Reseller Hosting Nedir?

Eğer firmanız için hosting paketlerini araştırıyorsanız muhtemelen “Reseller Hosting” kavramıyla daha önceden karşılaştınız. Bu kavramdaki “Reseller” kelimesinin Türkçedeki karşılığı yeniden satış anlamına gelmektedir. Ancak bir terime dönüştüğünde piyasada “Bayi Hosting” olarak anılır. Bu hosting çeşidi genellikle geniş kapsamlı işletmeler tarafından kullanılır. Reseller Hosting, bir kişinin ya da işletmenin içerisinde yer alan depolama alanı ve bant genişliği aracılığıyla çok farklı çeşitlerde web sitesine sahip olmasına ya da hosting işlemleri yapmasına olanak tanıyan bir hizmet çeşididir. İster bir web geliştiricisi, ister tasarımcı, ister sadece kendi web sitesi tabanlı işinize sahip olma hayali olan biri olun, Reseller Hosting sizlere web sitelerini barındırma işlerinizi gerçekleştirirken para kazanma fırsatı da sunar.

Eğer Reseller hosting hizmetlerinden yararlandıysanız, sahip olduğunuz hizmeti çok sayıda web sitesine, tercih ettiğiniz kaynaklar ile dağıtabilirsiniz. Böylece her bir web sitesinin bir hosting bayisi olarak işlemlerini gerçekleştirebilmesini de sağlamış olursunuz. Yani bir diğer deyişle, kaynaklarınızı dağıttığınız web siteleri sahip olduğunuz asıl web sitesinin bayileri olmuş olur. Bu bayi yerine geçecek web sitelerinde logonuzu, marka adınızı ve bannerlarınızı kullanarak marka kimliğinizi de ön planda tutmuş olursunuz.

Reseller Hosting Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

Orta ya da daha büyük çaptaki işletmeler için reseller hosting hizmetinden faydalanmak en ideal tercihlerden biridir. Bu hizmet aracılığı ile müşterilerinize gereksinim hissettileri hosting servisini oldukça kolay bir şekilde sağlarsınız. Birden fazla miktarda web sitesine sahip olan kişiler ya da firmalar için en uygun tercih de Reseller Hosting hizmetinden yararlanmaktır. Reseler Hosting uygulaması ile bütçenize daha uygun olacak şekilde sahip olduğunuz bütün web sitelerinin hosting gereksinimini giderebilirsiniz. Eğer müşterilerinizin kullanımı için hazırlanmış bir web siteniz mevcutsa, Reseller Hosting hizmeti işlerinizin kolaylaşmasını sağlayacak önemli bir adım olacaktır. Özellikle bahsettiğimiz alanlarda gereksinimleri olan büyük bir kitlesi olan bir kişi ya da firma iseniz bu hizmetlerden yararlanmayı tercih etmelisiniz. Reseller Hosting satın almanın sağlayacağı avantajların en önemlileri şu şekilde listelenebilir:

  • Bütçenizin dostu olan uygun fiyatlı bir hosting hizmeti seçeneğidir.
  • Kontrol panelleri ile bayi haline gelen web siteleri  kolaylıkla yönetilebilir.
  • Bayi sayıları kolayca arttırılabileceğinden dolayı büyümeye elverişli firmalar için uygun bir seçenek olacaktır.
  • Sadece işletmeler için değil aynı zamanda yazılımcılar ve web tasarımcıları için de en uygun tercihtir.

Bahsi geçen bu avantajlar kişileri ya da işletmeleri Reseller Hosting hizmetlerinden yararlanmaya iten en önemli sebeplerdendir. Siz de bu hizmetlerden yararlanmak ve avantajların hepsine sahip olmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Reseller Hosting Hizmetleri Kimler Tarafından Tercih Edilmelidir?

Reseller Hosting hizmeti çok sayıda web sitesini bayilere dönüştürerek tek bir web sitesi altında toplamayı sağlar. Bu hizmetlerin kişilere ya da firmalara çok sayıda avantaj sağlayabileceğinden bahsettik. Peki Reseller Hosting hizmetini kimler tercih etmelidir? Hangi işletmeler için bu hosting hizmeti en avantajlı tercih olacaktır? İşte bu soruların cevapları sizlerle…

  • Çok sayıda web sitesine sahip orta ya da daha büyük çaptaki işletmeler Reseller Hosting hizmetlerinden yararlanarak işlerini kolaylaştırabilirler.
  • Daha küçük boyutlardaki işletmeler ya da yeni girişimciler ve web hosting şirketleri, bu hizmet paketini tercih ederek diğer paketlere kıyasla daha az bütçe harcayarak kazanç sağlayabilirler.
  • Gelecekte büyüyebileği düşünülen ya da gelişmekte olan şirketler Reseller Hosting tercih edebilirler. Çünkü bu hizmet eklentilere açıktır ve şirketlerin büyümesine kolayca uyum sağlayabilir.
  • Çok farklı sayıda alan adına ya da web içeriklerine sahip olan işletmeler, reseller hosting hizmetini tercih ederek, her alan adı için ayrı ayrı hostin hizmeti satın almanın önüne geçerler. Bunun yerine yalnızca bir adet Reseller hosting paketi ile bütün hosting ihtiyaçlarını bütçelerine en uygun şekilde karşılayabilirler.
  • Web siteleri için tasarım hizmeti veren işletmeler, hedef kitlelerine yönelik sağladığları tasarım hizmetlerinin ve kişiselleştirilmiş web temalarının yanı sıra hosting hizmeti de sunabilirler. Böylece hizmetlerinin çeşitliliği de elde ettikleri kar da artmış olur.
  • Web içerisinde çalışacak uygulamalar ya da web siteleri hazırlayan yazılımcılar ihtiyaçların en uygun şekilde karşılama için Reseller Hosting hizmetlerinden yararlanabilirer.