniz. Ayrıca, ilgili yasaların izin verdiği ölçüde söz konusu kayıtların VERİMHOST şirketinin taraf olarak yer aldığı yasal süreçlerde delil olarak sunulabileceğini kabul edersiniz. Ayrıca, telefon veya cep telefonu numaranızı vererek, VERİMHOST tarafından veya adına, otomatik telefon arama sistemi tarafından başlatılabilen ve/veya yapay veya önceden kaydedilmiş ses kullanan pazarlama kısa mesajlarını almayı onaylarsınız. Onay vermenizin VERİMHOST tarafından ürün veya hizmet satın almanın koşulu olmadığını anlarsınız. Cep telefonunuzu vererek, otomatik telefon arama sistemi tarafından VERİMHOST şirketinden veya onun adına gönderilebilen pazarlama kısa mesajlarını almayı onaylarsınız. Onay vermenizin VERİMHOST tarafından ürün veya hizmet satın almanın koşulu olmadığını anlarsınız. Mesaj ve veri fiyatları uygulanabilir.

VERİMHOST, bu Sözleşmede başka bir yerde belirtilen hakların hiçbirini sınırlamadan, (i) bu veya başka bir Sözleşmenin veya herhangi bir VERİMHOST politikasının ihlali nedeniyle, Hesabı veya Hizmetleri önceden sonlandırılmış veya askıya alınmış olan; (ii) Siteyi veya Hizmetleri kullanırken (aksi halde tamamen ve tamamen kendi takdir yetkisi ile belirlenen şekilde) VERİMHOST tarafından belirlenen şekilde uygunsuz veya yasadışı faaliyetlerde bulunan veya iş yapan Herhangi bir Kullanıcıya bu Siteye veya herhangi bir Hizmete gelecekteki erişimini reddetme, iptal etme, sonlandırma, askıya alma veya sınırlama (herhangi bir alan adı kaydını iptal etme veya devretme hakkı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) hakkını açıkça saklı tutar.

6. VERİLERİNİZİN KORUNMASI

VERİMHOST, siz veya müşterileriniz ile ilgili kişisel olarak tanımlayıcı veya tanımlayabilir bilgilerin (“Verileriniz”) iletilmesi, toplanması ve/veya kullanılmasını içerebilecek belirli barındırılan Hizmetleri, bu Hizmetleri kullanımınız (“Kapsanan Hizmetler”) sırasında size sunar. Bu Bölümün amaçları doğrultusunda, Verileriniz, Kullanıcı Verilerini içermez. Burada atıfta bulunulan ve Kapsanan Hizmetler için geçerli olan VERİMHOST Veri İşleme Ek Sözleşmesi (“DPA”), Verilerinizin DPA'dan Kapsanan Hizmetlere aktarılması dahil, aktarımını sağlamak için sağlam mekanizmalara sahip olduğumuzun, ilgili veri gizliliği yasalarına uygun olarak yerine getirildiğini garanti altına almak için size bir sözleşme güvence sağlamayı amaçlar.

DPA'ya ve DPA'ya ekli Standart Sözleşme Maddelerinin amaçları için (uygulanabildiği zaman ve şekilde), siz (ve ilgili iştirakleriniz) Veri Denetleyicisi/Verileri Veren Taraf olarak kabul edilirsiniz ve Kapsanan Hizmetleri yöneten hizmet şartlarını kabul etmiş olursunuz. Kapsanan Hizmetlerin satın alma süresi de DPA ve eklerinin (Standart Sözleşme Maddeleri ve ekleri de dahil olmak üzere) onaylanması ve kabul edilmesi olarak kabul edilecektir. DPA’yı yazdırmak, imzalamak veya fiziksel kopyasını iletmek için lütfen [email protected] adresine e-posta talebi gönderin.

Bu Bölümde ve DPA'da tanımlanan Kapsanan Hizmetler, aşağıdaki Sözleşmelerin hüküm ve koşullarına tabi olan barındırılan hizmetleri içerir: (1) Alan Adı Kaydı, (2) E-posta Pazarlama Hizmetleri, (3) Web Sitesi Mimarı, (4) Hosting, (5) Online Muhasebe, (6) Online Mağaza/Hızlı Alışveriş Sepeti ve (7) Smartline.

7. KULLANICI İÇERİKLERİ

Kullanıcılar, VERİMHOST ile barındırılan Hizmetler dahil olmak üzere bu Sitenin veya Hizmetlerin bazı özelliklerini kullanarak şunları görüntüleyebilir, yayınlayabilir, gönderebilir, paylaşabilir, saklayabilir veya yönetebilir: (a) forum gönderileri, bir yarışma ile ilgili gönderilen içerikler, ürün yorumları veya önerileri veya sosyal medya etkinliklerinde kullanılacak fotoğraflar dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan fikirler, yorumlar veya öneriler (“Kullanıcı Gönderimleri”), veya (b) fotoğraflar ve videolar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla edebi, sanatsal, müzikal veya diğer içerikler (Kullanıcı Gönderimleri ile birlikte, “Kullanıcı İçerikleri”). Hesabınızdan gönderilen tüm içerikler Kullanıcı İçerikleri olarak ele alınır. Bu Siteye veya Hizmetlere Kullanıcı İçeriği göndererek veya yayınlayarak, VERİMHOST tarafına (i) Kullanıcı İçeriğinin sahibi olduğunuz ve bu içeriği dağıtma hakkına sahip olduğunuz veya Kullanıcı İçeriğinin telif hakkı veya diğer hak sahibinden alınmış yazılı dağıtım haklarına, lisanslarına, onaylarına ve/veya izinlerine sahip olduğunuz için bu Site veya Hizmetler aracılığıyla Kullanıcı İçeriği dağıtmak için gerekli tüm haklara sahip olduğunuzu ve (ii) Kullanıcı İçeriğinin herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmediğini beyan ve garanti edersiniz. Herhangi bir veya tüm Kullanıcı İçeriğinizden veya Hesabınızdan gönderilen Kullanıcı İçeriğinden ve onun dağıtımına ilişkin sonuçlardan ve gereksinimlerden yalnızca siz sorumlu olacaksınız.

Kullanıcı Gönderimleri. Kullanıcı Gönderimlerinin tamamen isteğe bağlı olduğunu, gizli bir ilişki oluşturmadığını veya VERİMHOST şirketinin Kullanıcı Gönderimlerinizi gizli veya özel olarak ele almasını zorunlu kılmadığını, VERİMHOST‘nin açık veya zımni olarak Kullanıcı Gönderimlerinizi geliştirme veya kullanma zorunluluğu olmadığını ve Kullanıcı Gönderimlerinizin kasıtlı veya kasıtsız kullanımının herhangi bir tazmine yol açmayacağını ve VERİMHOST‘nin aynı veya benzer içerik üzerinde çalışıyor olabileceğini, söz konusu içerikleri başka kaynaklar biliyor olabileceğini veya başka bir eylemde bulunmuş olabileceğini veya bulunabileceğini beyan ve kabul edersiniz.

VERİMHOST, bu Sitede yayınlanan Kullanıcı Gönderileri ile ilgili her türlü hakkın tek sahibidir (tüm fikri mülkiyet hakları ve diğer mülkiyet hakları dahil) ve bu Sitede yayınlana Kullanıcı Gönderilerini size veya başka birine bilgi veya tazminat vermeden ticari veya ticari olmayan her türlü amaç için sınırsız bir şekilde kullanma ve yayma hakkına sahiptir.

Kullanıcı Gönderimleri Dışındaki Kullanıcı İçerikleri. Bu Siteye veya Hizmetler aracılığıyla Kullanıcı İçeriği göndererek veya buralarda yayınlayarak, VERİMHOST tarafına Kullanıcı İçeriğinin bu Site ve bu Sözleşme uyarınca kullanılabilmesi için Kullanıcı İçeriğinizin fikri mülkiyet ve diğer mülkiyet haklarını kullanma yetkisi verirsiniz. Bu belgede VERİMHOST tarafına Kullanıcı İçeriğini bu Siteyle, Hizmetlerle ve VERİMHOST (ve VERİMHOST iş ortakları) işleriyle, bu Sitenin farklı medya kanallarında farklı medya biçimlerinde tanıtılması, kısmen veya tamamen yeniden dağıtılması dahil olmak ancak bununla sınırlı olmamak üzere bağlantılı olarak kullanmak, çoğaltmak, dağıtmak, türevlerini hazırlamak, diğer çalışmalarla birleştirmek, görüntülemek ve gerçekleştirmek için dünya çapında, münhasır olmayan, ücretsiz, alt lisansı verilebilir (birden fazla katman aracılığıyla) ve aktarılabilir bir lisansı herhangi bir ücret, beklenti, sizden veya üçüncü bir taraftan izin veya size ya da üçüncü bir tarafa bildirim gereksinimi olmadan verirsiniz. Ayrıca bu Sitenin her Kullanıcısına, bu Site üzerinden Kullanıcı İçeriğinize erişmek (“gizli” veya “şifre korumalı” olarak belirlediğiniz Kullanıcı İçeriği hariç olmak üzere) ve Kullanıcı İçeriğinizi bu Sitenin işlevleri ve bu Sözleşmenin izin verdiği ölçüde kullanmak, çoğaltmak, dağıtmak, türevlerini hazırlamak, diğer çalışmalarla birleştirmek, sergilemek ve gerçekleştirmek için münhasır olmayan bir lisans verirsiniz. Kullanıcı İçeriğinizle birlikte verilen yukarıdaki lisanslar, Kullanıcı İçeriğini bu Siteden kaldırdıktan veya sildikten sonra ticari olarak makul bir süre içinde iptal olur. Ancak, VERİMHOST tarafının kaldırılan veya silinen Kullanıcı İçeriğinin kopyasını sunucularında tutabileceğini (ancak dağıtamayacağını, görüntüleyemeyeceğini veya gerçekleştiremeyeceğini) anlar ve kabul edersiniz. Kullanıcı İçeriğinizle birlikte verilen yukarıdaki lisanslar, süreklidir ve geri alınamaz. Burada aksini belirten hükümleri geçersiz kılmadan, VERİMHOST gizli veya şifre korumalı olarak belirlediğiniz veya bu Sitenin tanıtımı amacıyla VERİMHOST (veya VERİMHOST iş ortakları) işletmeleri tarafından belirlenen Kullanıcı içeriğini kullanamaz. VERİMHOST tarafından barındırılan bir web sitesine veya başka içeriğe sahipseniz, Kullanıcı İçeriği ile ilgili tüm sahipliğe veya lisans haklarına sahip olmanız gerekir.

8. WEB SİTESİNİN/HİZMETLERİN KULLANILABİLİRLİĞİ

Bu Sözleşmenin yanı sıra diğer politika ve prosedürlerimizin şart ve koşullarına bağlı olarak, bu Siteyi ve Hizmetleri günün yirmi dört (24) saati, haftanın yedi (7) günü sağlama girişiminde bulunmak için ticari açıdan makul çabayı sarf edeceğiz. Bu Sitenin şu belirtilenler nedeniyle ancak bunlarla sınırlı olamamak üzere; birtakım nedenlerden dolayı zaman zaman erişilemez olabileceğini veya çalışmayacağını kabul ve beyan edersiniz: ekipman arızaları; dönemsel bakım veya zaman zaman gerçekleştirilen onarımlar veya parça değişiklikleri veya telekomünikasyonun veya dijital aktarım bağlantılarının kesilmesi veya hatalı olması, saldırgan ağ atakları, ağ sıkışıklıkları veya diğer arızalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kontrolümüz veya makul öngörülerimizin ötesinde gerçekleşen durumlar. Bu Sitenin veya Hizmetin sürekli veya kesintisiz olarak çalışmasının bizim kontrolümüzde olmadığını ve bununla ilgili olarak size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı yükümlülüğümüzün olmadığını kabul edersiniz.

9. ÜRÜN KREDİLERİ

Başka bir ürünün (“Satın Alınan Ürün”) satın alınması ile kullanılan veya diğer bir ürünün satın alınması ile ücretsiz gelen bir ürün kredisi (“Kredi”) almanız durumunda bu Kredinin yalnızca bir (1) yıl için geçerli olduğunu ve yalnızca geçerli bir satın alma işlemiyle kullanılabileceğini ve ürünü satın alma işleminin silinmesi, iptal edilmesi, transfer edilmesi veya yenilenmemesi halinde feshedilebileceğini kabul ve beyan edersiniz. Kredi, Kredi'nin kullanılmaması durumunda Satın Alınan Ürünün satın alım tarihinden itibaren bir (1) yıl sonra sona erecektir. Kredi'nin kullanılması durumunda ilk üyelik döneminden sonra ürün, iptal edilene kadar o zaman geçerli olan yenileme ücretiyle otomatik olarak yenilenecektir. Ürünün otomatik olarak yenilenmesini iptal etmek istiyorsanız, Hesabınızı ziyaret ederek veya müşteri hizmetleriyle iletişim kurarak bunu yapabilirsiniz. Satın Alınan Ürünün ücretsiz bir alan adı içermesi durumunda, Satın Alınan Ürünü iptal ederseniz, alan adının standart fiyatı iade tutarından düşülür. Liste fiyatı, VERİMHOST şirketinin web sitesinde listelenen alan adı fiyatıdır ve promosyon, indirim veya diğer fiyat azalmasına tabi tutulmaz. Kendi takdirimize bağlı olarak, diğer bir Satın Alınan Ürün ile ücretsiz verilen Kredi sorunları için, Kredinizi benzer bir ürünle değiştirebileceğimizi kabul ve beyan edersiniz.

10. İÇERİK İZLEME; HESAP FESİH POLİTİKASI

VERİMHOST genelde Kullanıcı İçeriğini filtreden geçirmez (VERİMHOST tarafından barındırılan web sitesinde veya bu Sitede yayınlananlar). Ancak, VERİMHOST bunu yapma hakkını (fakat herhangi bir sorumluluk üstlenmez) ve Kullanıcı İçeriğinin herhangi bir maddesinin uygun olup olmadığına ve/veya bu Sözleşmeye uyup uymadığına karar verme hakkını saklı tutar. VERİMHOST, Bu Sözleşmeyi ihlal eden bir materyal gönderilmesi veya yayınlanması ya da bu Sözleşmenin başka bir şekilde ihlal edilmesi, (karar yetkisi VERİMHOST tarafına ait olmak üzere) halinde, herhangi bir zamanda önceden bildirim yapılmadan Kullanıcı İçeriğinin herhangi bir bölümünü (VERİMHOST tarafından barındırılan web sitesinde veya bu Sitede yayınlanan) kaldırabilir ve/veya bir Kullanıcının bu Siteye veya bu Sitede yer alan Hizmetlere erişimini durdurabilir. Ayrıca VERİMHOST, VERİMHOST Kullanıcının tekrar eden bir şekilde kötü kullanım sergilediğine inanma nedenine sahipse, Kullanıcının bu Siteye veya bu Sitedeki Hizmetlere erişimini feshedebilir. VERİMHOST bu Siteye veya bu Sitede yer alan Hizmetlere olan erişiminizi iptal etmesi halinde, VERİMHOST karar yetkisi kendisinde olmak üzere sunucularında sakladığınız verileri ve dosyaları kaldırabilir ve silebilir.

11. SÜRESİ BİTEN HİZMETLER; KULLANIM SONU (EOL) İLKESİ

VERİMHOST herhangi bir neden olmaksızın, önceden bildirimde bulunmaksızın ve herhangi bir zamanda Hizmetlerin sunulmasını veya sağlanmasını durdurma hakkına sahiptir. VERİMHOST tüm Ürünlerinin kullanım süresini en üst düzeye çıkarmak için büyük çaba sarf etmektedir ancak sunduğumuz bir Hizmet'in süresi bitebilir veya Kullanım Sonu ("EOL") süresi gelebilir . Bu durumda, VERİMHOST EOL tarihinden itibaren o ürünü veya hizmeti desteklemez.

Bildirim ve Taşıma. Sunduğumuz bir Hizmetin EOL süresine ulaşması durumunda, EOL tarihinden otuz veya daha fazla gün önce sizi bilgilendirmeye çalışacağız. EOL tarihinden önce yeni bir Hizmet'e geçerek Hizmeti değiştirmek veya belirtilen EOL tarihinden önce o Hizmet ile ilgili tüm işlemlerinizi sonlandırmak için gerekli tüm adımları atmak sizin sorumluluğunuzdadır. İki durumda da, VERİMHOST tamamen kendi takdirine bağlı olmak üzere, ya satın aldığınız sürenin geri kalanında geçiş yapmanız için size benzer bir Ürün sunar ya da VERİMHOST tarafından belirlenen, eşit olarak dağıtılmış mağaza içi kredisi veya iadesi sağlar. VERİMHOST size bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın, varsa, Hizmetin en güncel sürümüne sizi taşıyabilir. Bu geçişten kaynaklanabilecek her türlü kayıp ve zarar ile ilgili her türlü sorumluluğu almayı kabul edersiniz.

Yükümlülük Olmaması. VERİMHOST sunabileceğimiz veya erişim verebileceğimiz her türlü Hizmetin değiştirilmesi, askıya alınması veya sona erdirilmesi ile ilgili olarak size veya üçüncü bir tarafa karşı hiçbir yükümlülüğümüz olmayacaktır.

12. BETA HİZMETLER

Belirli aralıklarla VERİMHOST yeni Hizmetleri ön sürüm olarak sunabilir (sınırlı önizleme hizmetleri veya mevcut Hizmetlere yeni özellikler olarak). Yeni Hizmetler, mevcut Hizmetlere eklenen yeni özellikler tek tek ve birlikte “Beta Hizmetler” olarak anılacaktır. Beta Hizmetleri kullanmayı seçerseniz, Beta Hizmetleri kullanımınız şu şart ve koşullara tabi olur: (i) Beta Hizmetlerin ön sürüm olduğunu ve düzgün çalışmayabileceğini kabul edersiniz; (ii) Beta Hizmetleri kullanmanız durumunda olağan dışı işlem hatalarına maruz kalabileceğinizi kabul edersiniz; (iii) Beta Hizmetler olduğu gibi sunulur, bu nedenle bu hizmetleri canlı veya kritik öneme sahip ortamlarda kullanmanızı önermeyiz; (iv) VERİMHOST, Beta Hizmetlerin herhangi bir bölümünü dilediği zaman değiştirme, düzenleme veya kaldırma hakkını saklı tutar; (v) Beta Hizmetlerin ticari sürümleri sürekli olarak değişebilir ve Beta Hizmetleri kullanan veya bu hizmetlerle çalışan programlar, ticari sürümler veya sonraki sürümlerle çalışmayabilir; (vi) VERİMHOST, Beta Hizmetleri desteklemek için ayrılan müşteri hizmetleri destek süresini kısıtlayabilir; (vii) Beta Hizmetler deneyiminizle ilgili olarak, yaşadığınız hataları veya sorunları tekrar oluşturabilmek için gerekli olan bilgiler dahil olmak üzere makul görüşlerinizi sunmayı kabul edersiniz. Görüşlerinizi ürün geliştirme amaçları dahil olmak üzere her türlü amaçla kullanabileceğimizi kabul edersiniz. İsteğimiz üzere basılı materyaller ve pazarlama materyalleri için kullanabileceğimiz yorumlarınızı bize iletmeniz gerekir. Görüşlerinizle veya Beta Hizmetleri kullanımınızla ilgili her türlü fikri mülkiyet hakkının tek sahibi VERİMHOST olacaktır; (viii) Beta Hizmetlerle ilgili deneyiminiz ve fikirleriniz dahil olmak üzere Beta Hizmetleri kullanımınızla ilgili tüm bilgilerin gizli olduğunu, üçüncü taraflarla paylaşılamayacağını ve VERİMHOST için görüş sunmanın haricinde başka amaçlarla kullanılamayacağını kabul edersiniz; (ix) Beta Hizmetler “olduğu gibi”, “olduğu sürece” ve “tüm hatalarıyla” sunulur. Yasaların izin verdiği en geniş ölçüde VERİMHOST; hak, ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk ve ihlal etmeme dolaylı garantileri dahil olmak ancak bununla sınırlı olmamak üzere, Beta Hizmetlerin kullanımıyla ilgili her türlü yasal, doğrudan veya dolaylı garantiyi reddeder.

13. ÜCRETLER VE ÖDEMELER

Ödeme Yönteminizden bağlı kuruluşlarımızdan biri tarafından ödeme alınabileceğini kabul edersiniz. Satın alma sırasında ödemenizin TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nde işlendiği belirtildiyse, işleminiz VERİMHOST.com, LLC, tarafından,; ödemenizin TÜRKİYE CUMHURİYETİ işlendiği belirtildiyse, işleminiz VERİMHOST TÜRKİYE CUMHURİYETİ tarafından; ödemenizin yurtdışında bir ülkede işlendiği belirtildiyse, işleminiz VERİMHOST TÜRKİYE CUMHURİYETİ tarafından; ödemenizin Hindistan'da işlendiği belirtildiyse, işleminiz VERİMHOST TÜRKİYE CUMHURİYETİ tarafından yerine getirilecektir. Satın alma işlemi sırasında, ödemenizin yukarıda listelenmeyen bir ülkede işleme tabi tutulduğunu tespit ederseniz, işleminiz yerel ödeme hizmeti sağlayıcımızla bağlantılı olan ve açıklanan ülke içindeki bir kuruluş tarafından gerçekleştirilebilir ve Gizlilik Politikamızın hükümlerine tabidir.

(A) OTOMATİK YENİLEME ŞARTLARI DAHİL OLMAK ÜZERE GENEL ŞARTLAR

Sipariş Sırasında İstenen Ödeme; İade Edilemez. Hizmetler için ödenecek tüm tutarları, sipariş verirken vermeyi kabul edersiniz. Para İadesi Politikasında tersi belirtilmedikçe hiçbir miktar için para iadesi yapılamaz.

Fiyat Değişiklikleri.VERİMHOST, ücretlerini ve fiyatlarını dilediği zaman değiştirme veya düzenleme hakkını saklı tutar ve söz konusu değişiklikler bu Sitede online olarak yayınlanır ve size başka bir bildirimde bulunulmadan derhal geçerli olur. Hizmetleri ay veya yıl bazında bir süre için satın aldıysanız veya edindiyseniz fiyatlar ve ücretlerdeki değişiklikler, yukarıda ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde söz konusu Hizmetler yenilendiği zaman geçerli olur.

Ödeme Türleri. Ürüne özel herhangi bir anlaşmada yasaklanmadığı sürece Hizmetler için aşağıdaki Ödeme Yöntemlerinden herhangi birini kullanarak ödeme yapabilirsiniz: (i) geçerli bir kart sağlayarak, (ii) “VERİMHOST Ön Ödemeli Hizmetleri” kullanarak (aşağıda açıklanan şekilde); (iii) uygun şekilde (ve aşağıda açıklanan şekilde) kişisel veya kurumsal çek hesabınızdan elektronik ödeme ile; (iv) PayPal, (v) Uluslararası Ödeme Seçeneği kullanarak (aşağıda açıklanan şekilde) veya (vi) varsa (ve aşağıda açıklanan şekilde) her biri bir Ödeme Yöntemi olan, mevcut kredi bakiyeleri aracılığıyla. “Ekspres Ödeme” özelliği, geçerli Hizmet için otomatik olarak bir sipariş verir ve Hesabınız için varsayılan Ekspres Ödeme Ödeme Yöntemini ücretlendirir. Siparişin onayı Hesabınız için kayıtlı olan e-posta adresine gönderilir. Kayıtlı Ödeme Yönteminiz, Hesabınızda etkin Hizmetleriniz varsa geçerli tutulmalıdır. Ayrıca, ödemenizin işleme alınmasının, seçilen Ödeme Yöntemi türü, seçilen para birimi veya Ödeme Yönteminize yapılan değişiklikler veya güncellemeler de dahil olmak üzere herhangi bir nedenle değişebileceğini kabul edersiniz.

Verilen para iadeleri. Ödeme Yönteminize para iadesi yapıldığı durumlarda, VERİMHOST tarafının para iadesi makbuzu düzenlemesini yalnızca VERİMHOST tarafının ilk satış sırasında para tahsil edilen Ödeme Yöntemine para iadesi gönderdiğinin onayı olduğunu ve VERİMHOST tarafının para iadesinin Ödeme Yönteminizin kullanılabilir bakiyesine ne zaman yansıtılacağı konusunda denetimi olmadığını kabul edersiniz. Ayrıca, Ödeme Yönteminizle ilgili ödeme sağlayıcısının ve/veya bankanın para iadenizin gönderilmesiyle ilgili süreleri belirlediğini ve söz konusu iade gönderim sürelerinin beş (5) iş günü ile bir fatura dönemi hatta daha uzun süreler arasında değişiklik gösterebileceğini kabul edersiniz.

Ödeme Yönteminize para iadesi yapılması ve Ödeme Yönteminizle ilişkili ödeme sağlayıcınızın, ödeme işleyicinizin veya ödemeyi yapan bankanın para iadesine para iadesinin zamanı veya izin verilen para iadesi sayısı dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir sınır getirmesi halinde halinde, VERİMHOST karar yetkisi kendine ait olmak üzere para iadesini (i) mağaza kredisi şeklinde veya (ii) Hesabınızın kayıtlı posta adresine gönderilecek bir VERİMHOST çeki, veya (iii) bazı yargı bölgelerinde, ödeme işleyicisi Ödeme Yöntemine iade yapamıyorsa, banka havalesi şeklinde yapma hakkını saklı tutar. VERİMHOST ayrıca Ödeme Yönteminin zorunlu kıldığı para iadelerinde sınırlama olmaması durumunda dahi para iadesi isteyen müşteriler için mağaza içi kredisi sunma hakkını saklı tutar.

Aylık Faturalama Tarihi. Aylık olarak faturalandırılıyorsanız, aylık fatura tarihiniz, Hizmetleri satın aldığınız tarihe göre belirlenecektir. Bu tarih ayın 28'inden sonra ise, fatura tarihiniz her ayın 28'i olacaktır.

Otomatik Yenileme Şartları. Yürürlükteki kanunların gerektirdiği haller dışında, VERİMHOST otomatik yenileme hizmetlerini kullanımınızla ilgili olarak sorunlu, bekleyen sipariş veya bekleyen talimat formlarının basılı kopyalarını veya elektronik sürümlerini ve/veya imzalanmış herhangi bir onayı muhafaza etmez ve bu nedenle böyle bir belgeyi talep üzerine sağlayamayız. VERİMHOST hesabınıza giriş yaparak otomatik yenileme ayarlarınızı istediğiniz zaman görüntüleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

HİZMETLERDE KESİNTİ VEYA KAYIP YAŞAMAMANIZ İÇİN TÜM HİZMETLER İLE OTOMATİK YENİLEME SEÇENEĞİ SUNULUR. BU BÖLÜMDE AŞAĞIDA AÇIKLANAN NEDENLER HARİÇ OLMAK ÜZERE, OTOMATİK YENİLEME O SIRADA MEVCUT OLAN DÖNEM ÜZERİNDEN EN YENİ HİZMET DÖNEMİ İLE SÜRE OLARAK AYNI OLAN YENİLEME DÖNEMİ İÇİN GEÇERLİ HİZMETİ OTOMATİK OLARAK YENİLER (ORİJİNAL HİZMET DÖNEMİ İÇİN YENİLENEBİLEN ALAN ADLARI HARİÇ). ÖRNEĞİN, SON HİZMET DÖNEMİNİZ BİR YIL İSE, YENİLEME DÖNEMİNİZ BİR YIL OLACAKTIR. ANCAK, KAYITLARDA BULUNAN ÖDEME YÖNTEMİ KULLANILARAK YENİLEME YAPILAMAZSA, VERİM HOSTİNG ÖDEME İŞLEMİNİN BAŞARILI OLMASI İÇİN GEREKEN SÜRE KADAR ORİJİNAL ABONELİK DÖNEMİNE GÖRE DAHA KISA BİR DÖNEM İÇİN GEÇERLİ HİZMETİ YENİLEMEYE ÇALIŞIR.

OTOMATİK YENİLEME SEÇENEĞİNİ DEVRE DIŞI BIRAKMADIĞINIZ MÜDDETÇE, VERİM HOSTİNG YENİLEME ZAMANI GELDİĞİNDE GEÇERLİ HİZMETİ OTOMATİK OLARAK YENİLER VE HESABINIZDAKİ ÖDEME YÖNTEMİNİ VEYA VERİM HOSTİNG TARAFINDA KAYITLI OLAN YEDEK ÖDEME YÖNTEMİNİZİ KULLANARAK ÖDEMEYİ ALIR. VERİM HOSTİNG HİZMETLERİNİZİ OTOMATİK OLARAK YENİLERKEN ÖNCE HESABINIZDA BULUNAN HİZMETLERLE İLGİLİ ÖDEME YÖNTEMİNDEN ÖDEME ALMAYA ÇALIŞIR. VERİM HOSTİNG, ÜCRETİ SÖZ KONUSU ÖDEME YÖNTEMİNE BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YANSITAMADIĞI TAKDİRDE, ÜCRETİ HESABINIZDA “YEDEK” OLARAK BELİRTİLMİŞ OLAN ÖDEME YÖNTEMİNE YANSITMAYI DENERİZ. YENİLEME ÜCRETLERİ; VERİM HOSTİNG TARAFINDAN UYGULANAN VE O TARİHTE GEÇERLİ OLAN FİYATLAR ÜZERİNDEN YANSITILACAK OLUP, SÖZ KONUSU ÜCRETİN ESAS HİZMET DÖNEMİ İÇİN UYGULANAN FİYATLARIN ÜZERİNDE VEYA ALTINDA OLACAĞINI ONAYLAMAKTA VE KABUL ETMEKTESİNİZ. SİZ VE HİZMETLERİNİZ İÇİN GEÇERLİ OLAN YENİLEME AYARLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN BU SİTEDEN HESAP YÖNETİCİNİZE GİRİŞ YAPIN VE BURADAKİ ADIMLARI UYGULAYIN. HERHANGİ BİR HİZMETİN OTOMATİK OLARAK YENİLENMESİNİ İSTEMİYORSANIZ, YENİLEMEYİ İPTAL EDEBİLİRSİNİZ; BU DURUMDA HİZMETLERİNİZİ SONA ERME TARİHİNDEN ÖNCE MANUEL OLARAK YENİLEMEZSENİZ, HİZMETLERİNİZ GEÇERLİ DÖNEMİN SONA ERMDE TARİHİNDE FESHEDİLİR. BAŞKA BİR DEYİŞLE, ÜRÜNÜNÜZÜ İPTAL ETMENİZ VE SONA ERME TARİHİNDEN ÖNCE HİZMETLERİNİZİ YENİLEMEMENİZ DURUMUNDA, HİZMETLERİNİZDE KESİNTİ VEYA KAYIP YAŞAYABİLİRSİNİZ VE VERİM HOSTİNG BU KONUDA SİZE VEYA BAŞKA BİR ÜÇÜNCÜ TARAFA KARŞI YÜKÜMLÜLÜK TAŞIMAZ.

AYRICA, VERİM HOSTİNG KREDİ KARTI SAĞLAYICINIZ TARAFINDAN DESTEKLENEN (DOLAYISIYLA BANKANIZIN KATILIMINA BAĞLI OLAN) “DÜZENLİ FATURALANDIRMA PROGRAMLARINA” VEYA “HESAP GÜNCELLEME HİZMETLERİNE” KATILABİLİR. OTOMATİK YENİLEME SEÇENEĞİNE KAYITLIYSANIZ VE MEVCUT ÖDEME YÖNTEMİNİZLE BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ÜCRETLENDİRME YAPAMIYORSA, KREDİ KARTI SAĞLAYICINIZ (VEYA BANKANIZ) KREDİ KARTI NUMARANIZA VE/VEYA SON KULLANMA TARİHİNE İLİŞKİN GÜNCELLEMELER BİZE BİLDİREBİLİR VEYA BİZE BİLDİRİMDE BULUNMADAN YENİ KREDİ KARTINIZDAN BİZİM ADIMIZA OTOMATİK ÇEKİM YAPABİLİR. DÜZENLİ FATURALANDIRMA PROGRAMI GEREKLİLİKLERİ DOĞRULTUSUNDA, KREDİ KARTI NUMARANIZA VE/VEYA SON KULLANMA TARİHİNE İLİŞKİN BİR GÜNCELLEMENİN BİZE BİLDİRİLMESİ DURUMUNDA VERİM HOSTİNG, ÖDEME PROFİLİNİZİ OTOMATİK OLARAK SİZİN ADINIZA GÜNCELLER. VERİM HOSTİNG GÜNCELLENEN KREDİ KARTI BİLGİLERİNİ TALEP EDECEĞİMİZE VEYA ALACAĞIMIZA İLİŞKİN GARANTİ VERMEZ. (I) ÜRÜNLERİ İPTAL ETME VE (II) İLİŞKİLİ ÖDEME YÖNTEMLERİNİZİN GÜNCEL VE GEÇERLİ OLMASINI SAĞLAMA DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI KALMAKSIZIN HESAP AYARLARINIZIN DEĞİŞTİRİLMESİNE VE KORUNMASINA İLİŞKİN TEK SORUMLULUĞUN SİZE AİT OLDUĞUNU BEYAN VE KABUL EDERSİNİZ. AYRICA BUNU YAPAMAMANIZIN HİZMETLERDE KESİNTİYE VEYA KAYBA NEDEN OLABİLECEĞİNİ VE VERİM HOSTİNG TARAFININ AYNI KONUYLA İLGİLİ OLARAK SİZE VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFA SORUMLU OLMAYACAĞINI BEYAN VE KABUL EDERSİNİZ.

Herhangi bir nedenden dolayı Ödeme Yönteminizden sunulan Hizmetler için ödemeniz gereken tutarın tamamını tahsil edemezse veya VERİMHOST geri ibraz, iptal, ödeme itirazı bildirimi alır veya daha önceden Ödeme Yönteminizden tahsil ettiği bir ücret için ceza ödemek zorunda kalırsa, VERİMHOST tarafının ödemeyi almak için adınıza kaydedilen veya yenilenen alan adlarının veya Hizmetlerin anında iptal edilmesi dahil olmak üzere tüm makul yasal yollara başvurabileceğini kabul edersiniz. VERİMHOST aynı zamanda, şunlar için sizden “yönetim ücretleri" alma hakkını saklı tutar: (i) VERİMHOST tarafının normal Hizmetler kapsamı dışında gerçekleştirebileceği görevler, (ii) VERİMHOST tarafının Hizmetleri sunarken meydana gelebilecek ek zaman ve/veya masraflar, ve/veya (iii) VERİMHOST tarafından yalnızca kendi takdirine bağlı olmak kaydıyla, bu Sözleşmeye uymamanız. Tipik yönetim ve işlem ücreti senaryoları aşağıdakileri kapsar ancak bunlarla sınırlı değildir: (i) ek kişisel zaman veya ilgi gerektiren müşteri hizmetleri sorunları; (ii) alan adlarınızla bağlantılı UDRP işlemleri ve/veya VERİMHOST personeli tarafından ya da VERİMHOST tarafından belirlenen harici firmaların verdiği muhasebe ve hukuk hizmetlerini gerektiren itirazlar; (iii) VERİMHOST tarafından sizin, bankanızın veya Ödeme Yöntemi işleyicinizin neden olduğu geri ibrazlar veya diğer ödeme itirazlarının sonucu olarak ödenen Hizmet ücretleri dahil olmak üzere tüm masraf ve ücretlerin tazmin edilmesi. Bu yönetim ücretleri ve işlem ücretleri VERİMHOST ile kayıtlı Ödeme Yönteminize faturalandırılır.

VERİMHOST çeşitli para birimlerinde ürün seviyesinde fiyatlandırma sunabilir. İşlem seçilen para birimi üzerinden gerçekleştirilir ve ödeme sırasında görüntülenen fiyat, ödeme için bankanıza iletilen gerçek tutar olacaktır. Bazı Ödeme Yöntemleri için, Ödeme Yönteminizin bankası, sizden banka ekstrenizde görünen veya ayrı bir tutar olarak gönderilen son tutara eklenebilecek bir döviz işlem ücreti veya başka bir ücret talep edebilir. Ayrıntılar için lütfen Ödeme Yönteminizi sağlayan taraf ile görüşün. Bunlara ek ve seçilen para biriminden bağımsız olarak, bankanıza ve/veya fatura adresi bölümünde belirtilen ülkeye bağlı olarak Katma Değer Vergisi ("KDV"), Ürün ve Hizmet Vergisi ("GST") veya diğer yerel ücretler ve/veya vergiler alınabilir.

(B) İADE POLİTİKASI

Para iadesine uygun Ürünler ve Hizmetler (“Para İadesi Politikası”) burada açıklanmıştır.

(C) VERİM HOSTİNG ÖN ÖDEMELİ HİZMETLERİ

Hizmet Ayrıntıları. VERİMHOST Ön Ödemeli Hizmetlerini kullanarak VERİMHOST tarafına para transferi yaparak VERİMHOST Ön Ödemeli Hizmetler hesabınıza (“VERİMHOST Hesabı”) para yükleyebilirsiniz. Ardından VERİMHOST Hesabınızla dilediğiniz Hizmetleri satın alabilirsiniz. VERİMHOST Hesabınıza banka havalesi ile para aktarabilirsiniz.

VERİMHOST Hesabınıza aktarılan paraların VERİMHOST tarafından tutulacağını ve size herhangi bir faiz verilmeyeceğini ve ödenmeyeceğini kabul edersiniz. Faiz oluşması durumunda VERİMHOST tarafının söz konusu tutarı tahsil edip VERİMHOST Ön Ödemeli hizmetler işlevini destekleme masraflarını karşılamak için kullanacağını kabul edersiniz.

VERİMHOST Ön Ödemeli Hizmetler kullanarak yaptığınız tüm işlemlerin TÜRKİYE CUMHURİYETİ euro cinsinden gerçekleşeceğini kabul edersiniz.

VERİMHOST Hesabınıza ilk seferde en az 1.000,00 € TÜRKİYE CUMHURİYETİ euro veya eşdeğerinde para yatırılması gerekir.

Tüm ödemelerin alışverişin tam tutarını karşılaması gerekir.

Banka Havalesi Ayrıntıları. VERİMHOST Hesabınıza para yatırmak için farklı para birimlerinde havale yapabilirsiniz ancak Wild West Domains banka hesabının para birimi TÜRKİYE CUMHURİYETİ € olmalıdır. Yabancı para birimlerinde yapılan havaleler otomatik olarak TÜRKİYE CUMHURİYETİ eurona çevrilir ve bu para biriminde hesaba € olmalıdır. Lütfen döviz kuru ücretlerinin geçerli olabileceğini unutmayın.

VERİMHOST Hesabınızla ilgili hesabınıza gelen ve hesabınızdan çıkan tüm havale ücretleri sizin sorumluluğunuzdadır. TÜRKİYE CUMHURİYETİ dışından yapılan havalelerden bankanız, aracı bankalar veya VERİMHOST bankası kesinti yapabilir, bu da VERİMHOST bankasına ulaşan ve VERİMHOST Hesabınıza yatırılan paranın daha az olmasına neden olabilir. Burada açıkça VERİMHOST tarafına şu yetkileri verirsiniz:(i) VERİMHOST Hesabınızdan VERİMHOST tarafının paranızı almak için kestiği tutar kadar kesinti yapmak ve/veya (ii) VERİMHOST Hesabınızın iptal edilmesi durumunda yirmi dolar (20,00 €) hizmet ücreti (“Hizmet Ücreti”) tahsil etmek. Tüm ücretler herhangi bir zamanda değiştirilebilir ve bu değişiklikler online olarak yayınlandıktan sonra size bildirilme gereksinimi olmadan anında yürürlüğe girer.

VERİMHOST Hesabınızdaki kalan kaynakları dilediğiniz zaman Hesabınızdan veya alışveriş sepetinizden doğrulayabilirsiniz. VERİMHOST Hesabınızı feshetmeye karar verirseniz (veya VERİMHOST, VERİMHOST Hesabınızı VERİMHOST Hizmet Sözleşmesi şartlarından birini ihlal etmeniz nedeniyle feshederse), VERİMHOST Hesabınızdaki bakiye, Hizmet Ücretleri tahsil edildikten sonra iade edilir.

VERİMHOST Hesabınıza dilediğiniz zaman para ekleyebilirsiniz.

VERİMHOST Ön Ödemeli Hizmetlerini Kullanımınız. VERİMHOST Hesabınızdaki parayı yalnızca VERİMHOST satın alma işleminden yararlanarak VERİMHOST web sitesinde kullanabilirsiniz. Alışverişin yapılabilmesi için, VERİMHOST hesabınızda, alışverişin yapılacağı zamanda alışveriş tutarının tamamına ek olarak burada veya diğer ilgili sözleşmelerde belirtilen ücretleri karşılayacak tutarın bulunması gerekir.

(D) ÇEKLE ÖDEME (ELEKTRONİK ÖDEME)

VERİMHOST şirketinin çekle ödeme seçeneğini (“Çekle Ödeme”) kullanarak VERİMHOST Hizmetlerini elektronik ödeme ile kişisel veya kurumsal çek hesabınızdan (“Çek Hesabı”) satın alabilirsiniz. Bununla bağlantılı olarak üçüncü taraf çek hizmetleri sağlayıcısı Certegy Check Services, Inc.'in (“Çek Hizmetleri Sağlayıcısı”) satın alma tutarınızın tamamını iadesi olmayacak şekilde Çek Hesabınızdan çekmesine izin vermeyi kabul edersiniz. Çek Hizmetleri Sağlayıcısı, elektronik para havalesi (“EFT”) veya banka poliçesi oluşturacak, bu da Çek Hesabınızdan ödeme için bankanıza veya finans kuruluşunuza gösterilecektir. Çek Hesabı TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ndeki bir finans kuruluşunda olmalıdır ve ödeme EURO olmalıdır.

Mevduat Hesabınızın güncel ve müsait olması sizin sorumluluğunuzdadır. (i) Çek Hizmetleri Sağlayıcısının veya VERİMHOST şirketinin herhangi bir nedenden dolayı bir işlemi reddetme hakkını saklı tuttuğunu (Mevduat Hesabınızın mevcut olmaması veya içinde yeterli para bulunmaması dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ve (ii) böyle bir durumda Çek Hizmetleri Sağlayıcısı veya VERİMHOST tarafının bu olay nedeniyle size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumluluğunun bulunmayacağını kabul edersiniz. Çek Hizmetleri Sağlayıcısı herhangi bir nedenle sunulan Hizmetler için ödemeniz gereken tutarın tamamını hesabınızdan tahsil edemezse, Çek Hizmetleri Sağlayıcısı ve VERİMHOST tarafından ödemenin (ve ilgili ücretlerin) tahsil edilmesi için tüm makul yasal yollara başvurulabileceğini kabul edersiniz. VERİMHOST Çek Hizmetleri Sağlayıcısının eylemlerinden sorumlu değildir. EFT veya banka ödeme emri ödenmez ve iade edilirse, her TÜRKİYE CUMHURİYETİ eyaleti için yasaların izin verdiği şekilde bir hizmet ücreti ödemeniz gerekir. Çek Hizmetleri Sağlayıcısını açıklayan ve yukarıda atıfta bulunulan hizmet ücretlerini özetleyen bir yardım makalesi burada bulunabilir. Bu ücretler, Mevduat Hesabınızdan EFT veya banka ödeme emri ile tahsil edilebilir. Tüm ücretler TÜRKİYE CUMHURİYETİ euro € olmalıdır.

VERİMHOST ve Çek Hizmetleri Sağlayıcısı ile Complete Payment Recovery Services, Inc. dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hizmet sağlayıcıları, e-posta, standart posta, SMS, MMS, kısa mesaj, hizmetlerle ilgili gönderiler ve bilinmeyen ya da daha sonra geliştirilen diğer tüm makul yöntemler gibi bildirimler dahil size bildirimler gönderebilir. Bu bildirimler, hizmetlere yetkisiz bir şekilde erişmeniz durumunda hizmet şartlarını ihlal ederseniz alınmayabilir. Bu hizmet şartlarını kabul etmeniz, hizmetlere yetkili bir şekilde erişmeniz durumunda alınacak tüm ve her türlü bildirimleri almış olduğunuzu kabul eden sözleşmenizi oluşturur. Bu bildirimlerin herhangi bir nedenle alınmaması, VERİMHOST ve Çek Hizmetleri Sağlayıcısına olan ödeme veya diğer yükümlülükleri ortadan kaldırmaz. Ayrıca, Çek Hizmetleri Sağlayıcısı ve Complete Payment Recovery Services, Inc. ve bağlı kuruluşları dahil ancak sınırlı olmamak kaydıyla, VERİMHOST ve hizmet sağlayıcılarını cep telefonu numaralarınızdan birini veya herhangi bir e-posta adresinizi kullanarak otomatik arama araçları, önceden kaydedilmiş mesajlar veya diğer yöntemlerle sizinle iletişim kurmaları için yetkilendirirsiniz. Ayrıca, sağladığınız e-posta adreslerinin paylaşılmadığını, başkalarının erişimine açık olmadığını ve iş ile ilgili e-posta adresleri olmadığını onaylarsınız.

(E) ULUSLARARASI ÖDEME SEÇENEKLERİ

VERİMHOST çeşitli Uluslararası Ödeme Sağlayıcıları (“IPP”) üzerinden farklı uluslararası ödeme seçeneği sunar. Bir IPP seçmeniz durumunda IPP müşteri hizmeti sözleşmelerini VERİMHOST üzerindeki işlemlerinizi tamamlamadan önce kabul ettiğinizi beyan edersiniz. Ayrıca, IPP’nin satın aldığınız tutarın tamamını seçilen hesaptan veya ödeme yönteminden (toplu olarak “Ödeme Kaynakları”) tahsil etmesine izin vermeyi kabul edersiniz. Buna ek olarak seçtiğiniz, IPP'nin gerekli olması halinde “Döviz Kuru Dönüştürme Ücreti” ve IPP ile olan sözleşmenizden doğan diğer ücret veya ödemeleri (topluca “IPP Ücretleri”) Ödeme Kaynaklarınızdan tahsil etmesini kabul edersiniz. IPP Ücretlerinin IPP tarafından herhangi bir zamanda size veya VERİMHOST tarafına bilgi verilmeden değiştirilebileceğini anlar ve kabul edersiniz.

Ödeme Kaynaklarınızın güncel ve kullanılabilir olması sizin sorumluluğunuzdadır. (i) IPP'nin veya VERİMHOST tarafının herhangi bir nedenden dolayı bir işlemi reddetme hakkını saklı tuttuğunu ve (ii) böyle bir durumda IPP veya VERİMHOST tarafının size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumluluğunun bulunmayacağını kabul edersiniz. VERİMHOST tarafından VERİMHOST tarafına IPP'nin ilgili ödeme işleyicisi tarafından ödeme onayı ulaşana kadar satın alınan Hizmetlerin yerine getirilmesi için herhangi bir girişimde bulunulmayacağını kabul edersiniz. Siparişi vermenizle IPP'nin ödemeyi ilgili ödeme işleyicisi üzerinden onaylaması arasında birkaç saatlik veya birkaç günlük gecikme olabileceğini kabul edersiniz. VERİMHOST, siparişin verildiği tarihten itibaren otuz (30) iş gününde IPP'nin ilgili ödeme işleyicisi üzerinden ödeme onayı almazsa siparişiniz iptal edilebilir ve bu durumda satın alma işlemini tekrarlamanız gerekir. Bekleme durumundaki bir işlemin ödemesini iptal etmek isterseniz VERİMHOST hesabınız üzerinden siparişi iptal edebilirsiniz. Daha önceden iptal edilen siparişler için alınan ödemeler, mümkün olduğu durumlarda ödemenin yapıldığı Ödeme Yöntemine iade edilir.

VERİMHOST IPP'den (ilgili ödeme işleyicisi aracılığıyla) ödeme onayı aldığında, (i) Hizmetler (alan adları dahil olmak üzere) satıştan kalktıysa veya (ii) sistemimizde bekleme durumundaki bir sipariş iptal edildiyse veya (iii) ödeme onayı, beklemedeki siparişin tutarıyla eşleşmiyorsa ve sonuç olarak alışveriş tutarınızdan az veya fazla tahsilat yapıldıysa, VERİMHOST otomatik olarak Ödeme Kaynağınıza kısmi para iadesi (fazla ödeme yapılması halinde) veya tam para iadesi (az ödeme yapılması halinde) yapabilir. IPP (veya bununla ilişkili ödeme işleyicisi) herhangi bir türde para iadesi sınırlamaları getirirse, VERİMHOST, ödeme işleyicisinin Ödeme Yöntemine geri ödeme yapamadığı durumlarda, mağaza içi bir kredi bakiyesine veya banka havalesi olarak para iadesi yapma hakkını saklı tutar. Tam para iadesi almanız halinde satın alma işlemlerini tekrarlamanız gerekir. IPP'nin para iadesi yapılan bir işlemle ilgili olarak IPP Ücretlerini iade etmeme hakkını saklı tuttuğunu kabul edersiniz. Bununla bağlantılı olarak, VERİMHOST tarafından yapılan para iadeleri aksi belirtilmedikçe IPP Ücretleri tahsil edildikten sonra yapılacaktır.

VERİMHOSTAlmanya’da bulunan müşterileri için ödeme yöntemi olarak SEPA otomatik ödemesini (“SEPA”) önerir. Ödeme yöntemi olarak SEPA’yı seçerseniz, ödeme hizmet sağlayıcımız olan VERİMHOST ve Adyen’in hesabınızdan çekim yapması için bankanıza talimat vermesine yetki vermiş olursunuz. Bu şartları kabul ederek, VERİMHOST tarafının bu Sözleşme uyarınca ortaya çıkan tüm geçerli ödemelerin tümünü tahsil etmesini zorunlu kılarsınız. Bu yetkilendirme, VERİMHOST tarafından satın aldığınız ürünler için sizin tarafınızdan kullanılan yeni bir banka hesabı için de geçerli olacaktır. Otomatik ödeme tahsilat tarihini makul bir süre içinde (“ön bildirim”) size bildireceğiz. Bu ön bildirim, ödemenin alınmasından en az bir (1) iş günü önce tarafınıza e-posta ile iletilecektir. Otomatik ödemelerin yapılabilmesi için hesabınızda yeterli miktarda para olmasından sorumlusunuz. Ayrıca, herhangi bir nedenle, finans kurumunuzun VERİMHOST şirketine yapılacak ödemeleri yapmaması durumunda ortaya çıkabilecek her türlü zarara karşı VERİMHOST şirketini tazmin etmeyi kabul edersiniz.

(F) MAĞAZA İÇİ KREDİ BAKİYELERİ

Hesabınızda mağaza içi kredi bakiyesi olması durumunda: (1) ileri tarihli bir satın alım için Hesabınızdaki mevcut bir kredi bakiyesini uygulayabilirsiniz; ve (2) VERİMHOST tarafına mevcut herhangi bir kredi bakiyesini ödenmemiş yönetim ücretlerine, ters ibrazlara veya Hesabınızla ilgili diğer ücretlere uygulama yetkisi verirsiniz. VERİMHOST şirketinin Hizmet Yenilemelerini işleme alırken hesabınızdaki belirli bir Hizmet ile ilişkili Ödeme Yönteminden veya yedek Ödeme Yönteminizden ödeme alamaması durumunda, VERİMHOST tüm işleme yetecek kadar bakiye varsa mağaza içi kredi bakiyenizden ödeme alabilir. Hesabınızda bulunan mağaza kredisi tutarından bağımsız olarak, VERİMHOST Ödeme Yöntemleriniz veya mağaza kredileriniz kullanılarak para tahsilatı yapılamaması durumunda ürünlerin kaybedilmesinden sorumlu değildir. Mağaza kredileri, satın alma (veya yenileme) sırasında alışveriş sepetinde seçilen para birimi üzerinden uygulanır. Birden fazla mağaza krediniz varsa, krediler ilk olarak en eski mağaza kredisi kullanılmak üzere düzenlenme tarihine göre işlenir. Satın alma veya yenileme işlemini tamamlamak için ek para gerekli olması halinde, seçili olmayan para biriminde olan krediler, (i) işlemi tamamlamak için yeterli para toplanana veya (ii) hesabınızda bakiye kalmayana kadar günlük VERİMHOST döviz kurları üzerinden en eskiden en yeniye doğru dönüştürülür. Dönüştürme sırasında VERİMHOST tarafının ek yönetim ücretleri tahsil edebileceğini anlar ve kabul edersiniz.

Kullanılabilir mağaza kredisi bakiyenizi doğrulamak için dilediğinizde VERİMHOST web sitesindeki Hesabınızdan işlem yapabilirsiniz. Mağaza kredisi bakiyelerinin transfer edilemeyeceğini, yalnızca alındığı Hesap ile birlikte kullanılabileceğini ve geçerlilik sürelerinin bitebileceğini kabul edersiniz. Hediye olarak verilen mağaza kredilerinin kullanım süresi, düzenleme tarihinden itibaren iki yıl sonra veya VERİMHOST’nin hesabınızda belirteceği herhangi bir tarihte dolar. Hesabınızın VERİMHOST tarafından feshedilmesi durumunda kalan kullanılabilir mağaza kredisi bakiyesinin silineceğini kabul edersiniz.

Mağaza kredisi bakiyenizde bulunan paranın VERİMHOST tarafından bloke edileceğini ve adınıza faiz işlemeyeceğini ve faiz ödemesi yapılmayacağını da kabul edersiniz. Faizin oluşması durumunda VERİMHOST tarafının söz konusu tutarı tahsil edip mağaza kredisi bakiyesi işlevini destekleme masraflarını karşılamak için kullanacağını kabul edersiniz.

(

G) SÜRESİ DOLMUŞ ALAN ADI ALIŞVERİŞLERİ

Hesabınızdan satın aldığınız süresi dolmuş alan adları için açık artırmanın tamamlandığı saatten itibaren kırk sekiz (48) saat içinde kazanan teklif tutarına ek olarak bir (1) yıllık yenileme veya transfer ücreti (alan adı eski kayıt döneminin sonundan itibaren) artı gerekliyse ICANN ücretini ödemekten sorumlu olduğunuzu veya açık artırmanın kapanışının ardından üçüncü günde hesapla ilişkili geçerli ödeme yönteminden bu ücretin alınacağını kabul edersiniz. Ödeme alamazsak, alan adını satın alma hakkınızı kaybedebilirsiniz.

(

H) KÜSÜRATI BAĞIŞ İÇİN YUVARLA

Küsüratı Bağış İçin Yuvarla projesine katılarak, VERİMHOST şirketine; 1) kendi belirleyeceğiniz tutarda bir bağışta bulunma yetkisi veya 2) ödeme işlemlerinizde kalan küsüratı en yakın dolar değerine yuvarlayarak, küsüratın %100’ünü küçük bir işletmeye bağış olarak gönderme (“Bağış”) yetkisi vermiş olursunuz. VERİMHOST; takdiri tamamen kendine ait olmak üzere, yapacağınız Bağış’ın COVID-19 salgınından olumsuz olarak etkilenen küçük işletmelere doğru bir şekilde dağıtılmasını temin etmek üzere makul adımları atacak olup, Küsüratı Bağış İçin Yuvarla projesi kapsamında yapacağınız herhangi bir Bağış’ın tahsilatını önlemeyecektir. Göndereceğiniz Bağış için herhangi bir para iadesi veya mağaza içi kredi talebinde bulunamayacağınızı kabul etmektesiniz.

14. SAKLI TUTULAN EK HAKLAR

VERİMHOST, şunlar dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle (takdir yetkisi yalnızca VERİMHOST tarafına ait olmak üzere) herhangi bir Hesabı veya Hizmeti reddetme, iptal etme, feshetme, askıya alma, kilitleme veya erişimini (ya da kontrolünü) değiştirme hakkına sahiptir (herhangi bir alan adı kaydını iptal etme veya transfer etme hakkı dahil olmak üzere): (i) VERİMHOST tarafından Hizmet sunma veya verme sırasında yapılan hataları düzeltmek için (alan adı kaydı dahil), (ii) herhangi bir alan adı kaydının veya alan adı kayıt kuruluşunun bütünlüğünü veya kararlılığını korumak ve yapılan hataları düzeltmek için, (iii) dolandırıcılık ve kötüye kullanım tespit etme ve önleme çabalarımıza destek olmak için, (iv) siz ve/veya alan adınız veya web sitenize karşı çıkartılan mahkeme emirlerine ve ilgili yerel, eyalet, ulusal ve uluslararası yasalara uymak için, (v) mahkeme emirleri dahil olmak üzere kolluk kuvvetlerinin taleplerine uymak için, (vi) itiraz çözüm işlemlerine uymak için, (vii) sonuçta haklı veya haksız olduğuna bakılmaksızın herhangi bir yasal işleme veya yasal işlem tehdidine karşı savunma yapmak için, (viii) VERİMHOST, VERİMHOSTyetkilileri, yöneticileri, çalışanları, aracıları ve iş ortakları (VERİMHOST tarafını dava ettiğiniz veya dava etmekle tehdit ettiğiniz durumlar dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ile ilgili sivil veya cezai yükümlülüklerden kaçınmak için ya da (ix) VERİMHOST‘nin iş faaliyetleri, itibarı veya paydaşlarına hasar verebilecek olan, web sitenizdeki içerikler veya Hesabınız ya da alan adlarınız ile ilişkili çok miktarda şikayeti yanıtlamak.

VERİMHOST tüm Hesapları aşırı alan ve bant genişliği kullanımı açısından inceleme ve izin verilen düzeyleri aşan Hesapları iptal etme veya ek ücret alma haklarını açıkça saklı tutar.

VERİMHOST; size haber vermeden, takdir VERİMHOST tarafına ait olmak üzere, VERİMHOST ve/veya VERİMHOST çalışanlardan birini taciz veya tehdit etmeniz durumunda tüm Hizmetleri feshetme hakkını saklı tutar.

VERİMHOST İçerikleri. Kullanıcı İçerikleri hariç olmak üzere, metin, yazılım, komut dosyaları, kaynak kod, API, grafikler, fotoğraflar, sesler, müzik, videolar ve interaktif özellikler ile ticari markalar, hizmet markaları ve içindeki logolar dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bu Sitenin ve Hizmetlerin içeriğinin (“VERİMHOST İçerikleri”) sahibi veya lisans sahibi süresiz olarak VERİMHOST şirketidir ve bu içerik TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve diğer ülkelerde telif hakkı, ticari marka ve/veya patent koruması ile TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve diğer ülke yasaları çerçevesinde diğer fikri mülkiyet hakları kapsamındadır. VERİMHOST İçerikleri size “olduğu gibi”, “olduğu sürece” ve “tüm hatalarıyla”, bilginiz, kişisel ve ticari olmayan amaçlarla kullanmanız için sunulur ve içerik, VERİMHOST tarafının önceden açık yazılı izni olmadan indirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz, iletilemez, yayınlanamaz, gösterilemez, satılamaz, lisanslanamaz veya başka bir şekilde herhangi bir amaç için kötüye kullanılamaz. Bu Sözleşme ile hiçbir telif hakkı, ticari marka, patent veya başka mülkiyet hakkı veya lisansı verilmemektedir. VERİMHOST, VERİMHOST İçerikleri, bu Site ve Hizmetlerde açık şekilde verilmeyen tüm hakları saklı tutar ve bu Sözleşme, söz konusu hakların sahipliğini transfer etmez.

15.SPAM GÖNDERİLMEMESİ; MAKTU TAZMİNAT

Spam Gönderilmemesi. Spam gönderilmesine izin vermiyoruz. Web sunucularımızın gelen ve giden trafiğini spam iletilere karşı sürekli olarak izleyerek spam iletileri kaydetmek için bir spam şikayet merkezinde topluyoruz. Ürün ve hizmetlerimizi spam ileti gönderme amacıyla kullandığından şüphe ettiğimiz müşterilerimizi tam bir denetimden geçiriyoruz. Spam sorunu olduğuna karar verirsek, durumu çözmek için gerekli işlemleri yapıyoruz.

Spam'ı, reklam veya başka amaçlar doğrultusunda bu tür içeriği alma konusunda önceden uygun onayın alınmadığı alıcılara gönderilen e-posta veya faks olan İzinsiz Ticari E-posta (UCE), İzinsiz Toplu E-posta (UBE) veya İzinsiz Faks (Faks) olarak kabul ediyoruz. Bunlar aşağıdakileri içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir:

E-posta İletileri

Haber grubu gönderimleri

Windows sistem iletileri

Açılır ileti ("reklam destekli bilgisayar yazılımı" veya "casus yazılım" iletileri)

Anlık mesajlaşma (AOL, MSN, Yahoo veya başka bir anlık mesajlaşma programı kullanılarak)

Online sohbet odası reklamları

Konuk defteri veya Web Sitesi Forum gönderimleri

Faks İstemleri

Kısa Mesajlar (SMS)

Sunucularımızın ve hizmetlerimizin yukarıda açıklanan amaçlarla kullanımına izin vermemekteyiz. Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanmak için yalnızca 2003 Can-Spam Yasası'nı ve Telefon Tüketici Koruma Yasası'nı içeren tüm geçerli yasalara ve düzenlemelere uymanız değil aynı zamanda bu spam ile mücadele politikasına da uymanız gerekir. Reklamlar ve/veya toplu e-postalar ya da fakslar yalnızca, ileti almaya "abone olmuş" alıcılara gönderilebilir. Bunlar; geçerli bir dönüş adresini ve yanıt adresini, gönderenin fiziksel adresini ve e-postanın veya faksın alt bilgisinde bir abonelikten çıkma yöntemi içermelidir. Talebimiz üzerine, bir e-posta adresi veya faks numarası için aboneliğin kesin kanıtını sağlamanız gerekebilir.

Söz konusu hesap, ürün veya hizmetlerin spam için veya spamle bağlantılı olarak kullanıldığını tespit etmemiz halinde her türlü hesap, web sitesi hosting hizmeti, alan adı kaydı, e-posta kutusu veya diğer ilgili ürün veya hizmetleri yönlendirebilir, askıya alabilir veya iptal edebiliriz. Böyle bir durumda, bizim seçimimize bağlı olarak, spam göndermeyi bırakacağınızı ve/veya sizin adınıza spam gönderilmiş olduğunu belirten bir e-posta ile bize yanıt vermenizi ve site, e-posta kutuları ve/veya hizmetlerin yeniden etkinleştirilmesi için iade edilemez bir yeniden etkinleştirme ücreti isteyebiliriz.

Tüm müşterilerin ve ürün ve hizmetlerimizin oluşturduğu e-postaları alan kullanıcıların, spam olduğundan şüphelendikleri iletileri bildirmesini tavsiye ediyoruz. Kötüye kullanım şüphelerinizi e-posta ile veya web üzerindeki Spam Şikayet Merkezimiz aracılığıyla iletebilirsiniz. Web: kötüye kullanımı bildir.

Maktu Tazminat. Takdir yetkisi bize ait olmak üzere, spam veya istenmeyen toplu e-posta gönderdiğine veya bunlarla bir bağlantısı bulunduğuna inandığımız Hesapları anında silebileceğimizi kabul edersiniz. Buna ek olarak, gerçek zararların makul bir çerçevede hesaplanamaması durumunda, Hesabınızdan gönderilen veya başka bir bağlantısı bulunan her bir spam ileti veya istenmeyen toplu e-posta için bize 1,00 € tutarında maktu tazminat ödemeyi kabul edersiniz.

16. TİCARİ MARKA VE/VEYA TELİF HAKKI TALEPLERİ

VERİMHOST fikri mülkiyetlerin korunmasını destekler. (i) Geçerli kayıtlı ticari marka veya hizmet markası haklarına sahip olduğunuz bir markayla ilgili ihlal talebi veya (ii) gerçek bir telif hakkına sahip olduğunuz bir materyalle ilgili telif hakkı talebi göndermek istiyorsanız, lütfen yukarıda sözü geçen VERİMHOST Ticari Marka ve/veya Telif Hakkı İhlali Politikasına buradan ulaşın.

17. ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİNE VERİLEN BAĞLANTILAR

Bu Site ve bu Site'de bulunan Hizmetler VERİMHOST tarafından sahip olunmayan veya denetlenmeyen üçüncü taraf web sitelerinin bağlantılarını içerebilir. VERİMHOST üçüncü taraf web sitelerinin içeriği, koşul ve şartları, gizlilik politikaları veya uygulamaları için sorumluluk kabul etmez. Ayrıca VERİMHOST, üçüncü taraf web sitelerinin içeriğini sansürlemez veya düzenlemez. Bu Site'yi veya bu Site'de bulunan Hizmetleri kullanarak VERİMHOST hizmetini herhangi bir üçüncü taraf web sitesini kullanımınızdan kaynaklanan her türlü yükümlülükten açıkça masun tutarsınız. Bu doğrultuda VERİMHOST, bu Site'den veya bu Site'de bulunan Hizmetler'den ayrıldığınızda ziyaret etmiş olabileceğiniz diğer her bir web sitesinin koşul ve şartları, gizlilik politikalarını ve diğer geçerli belgelerini incelemeyi unutmayın.

18. BEYAN VE GARANTİ REDDİ

BU SİTEYİ VE BU SİTEDE YER ALAN HİZMETLERİ KULLANIMINIZIN KENDİ RİSKİNİZDE OLDUĞUNU VE BU SİTENİN VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİN “OLDUĞU GİBİ”, “MEVCUT OLDUĞU SÜRECE” VE “TÜM HATALARIYLA” SAĞLANDIĞINI BEYAN VE KABUL EDERSİNİZ. VERİM HOSTİNG, YETKİLİLERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, ARACILARI VE TÜM ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMET SAĞLAYICILARI ÜRÜN KULLANILABİLİRLİĞİ, SATILABİLİRLİĞİ, BELİRLİ BİR AMAÇ İÇİN UYGUNLUPU VE İHLAL DURUMUNUN OLMAMASINA YÖNELİK İMA EDİLEN TÜM GARANTİLER DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE YASAL, AÇIK VE ZIMNİ TÜM GARANTİLERDEN FERAGAT EDER. VERİM HOSTİNG, YETKİLİLERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI VE ARACILARI ŞU KONULAR HAKKINDA HERHANGİ BİR BEYANDA VEYA GARANTİDE BULUNMAMAKTADIR: (I) BU SİTEDEKİ BİLGİLERİN DOĞRULUĞU, BÜTÜNLÜĞÜ VEYA İÇERİĞİ, (II) BU SİTEYE BAĞLI OLAN (KÖPRÜ VE REKLAMLAR ARACILIĞIYLA VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE) SİTELERİN DOĞRULUĞU, BÜTÜNLÜĞÜ VEYA İÇERİĞİ VE/VEYA (III) BU SİTEDE VEYA BU SİTEYE BAĞLI OLAN (KÖPRÜ VE REKLAMLAR ARACILIĞIYLA VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE) SİTELERDE YER ALAN HİZMETLER VE BU DURUMLAR İÇİN VERİM HOSTİNG HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜK VEYA SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

AYRICA, VERİM HOSTİNG, YETKİLİLERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI VEYA ARACILARI (ÇAĞRI MERKEZİ VEYA MÜŞTERİ HİZMETLERİ TEMSİLCİLERİ DAHİL OLMAK ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) VE ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMET SAĞLAYICILARI TARAFINDAN SUNULAN SÖZLÜ VEYA YAZILI BİLGİLERİN VEYA TAVSİYELERİN (I) YASAL VEYA FİNANSAL TAVSİYE NİTELİĞİNDE OLMADIĞINI VEYA (II) BU SİTE VEYA BU SİTEDE YER ALAN HİZMETLERLE İLGİLİ BİR GARANTİ NİTELİĞİNDE OLMADIĞINI VE KULLANICILARIN BU BİLGİLERE VEYA TAVSİYELERE GÜVENMEMESİ GEREKTİĞİNİ KABUL EDERSİNİZ.

YUKARIDA BELİRTİLEN BEYAN VE GARANTİ REDDİ, YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE UYGULANACAK VE BU SÖZLEŞMENİN FESHEDİLMESİ VEYA BU SİTEYİ VEYA BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİ KULLANIMINIZIN SONA ERMESİ DURUMUNDA DA GEÇERLİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.

19. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

HİÇBİR DURUMDA VERİM HOSTİNG, YETKİLİLERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, ARACILARI VE TÜM ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMET SAĞLAYICILARI, ŞU DURUMLARDAN KAYNAKLANABİLECEK OLANLAR DAHİL OLMAK ÜZERE HER TÜRLÜ DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, CEZAİ VEYA SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN ZARAR NEDENİYLE SİZE VEYA BAŞKA BİR KİŞİ VEYA KURUMA KARŞI YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR: (I) BU SİTEDEKİ BİLGİLERİN DOĞRULUĞU, BÜTÜNLÜĞÜ VEYA İÇERİĞİ, (II) BU SİTEYE BAĞLI OLAN (KÖPRÜ VE REKLAMLAR ARACILIĞIYLA VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE) SİTELERİN DOĞRULUĞU, BÜTÜNLÜĞÜ VEYA İÇERİĞİ, (III) BU SİTEDE VEYA BU SİTEYE BAĞLI OLAN (KÖPRÜ VE REKLAMLAR ARACILIĞIYLA VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE) SİTELERDE YER ALAN HİZMETLER, (IV) HER TÜRLÜ KİŞİSEL YARALANMA VEYA MADDİ ZARAR, (V) HER TÜRLÜ ÜÇÜNCÜ TARAF DAVRANIŞLARI, (VI) SUNUCULARIMIZA VE/VEYA ORADA DEPOLANAN HER TÜRLÜ İÇERİK, KİŞİSEL BİLGİ, FİNANSAL BİLGİ VEYA DİĞER BİLGİLERE ERİŞİM VEYA BUNLARIN KULLANIMI, (VII) BU SİTEDE VEYA BU SİTEYE BAĞLI OLAN (KÖPRÜ VE REKLAMLAR ARACILIĞIYLA VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE) SİTELERDE YAŞANABİLECEK HİZMET KESİNTİSİ, (VIII) BU SİTEDE VEYA BU SİTEYE BAĞLI OLAN (KÖPRÜ VE REKLAMLAR ARACILIĞIYLA VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE) SİTELERDE İLETİLEBİLECEK HER TÜRLÜ VİRÜS, SOLUCAN, HATA, TRUVA ATI VEYA BENZERİ, (IX) AŞAĞILAYICI, TACİZKAR, ZARARLI, KÜÇÜKLER VEYA KORUMA KAPSAMINDAKİ SINIFLAR İÇİN ZARARLI, PORNOGRAFİK, 18 YAŞ ÜZERİ, MÜSTEHCEN VEYA DİĞER TÜRLÜ İTİRAZA KONU OLABİLECEK HER TÜRLÜ KULLANICI İÇERİĞİ VEYA İÇERİK VE/VEYA (X) GARANTİ, SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL VEYA EŞDEĞERİ İDDİA TABANLI OLUP OLDUĞUNA VE VERİM HOSTİNG TARAFININ SÖZ KONUSU ZARARLARIN ORTAYA ÇIKABİLECEĞİ KONUSUNDA UYARILMIŞ OLUP OLMADIĞINA BAKILMAKSIZIN BU SİTENİN VEYA BU SİTEDE YER ALAN HİZMETLERİN KULLANIMI SONUCUNDA ORTAYA ÇIKABİLECEK HER TÜRLÜ ZARAR VEYA HASAR.

AYRICA, HİÇBİR DURUMDA VERİM HOSTİNG TARAFININ TOPLAM SORUMLULUĞUNUN 10.000,00 € TÜRKİYE CUMHURİYETİ DOLARINI AŞMAYACAĞINI KABUL EDER VE ONAYLARSINIZ.

YUKARIDA BELİRTİLEN SORUMLULUK SINIRLANDIRMASI, YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE UYGULANACAK VE BU SÖZLEŞMENİN FESHEDİLMESİ VEYA BU SİTEYİ VEYA BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİ KULLANIMINIZIN SONA ERMESİ DURUMUNDA DA GEÇERLİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.

20. TAZMİNAT

VERİMHOST tarafını ve yetkililerini, yöneticilerini, çalışanlarını,aracılarını,ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları her türlü hak talebi, talep, masraf, gider, kayıp, yükümlülük veya zarardan (makul avukat ücretleri dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmak üzere) doğrudan veya dolaylı olarak VERİMHOST tarafının maruz kaldığı şu durumlara karşı korumayı, savunmayı, tazmin etmeyi ve zarar görmesini engellemeyi kabul edersiniz: (i) bu Siteyi veya bu Sitede yer alan hizmetleri kullanımınız ve bunlara erişiminiz; (ii) bu Sözleşmenin hükümlerini veya burada yer alan politika veya sözleşmeleri ihlal etmeniz ve/veya (iii) fikri mülkiyet veya diğer mülkiyet hakları dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere üçüncü taraf haklarını ihlal etmeniz. Bu bölümdeki tazminat zorunlulukları, bu Sözleşmenin ya da bu Siteyi veya bu Sitede yer alan Hizmetleri kullanımınızın feshedilmesi veya süresinin dolması durumunda geçerliliğini sürdürecektir.

21. YEREL YASALARA UYGUNLUK

VERİMHOST bu Sitede veya bu Sitede yer alan Hizmetlerde mevcut olan içeriğin her ülke veya yargı bölgesi için uygun olduğunu ve bu Site veya bu Sitede yer alan Hizmetlere erişimin yasa dışı olduğu ülkelerden veya yargı bölgelerinden erişimin yasak olduğunu beyan etmez veya bu yönde bir garanti vermez. Bu Siteye veya bu Sitede yer alan Hizmetlere erişen kullanıcılar, tüm yerel yasalara, kurallara ve düzenlemelere uygun hareket etmekten sorumludur.

22. ANLAŞMAZLIKLAR, BAĞLAYICI BİREYSEL TAHKİM VE GRUP DAVALARI VE GRUP TAHKİMLERİ FERAGATNAMESİ

LÜTFEN BU BÖLÜMÜ DİKKATLE OKUYUN. BİREYSEL TAHKİM YOLUYLA ANLAŞMAZLIKLARI ÇÖZMENİZİ GEREKTİREN HÜKÜMLERDEN VAZGEÇMEK İSTİYORSANIZ, AŞAĞIDAKİ YÖNERGELERİ TAKİP EDİN.

(A) Anlaşmazlıklar. Bu Bölümün şartları, yukarıda belirtilen ve burada bulunan Tektip Alan Adı Uyuşmazlık Çözüm Politikası tarafından yönetilen uyuşmazlıklar hariç, VERİMHOST ile aranızdaki tüm Uyuşmazlıklara uygulanacaktır. Bu Bölümün amaçları doğrultusunda, “Anlaşmazlık” haksız fiil, kanun, tüzük, yönetmelik, düzenleme veya diğer hukuki veya adaletsel temellere dayanılarak, herhangi bir VERİMHOST Hizmet veya Ürünü, VERİMHOST web siteleri, bu Şartlar veya siz ile tarafını her türlü işlemden kaynaklanan veya bunlarla ilgili olarak siz ile VERİMHOST arasındaki her türlü anlaşmazlık, hak iddiası veya eylem anlamına gelecektir ve yasalar çerçevesinde izin verilen en geniş anlam verilecek şekilde yorumlanacaktır. SİZ VE VERİM HOSTİNG BU ŞARTLARDA TANIMLANDIĞI HALİYLE “ANLAŞMAZLIĞIN” SİZ VEYA VERİM HOSTİNG TARAFINDAN (İ) TİCARET SIRRINI KÖTÜYE KULLANMA, (İİ) PATENT İHLALİ, (İİİ) TELİF HAKKI İHLALİ VEYA SUİİSTİMALİ VE (İV) TİCARİ MARKA İHLALİ YA DA KÖTÜYE KULLANIMI İÇİN HERHANGİ BİR HAK İDDİASI VEYA DAVASINI İÇERMEYECEKTİR. Ayrıca, bu Şartlar'da aksine bir hüküm bulunsa dahi, bir hak talebinin bu dört istisnadan birine girip girmediğine hakemin değil bir mahkemenin karar verebileceğini kabul edersiniz.

(B) Bağlayıcı Tahkim. Siz ve VERİMHOST şunları kabul edersiniz: (i) bu Şartların hükümleri uyarınca taraflar arasındaki tüm Anlaşmazlıkları tahkim etme; (ii) bu Şartlar devletler arası ticareti takip eder; (iii) Federal Tahkim Kanunu bu Bölümün yorumlanmasını ve uygulanmasını yönetir; ve (iv) bu Bölüm, bu Şartların feshedilmesinden sonra geçerli olacaktır. TAHKİM, BİR DAVA GÖRÜŞMESİNDE HAKLARINIZI BİR HAKEM VEYA JÜRİYE FERAGAT ETTİĞİNİZ VE TEMYİZDE BULUNMA NEDENLERİNİZİN KISITLI OLDUĞU ANLAMINA GELİR. Hakem, size, bu Sözleşmenin 19. Bölümünde belirtilen Sorumlulukların Sınırlanması ile sınırlandırıldığı şekilde, uygun yargılama yetkisine sahip bir mahkeme ile aynı zararı tazmin edebilir ve yalnızca, çözüm arayışında olan tarafın lehine olmak üzere, bu tarafın münferit iddiası tarafından garanti edilen çözümü sağlamak için gerekli ölçüde bildirimsel veya tedbirli bir telafi sağlayabilir. Buna ek olarak, bazı durumlarda hakemlik masrafları davanın maliyetini aşabilir ve keşif hakkı hakemlikte mahkemeye göre daha sınırlı olabilir. Hakem kararını taraflar üzerinde yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkeme tarafından kesin ve uygulanabilir olacaktır.

(C) Asliye Mahkemesi. Yukarıdaki maddelerin aksine bir hüküm bulunsa bile, mahkemenin yetkisi dahilinde ve yalnızca mahkemede bekleyen yasal işlemleriniz varsa, eyaletinizin veya belediyenizin asliye mahkemelerinde bireysel bir işlem yapmanız mümkündür.

(D) Anlaşmazlık Bildirimi. Bir Anlaşmazlık olması durumunda, siz veya VERİMHOST öncelikle diğer tarafa bildirimi veren tarafın adını, adresini ve iletişim bilgilerini ve Anlaşmazlığa yol açan olaylar ile talep edilen çözümü belirten yazılı bir Anlaşmazlık bildirimi (“Anlaşmazlık Bildirimi”) göndermelidir. VERİMHOST için gönderilen Anlaşmazlık Bildirimi şu adrese iletilmelidir: VERİMHOST, 14455 N. Hayden Rd., Scottsdale, AZ 85260, Attn.: Legal Department (“VERİMHOST Bildirim Adresi”). Anlaşmazlık Bildirimi size sertifikalı posta yoluyla, dosyadaki veya kayıtlarımızdaki en son adrese gönderilecektir. VERİMHOST ile Anlaşmazlığı çözmek için Anlaşmazlık Bildirimi alındıktan sonra altmış (60) gün içinde bir anlaşmaya varmazsanız, siz ya da VERİMHOST bu Bölüm uyarınca bir tahkim başlatabilirsiniz. Anlaşmazlık Bildiriminin iletilmesi ve alınmasının ardından, her iki taraf, hakem kararına başvurmadan önce Anlaşmazlığı çözmek için iyi niyetle hareket etmeyi kabul eder.

(E) GRUP DAVALARI VE GRUP TAHKİMİ FERAGATNAMESİ. SİZ VE VERİM HOSTİNG FEDERAL VEYA EYALET GRUP TAHKİMLERİ DAHİL OLMAK ANCAK SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HER TARAFIN DİĞER TARAFA SÖZDE GRUP DAVASI VEYA TEMSİLCİ DAVASINDA DAVACI VEYA GRUP DAVASI ÜYESİ OLARAK DEĞİL, YALNIZCA BİREYSEL KAPASİTEDE İHTİLAF SUNABİLECEĞİNİ KABUL EDERSİNİZ. SİZ VEYA VERİM HOSTİNG GRUP DAVASI, ÖZEL AVUKAT GENEL HUKUK DAVASI VEYA TARAFLARDAN HERHANGİ BİRİNİN TEMSİLCİ OLARAK GÖREV ALACAĞI DİĞER TÜRDEN BİR DAVA İLE ANLAŞMAZLIĞI ÇÖZMEYE ÇALIŞMAYACAKSINIZ. HİÇBİR TAHKİM VEYA DİĞER DAVA, TÜM TARAFLARIN ETKİLENEN TÜM TAHKİMLERE VEYA DAVALARA YÖNELİK ÖNCEDEN YAZILI ONAYI ALINMADAN BİRBİRİYLE BİRLEŞTİRİLEMEZ.

(F) Tahkim Prosedürü. Taraflardan birinin tahkim başlatmayı seçmesi durumunda, tahkim, Amerikan Tahkim Derneği tarafından (“AAA”) yönetilir ve bu Şartlarda belirtilen kurallar ile paralel olarak AAA Tüketici Tahkim Kuralları (“AAA Kuralları”) uyarınca yönetilir, ancak taraflar, tahkimin yalnızca bireysel taleplerin çözümü ile sınırlı olacağını kabul ettiğinden, AAA birden fazla tazmin talebi sahibi veya grup tahkimini yönetemez. AAA Kurallarını www.adr.org adresinde bulabilir veya 1-800-778-7879 numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz. AAA Kuralları ile bu Şartlar'da belirtilen kurallar arasında bir uyuşmazlık olması durumunda, bu Şartlar'da belirtilen kurallar geçerli olacaktır. Tahkim sırasında, federal, eyalet veya yerel yasalar uyarınca, bu Sözleşmenin 19. Bölümü'nde belirtilen Sorumlulukların Sınırlandırılması ile sınırlı olarak, mevcut olan tüm çözümleri arayabilirsiniz. Tüm Uyuşmazlıklar tek bir tarafsız hakem tarafından çözümlenir ve her iki taraf da hakemin seçilmesine katılmak için makul bir şansa sahiptir. Hakem, bu Şartlara tabidir. Hakem (herhangi bir federal, eyalet ya da yerel mahkeme ya da aracı değil) bu Şartların yorumlanması, uygulanabilirliği ya da oluşması ile ilgili olmak üzere bu Koşulların tamamının veya herhangi bir bölümünün geçersiz veya geçersiz kılınabilir olduğu iddiaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm anlaşmazlıkları çözme konusunda özel yetkiye sahip olacaktır. Hakem ayrıca, tahkim sözleşmesinin varlığına, kapsamına veya geçerliliğine veya iddia ya da karşı iddianın tahkim edilebilirliğine ilişkin herhangi bir itiraz da dahil olmak üzere, kendi yetkisine karar verme konusunda özel bir yetkiye sahip olacaktır. Hakeme tanınan bu geniş kapsamlı delegasyona rağmen, bir mahkeme, bir iddianın veya dava sebebinin şunları için olup olmadığı konusunu açıklığa kavuşturabilir: (i) ticari olarak gizli suiistimal, (ii) patent ihlali, (iii) telif hakkı ihlali veya yanlış kullanım veya (iv) yukarıda belirtilen “Uyuşmazlıklar” tanımından çıkarılmış ticari marka ihlali veya markanın sulandırılması. Hakem, kanunen veya eşit bir mahkemede mevcut olan herhangi bir çözümü verecek yetkiye sahip olacaktır. Hakem kararı taraflar üzerinde bağlayıcıdır ve yetkili mahkemelerin herhangi bir mahkemesinde yargı yolu olarak girilebilir. Tahkim duruşmalarına telefon ile katılmayı seçebilirsiniz. Telefonla yapılmayan tahkim duruşmaları, birincil ikamet yerinizden (veya küçük bir işletmeyseniz ana işyeri) makul bir şekilde erişilebilecek bir yerde veya isteğe bağlı olarak Arizona'nın Maricopa İlçesinde gerçekleştirilecektir.

(G) Tahkim İşlemini Başlatma. Siz veya VERİMHOST bir Anlaşmazlık için tahkim yoluna gitmeye karar verirseniz, şu prosedürü onaylıyoruz:

i. Tahkim Talebi Yazma. Talep, Anlaşmazlığın açıklamasını ve tazmin edilmesi istenen hasar miktarını içermelidir. Tahkim Talebi kopyasını www.adr.org adresinde bulabilirsiniz (“Tahkim Talebi: Tüketici Tahkim Kuralları”).

ii. Tahkim Talebinin bir kopyasını Mustafa KEmal Paşa Mah. Göl Sk. no 16 İznik/Bursa adresindeki AAA’ya posta ile gönderin.

iii. Tahkim Talebinin bir kopyasını, diğer tarafa Anlaşmazlık Bildiriminin gönderildiği aynı adresine veya tarafların mutabık kaldığı başka bir adrese gönderin.

(H) Duruşma Formatı. Tüm duruşma formatlarında, hakem, eğer varsa, bir miktarın esas alındığı önemli bulguları ve sonuçlarını açıklayan yazılı bir karar yayınlar. Tahkim sırasında, VERİMHOST veya sizin tarafınızdan yapılan herhangi bir uzlaşma miktarı teklifi, hakem VERİMHOST veya sizin yükümlüğü olduğu miktarı belirleyene kadar hakeme ifşa edilmeyecektir. Anlaşmazlık ile ilgili ayrıcalıksız bilgilerin keşfedilmesi veya alıp verilmesine tahkim sırasında izin verilebilir.

(I) Tahkim Ücretleri ve Ödemeler.

i. 1 € TÜRKİYE CUMHURİYETİ € veya daha az miktarı içeren anlaşmazlıklar. VERİMHOST dosya ücretlerinizi derhal geri ödeyecek ve AAA ile hakemlerin ücretlerini ve masraflarını ödeyecektir. VERİMHOST tarafının hakemin tayin edilmesinden önceki son yazılı çözüm teklifini (“VERİMHOST tarafının son yazılı teklifi”) reddederseniz, anlaşmazlığınız bir hakemin kararına kadar giderse ve hakem size VERİMHOST tarafının son yazılı teklifinden daha fazla miktar için karar verirse, VERİMHOST: (i) miktarın daha fazlasını veya 1.000,00 € öder; (ii) varsa, makul avukat ücretinin iki katını öder; ve (iii) avukatınızın hakemlik iddianızı araştırmak, hazırlamak ve takip etmek için makul bir şekilde tahakkuk eden masraflarını (bilirkişilik masrafları ve maliyetleri de dahil olmak üzere) karşılar. Hakem, siz ve VERİMHOST mutabık kalana kadar ücret, maliyet ve harcama miktarını belirleyecektir.

ii. 1 € üzeri miktarı içeren anlaşmazlıklar. AAA kuralları, dosyalama ücretlerinin ödemesini ve AAA ile hakemlerin ücretlerinin ve masraflarının ödemesini yönetecektir.

iii. Herhangi bir miktarı içeren anlaşmazlıklar. Sizin başlattığınız her tahkim için, VERİMHOST yalnızca hakem tahkimin önemsiz olduğuna karar verirse veya uygun olmayan bir öneride bulunursa, AAA veya hakem ücretlerinin ve masraflarının veya dava ücretlerinizin ödenmesini isteyecektir. Herhangi bir tahkimi VERİMHOST başlattığında, VERİMHOST tüm dosya, AAA ve hakemin ücretlerini ve masraflarını ödeyecektir. VERİMHOST herhangi bir tahkimde avukatının ücretini veya masraflarını sizden istemeyecektir. Anlaşmazlıklardaki tutarın belirlenmesinde ücret ve masraflar dahil değildir.

(J) İddialar veya Anlaşmazlıklar Bir Yıl İçinde Mahkemeye Başvurulmalıdır. Kanunların izin verdiği ölçüde, bu Bölümün geçerli olduğu herhangi bir talep veya uyuşmazlık küçük talepler veya tahkim halinde bir yıl içinde davaya götürülmelidir. Bir yıllık süre, Anlaşmazlık İddiası veya iddianın ilk davaya götürülebileceği zaman başlar. Bir yıl içinde başvurulmazsa, iddia veya anlaşmazlık kalıcı olarak engellenir.

(K) 30 Günlük Vazgeçme Süresi. BU ANLAŞMAZLIKLAR BÖLÜMÜNDEKİ TAHKİM HÜKÜMLERİNE TABİ OLMAK İSTEMİYORSANIZ, BU ŞARTLARI KABUL ETMENİZİ TAKİP EDEN 30 GÜN İÇİNDE (GEÇERLİ YASALAR UYARINCA DAHA FAZLA SÜRE GEREKMİYORSA) [email protected]İM HOSTİNG.COM ADRESİNE E-POSTA GÖNDEREREK VERİM HOSTİNG TARAFINA BİLDİRİMDE BULUNMALISINIZ. E-postada, (a) adınızı, (b) soyadınızı (c) adresinizi, (d) telefon numaranızı ve (e) hesap numaralarınızı ve aşağıdakileri belirtmelisiniz: “VERİMHOST Evrensel Hizmet Koşulları Sözleşmesinde yer alan tahkim tedariki hakkımdan vazgeçmiş bulunuyorum.” Bilgilerinizi yukarıdaki yöntemle sağlayarak, VERİMHOST Evrensel Hizmet Koşullarında yer alan tahkim sözleşmesinden çıkmış olursunuz. Vazgeçme isteğiniz, yalnızca Evrensel Hizmet Koşullarını kabul ettikten sonraki otuz (30) gün içinde yapıldığında geçerli olacaktır. Yukarıda belirtilen prosedüre uygun olarak sözleşmeden vazgeçmeniz durumunda, yürürlükteki yönetmelik ve hukuki uyuşmazlıkların ortaya çıkabileceği mahkemeler ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere, burada yer alan diğer koşullar geçerli olmaya devam edecektir.

(L) Bu Bölümde Yapılan Değişiklikler. Siz ve VERİMHOST, bu Şartlardaki herhangi bir hüküm ile çatışmaksızın, VERİMHOST ile uyuşmazlıkların çözülmesi prosedürü ve sınıf eylemi feragat hükümlerinin (VERİMHOST adresindeki bir değişiklik dışında) gelecekteki değişiklikler yapması durumunda, VERİMHOST tarafının size bildirimde bulunacağını ve bildirim tarihinden itibaren otuz (30) gün içinde bu tür değişikliklerden vazgeçebileceğinizi kabul edersiniz. Gelecekteki değişikliklerden vazgeçerseniz, bu geçerli Şartlarda belirtildiği şekilde önerilen değişikliklerden hiçbiri olmadan, bu Bölümün diline uygun olarak aramızdaki herhangi bir anlaşmazlığı çözeceğinizi kabul edersiniz. Gelecekteki değişikliklerden vazgeçmezseniz, gelecekteki değişikliklerden herhangi birini kabul etmiş sayılırsınız.

(M) Ayrılabilirlik. Bu Bölüm'ün herhangi bir hükmünün uygulanamaz olduğu tespit edilirse, o hüküm, bu Şartların kalanının tam olarak yürürlüğe girmesi ve uygulanması ile birlikte ayrılır. Yukarıdaki maddeler, grup veya temsilci davasına karşı tahkim için geçerli değildir; grup veya temsilci davalarına karşı yasaklamanın uygulanamaz olduğu tespit edilirse, bu Bölümün tamamı geçersiz sayılır. Bu Bölüm'ün koşulları, bu Şartların sona erdirilmesinden sonra da geçerli olacaktır.

(N) Diğer Anlaşmazlıklar için Özel Mekan. VERİMHOST ve siz, bu Bölümdeki uyuşmazlık çözümleme prosedürü ve grup davası feragat hükümlerinden hariç tutulan herhangi bir anlaşmazlığın (küçük talep mahkemelerinde açılan bireysel davalar dışında) yalnızca Arizona Maricopa İlçesi Yüksek Mahkemesinde veya TÜRKİYE CUMHURİYETİ'de Arizona Bölge Mahkemesinde görüleceğini kabul edersiniz ve her iki taraf da bu anlaşmazlıklara karşı mahkemelerin münhasır yargı yetkisinin geri alınamaz ve koşulsuz olduğunu kabul ve beyan eder. Ayrıca, herhangi bir işlem veya davada jürinin yargılama hakkından feragat etmeyi kabul etmiş sayılırsınız.

23. SAHİPSİZ MÜLKLER; BOŞ DURMA ÜCRETLERİ

Bir müşterinin herhangi bir nedenle üç (3) yıl veya daha fazla süreyle ödenmemiş bir bakiyesi (bir kredi alacaklı bakiyesi) varsa ve (i) , bu müşteriye ödeme düzenleyemezse veya (ii) VERİMHOST söz konusu müşteriye kağıt çek şeklinde ödeme düzenlediyse ancak çek hiçbir zaman paraya çevrilmemişse VERİMHOST hizmetinin, eyalet yasaları uyarınca söz konusu hesap bakiyesini Arizona Eyaleti'ne teslim edeceğini bilgilerinize sunarız. Yukarıdaki (i) veya (ii) durumunda VERİMHOST hizmetinin, 25,00 € ile veya söz konusu müşteriyle ilişkili ödenmemiş toplam hesap bakiyesine (hangisi daha az ise) eşit bir tutarda hareketsizlik ücreti çekebileceğini kabul ve beyan edersiniz.

24. VARİSLER VE ATAMALAR

Bu Sözleşme burada adı geçen iki tarafın ve ilgili varislerinin, haleflerinin ve atamalarının faydası için bağlayıcı ve yürürlükte olacaktır.

25. ÜÇÜNCÜ TARAF LEHTARLAR OLMAMASI

Bu Sözleşmedeki hiçbir hükmün, herhangi bir üçüncü taraf hakkı veya avantajı sağladığı kabul edilmeyecektir.

26. TÜRKİYE CUMHURİYETİ YASALARI

Bu Site ve bu Sitede yer alan Hizmetler, TÜRKİYE CUMHURİYETİ Ticaret Bakanlığı, Hazine Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve diğer TÜRKİYE CUMHURİYETİ yetkili kurumları tarafından belirlenen ihracat yasalarına, kısıtlamalarına, düzenlemelerine ve idari işlerine (topluca, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ Yasaları”) tabidir. Kullanıcılar bu Sitede yer alan Hizmetleri, TÜRKİYE CUMHURİYETİ Yasaları kontrolü altındaki verileri toplamak, depolamak veya iletmek için kullanamaz. Kullanıcılar bu Sitede yer alan Hizmetleri, TÜRKİYE CUMHURİYETİ Yasalarını ihlal edecek şekilde ihraç veya yeniden ihraç edemez veya ihracına veya yeniden ihracatına izin veremez. İhracat Yasalarını ihlal edecek şekilde ihraç veya yeniden ihraç edemez veya ihracına veya yeniden ihracına izin veremez. Bu Sitede yer alan Hizmetlerin hiçbiri indirilemez veya şu taraflara ihraç veya yeniden ihraç edilemez: (i) TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin ticaret ambargosu uyguladığı ülkeler (veya bu ülke vatandaşları ya da mukimleri) ya da (ii) TÜRKİYE CUMHURİYETİ Hazine Bakanlığı'nın Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşların Listesi veya TÜRKİYE CUMHURİYETİ Ticaret Departmanının Reddedilen Kişiler Listesi veya TÜRKİYE CUMHURİYETİ Yasaları çerçevesinde yasaklı kişiler listelerinde yer alan kişiler. Bu Siteyi ve bu Sitede yer alan Hizmetleri kullanarak yukarıda belirtilen şartları kabul eder ve kısıtlı ülkelerden birinin vatandaşı ya da mukimi olmadığınızı veya bu ülkelerde ikamet etmediğinizi veya bu ülkelerin denetimi altında olmadığınızı beyan edersiniz. Ayrıca tüm TÜRKİYE CUMHURİYETİ Yasalarına (“boykot karşıtı”, “ihracat olarak kabul edilen” ve “yeniden ihracat olarak kabul edilen” düzenlemeler dahil) uymayı kabul edersiniz. Bu Siteye veya bu Sitede yer alan Hizmetlere başka ülke veya yargı bölgelerinden erişiyorsanız, bunu kendi inisiyatifinizle yaparsınız ve geçerli yerel yasalara uymak ve bu yasaların TÜRKİYE CUMHURİYETİ Yasalarıyla çelişmediğinden emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu yasalar TÜRKİYE CUMHURİYETİ Yasalarıyla çelişiyorsa, bu Siteye veya bu Sitede yer alan Hizmetlere erişemezsiniz. Bu bölümdeki zorunluluklar, bu Sözleşmenin ya da bu Siteyi veya bu Sitede yer alan Hizmetleri kullanımınızın feshedilmesi veya süresinin dolması durumunda geçerliliğini sürdürecektir.

27. BAŞLIKLAR VE ÜST BAŞLIKLAR; BAĞIMSIZ TAAHHÜTLER; AYRILABİLİRLİK

Bu Sözleşme'nin başlıkları yalnızca kullanışlılık ve referans kolaylığı için sağlanmıştır ve tarafların sözleşmesini burada belirtilmeyen herhangi bir şekilde açıklamak veya yorumlamak için kullanılmayacaktır. Bu Sözleşmedeki her bir hüküm ve sözleşme ayrı ve bağımsız bir hüküm veya sözleşme olarak tüm amaçlarla incelenecektir. Yargı yetkisine sahip bir mahkeme bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün (veya hükmünün bir kısmının) yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğuna kanaat getirirse bu Sözleşmenin diğer hükümleri (veya hükümlerinin kısımları) bundan etkilenmeyecek ve yasaların tam olarak izin verdiği ölçüde geçerli ve uygulanabilir olacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Bu Sözleşmeyle ilgili sorularınız olursa lütfen aşağıdaki adreslerden bize e-posta veya normal posta aracılığıyla ulaşın:

VERİMHOST Hukuk Departmanı

[email protected]

Mustafa Kemal Paşa Mah. Göl Sk. no 16 İznik/Bursa

Copyright © 2010 - 2021 - VERİMHOST.com - All Rights Reserved.